Domates suyu içmenin sağlığa faydalarıDomates suyu besleyici, dengeli bir diyetin bir parçası olarak çok çeşitli faydalar sağlayabilir. Sağlık yararları düşük kolesterol, felç ve kalp hastalıklarından korunma ve daha fazlasını içerir. Cildiniz, gözleriniz ve kemikleriniz için de iyidir! Sağlıklı diyetler domateslerde bulunabilecek vitamin ve mineralleri içerir.

1. Domates kanseri önleme destekler

Domates suyunda bulunan likopen ve diğer karotenoidlerin, akciğer kanseri, meme kanseri ve prostat kanseri gibi bir dizi farklı kanser riskini azalttığı bulunmuştur . Araştırmalar, yüksek miktarlarda likopen tüketen erkeklerin pankreas kanseri riskinde% 30 azalma olduğunu göstermiştir.

2. Sindirime yardımcı olurlar

Günlük domates suyu tüketimi, sindirime yardımcı olan, düzenli bağırsak hareketlerini uyaran ve kabızlığı önleyen karaciğeri sağlıklı tutar.

3. Domates suyu kolesterolü düşürebilir

Domates suyunda bulunan lif, LDL kolesterolün (kötü kolesterol) parçalanmasına yardımcı olur ve niasinin, yüksek kolesterol seviyeleri üzerinde olumlu bir etkisi olduğu bulunmuştur.

4. Kalp hastalıklarından korunma

Araştırma, yüksek miktarda likopen alımını koroner kalp hastalığı ve kardiyovasküler hastalık insidansında% 30’luk bir azalmaya bağladı.

5. Domates kanın pıhtılaşmasını önleyebilir

Domateslerde bulunan zengin bitki besin maddelerinin arzının, kalp rahatsızlığı olan veya risk altında olanlar için faydalı olan, anormal trombosit hücre topaklanmasının önlenmesine yardımcı olduğu gösterilmiştir.

6. Domates suyunun iltihabi önleyici yararları

Kronik inflamasyon ve inflamasyon anormallikleri, rahatsız edici sağlık koşullarının tamamını barındırmaktadır. Araştırmalar, günlük bir bardak domates suyunun, bir insanın iltihaplanma belirteci için yaklaşık üçte birini azalttığını buldu.

7. Kemikleriniz için iyidir…

Domateslerin zengin arzında bulunan K vitamini kemiklerinizin sağlığında büyük öneme sahiptir. Kemik oluşumunda önemli bir rol oynadığı düşünülen osteokalsin sentezi K vitaminine bağımlıdır.

8.… ve cildiniz!

Çalışmalar, günlük domates suyu içmenin aknede bir azalmaya ve UV cilt hücresi hasarının önlenmesine yol açabileceğini göstermiştir .

9. Domates suyu vücudu detoksifiye eder

Domates suyu vücuttaki bu zararlı toksin birikintilerini temizlemekte harikalar yaratıyor. Klor ve kükürt içeriği de karaciğer ve böbreklerin detoksifikasyon fonksiyonlarını daha iyi yapmalarına yardımcı olur.

10. İyi göz sağlığının tadını çıkarın

Domates, fito-besinler beta karoten, lutein ve zeaksantin ile yüklendiğinden, gözlerinizin sağlıklı kalmasına ve dejenerasyondan korunmasına yardımcı olabilir.

11. Domates suyunda bulunan likopen darbeleri önleyebilir

Son araştırmalar domates açısından zengin diyetlerin yine likopen sayesinde inmenin önlenmesine yardımcı olabileceğini buldu.

12. İyi bir antrenman kurtarma alın

Domates, vücudunuzun yorucu egzersizlerden kurtulmasına yardımcı olmak için mükemmel kimyasal dengesi sağlar. Domates suyunun içilmesinin, gazlı enerji içeceklerinden daha hızlı kas iyileşmesine yol açtığı gösterilmiştir.

Domates suyu senin için iyi mi?

Domates suyu sizin için iyi olan birçok fayda sağlar. Meyve püresi, gazlı içecekler ve diğer tatlı içecekler gibi sağlıksız içecekleri domates suyuyla değiştirmek, diyetinizi iyileştirmenin sağlıklı bir yoludur.

Özellikle yaşlı insanlar, domates suyunun yararlarından yararlanabilirler. Araştırmalar, gıda erişiminin sınırlı olduğunu ve daha az besleyici gıda yeme eğiliminde olduklarını göstermektedir .Domates suyu, birçok besin için gereksinimlerinizi karşılamanıza yardımcı olmak için uygun ve lezzetli bir yol olabilir.

V8 Orijinal Sebze Suyu , sade eski domates suyu ile rakipsiz, zengin ve sofistike bir tada sahip olan% 89 domates suyu içerir.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.