Mor Lahana ‘ nın Faydaları

Mor Lahana ‘ nın ( Kırmızı Lahana ) Faydaları :

K vitamini ve antosiyanin bakımından zengin oluşuyla beyin fonksiyonlarını ve konsantrasyonu güçlendirici etkiye sahiptir.

Bu içerikler aynı zamanda sinir sisteminin zarar görmesini engellemeye, Alzheimer gibi hastalıklardan korunmaya yardımcı olur.

Oldukça düşük kalorili olan bu yiyecek lif bakımından zengin oluşuyla diyet yapanlar için ideal. Kesinlikle faydalı karbonhidratlar dediğimiz sınıfa ait!
Yapılan araştırmalara göre, lahanayı sık yiyen kişilerde mide, kalın bağırsak, akciğer ve deri kanserlerine yakalanma riski diğer kişilere göre daha az.
Artrit, romatizma, gut, cilt hastalıkları gibi problemlere neden olan gtoksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.
Bedenin hastalıklara karşı direncini arttırır, bağışıklık sistemini güçlendirir.
Damarları açarak, kan akışının kolaylaşmasını sağlar.
Balgam söktürücüdür. Yumuşatıcı ve hazmettirici özellikleri vardır.
Lahana yapraklarıyla yapılan kompres baş ağrılarının rahatlamasına yardımcı olur.
Lahana tohumu dahilen kurt düşürücü ve idrar söktürücü olarak kullanılır.
Güzellik minerali de diyebileceğimiz sülfürü barındırması yağlı ve akneli cildin iyileşmesine yardımcı olur.

sitemiz

Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. __________________________________________________ DİKKAT ÖNEMLİ : Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın