Evde Buzlu Kahve ve Buzlu Kahvenin faydaları
Soğuk kahve demlemek için sadece arzuya ihtiyacınız vardır, çünkü süreç inanılmaz derecede basittir. Bunu yapmak için, kahveyi soğuk suya dökün ve 12 saat buzdolabında bırakın. Ortaya çıkan Soğuk demleme buzdolabında 2 hafta saklanabilir.

Klasik tarif sıcak kahve yüksek asit içeriği nedeniyle  sindirime zarar verebilir. Soğuk demlenmiş kahve, zehirlenme riski olmadan vücudu ısıtabilir ve canlandırabilir ve raf ömrü haftalar içinde tahmin edilir.

Artan kafein nedeniyle, 2 bardak içeceğin günlük normu olarak kabul edilir. Bu bardaklar bütün gün neşelendirmek için yeterli olacaktır.

Sıcak bir yiyecek veya içecek bir kişiyi bir süre ısıtabilir, ancak ısı etkisinin sona ermesinden sonra vücut soğuğa en duyarlı olacaktır. Aksine, soğuk içecekler ve yiyecekler vücudun soğuğa direnmek için vücut ısısını yükseltmesine neden olur. Popüler soğuk demlenmiş kahve sadece donmadan tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda vücudu kafeinle doyurur. Bu nedenle, sürekli titreme hissinden kurtulmak için soğuk kış aylarında soğuk kahve içmek daha iyidir.

Soğuk demlenmiş kahvenin kendisi klasikten daha sağlıklıdır, çünkü daha az asit ve daha fazla kafein içerir. Bu, sindirim sistemine zarar vermeden ürünün daha iyi asimilasyonuna katkıda bulunur ve ürünün canlılığı harika olur.

Kafein, sinir krizinden kurtulan ve hafızayı geliştiren bir psikostimülatör özelliğe sahiptir.Kafeinin özel özelliği nedeniyle, vücudu ısıtmaya ve kardiyovasküler hastalıkları hafifletmeye yardımcı olan kan akışını iyileştirir.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın