Lahana Turşusunun Faydaları
Lahana turşusu aynı zamanda sağlığımıza inanılmaz faydalar sağlamakta. Ancak lahana turşusunun besleyici özelliğinden faydalanmak için uzmanlar ev yapımı sirke ile yapılmasını öneriyorlar. Ev yapımı sirke ile yapılan lahana turşusu sağlığınıza inanılmaz faydalar sağlıyor.

İşte lahana turşusunun sağlığınıza olan faydaları

Lahana turşusu fermente bir besin olduğundan sağlık açısından oldukça faydalıdır. İçerisinde yer  alan yüksek besin değeri, zinde ve sağlıklı olmanıza yardımcı olmaktadır.

Kanseri önler 

Lahananın fermente olması ve içerisinde bol miktarda probiyotik barındırması kanseri önlemeye yardımcı olmaktadır.

Kışın bol bol tüketin

Uzmanlar kışın lahana turşusunu, lahana yemeğini ve lahana çorbasını sofralarınızdan eksik etmemeniz gerektiğini belirtiyorlar. Kışın bol miktarda tüketilen lahana sağlık açısından mucizevi faydalar sağlıyor.

Vitamin deposu 

Lahana B, C, A ve K vitaminleri açısından zengindir aynı zamanda önemli miktarda lif de içerir.

Sindirimi artırır

Lahana turşusu fermente bir gıda olmasından dolayı bağırsakları çalıştırmaya ve temizlemeye yardımcı olmaktadır. Böylelikle kolon ve bağırsak kanserilerini engellemeye yardımcı olmaktadır.

Kemik erimesini önler 

Lahana turşusunda bulunan bol miktarda mineraller, güçlü kemiklerin oluşmasına ve osteoporozdan korumaya yardımcı olmaktadır.

Bağışıklığı güçlendirir 

Çeşitli sağlık sorunlarının oluşmasını  bol vitamin ve mineraller sayesinde Lahana Turşusu önler. Tek porsiyon lahana turşusunda günlük C vitamini ihtiyacının yüzde 35’i karşılanır. Ayrıca, bağırsak florasını korumaya yardımcı olur.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın