Mor Lahana ‘ nın FaydalarıMor Lahana ‘ nın ( Kırmızı Lahana ) Faydaları :

Mor Lahana K vitamini ve antosiyanin bakımından zengin oluşuyla beyin fonksiyonlarını ve konsantrasyonu güçlendirici etkiye sahiptir.

Bu içerikler aynı zamanda sinir sisteminin zarar görmesini engellemeye, Alzheimer gibi hastalıklardan korunmaya yardımcı olur.

Mor Lahana oldukça düşük kalorili olan bu yiyecek lif bakımından zengin oluşuyla diyet yapanlar için ideal. Kesinlikle faydalı karbonhidratlar dediğimiz sınıfa ait!
Yapılan araştırmalara göre, lahanayı sık yiyen kişilerde mide, kalın bağırsak, akciğer ve deri kanserlerine yakalanma riski diğer kişilere göre daha az.
Mor Lahana Artrit, romatizma, gut, cilt hastalıkları gibi problemlere neden olan gtoksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.
Mor lahana
Mor Lahana bedenin hastalıklara karşı direncini arttırır, bağışıklık sistemini güçlendirir.
Damarları açarak, kan akışının kolaylaşmasını sağlar.
Mor Lahana balgam söktürücüdür. Yumuşatıcı ve hazmettirici özellikleri vardır.
Mor Lahana yapraklarıyla yapılan kompres baş ağrılarının rahatlamasına yardımcı olur.
Mor Lahana tohumu dahilen kurt düşürücü ve idrar söktürücü olarak kullanılır.
Mor Lahana güzellik minerali de diyebileceğimiz sülfürü barındırması yağlı ve akneli cildin iyileşmesine yardımcı olur.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.