Nohut Yemeği tarifi
Nohut Yemeği için Malzemeler :

2 su bardağı önceden ıslatılmış nohut
300 gram dana kuşbaşı
1 yemek kaşığı et yağı veya tereyağ
1 adet kuru soğan
1 yemek kaşığı domates salçası
1 tatlı kaşığı acı biber salçası
5 bardak sıcak su
tuz

Etli nohut yemeği

Nohutun faydaları için bkz : http://sifalibitkideposu.com/nohut-un-faydalari/

Nohut Yemeği tarifi :

Nohutlarımızı bir gece önceden ıslatıyoruz, Daha sonra etleri  renk değiştirene kadar kavuruyoruz. Sonra soğanı, salçayı ve geceden ıslatılan nohutu tencereye ilave ediyoruz. Kavrulan kuşbaşı, salça ve soğandan sonra nohutun tuzunu da ekledikren sonra  5 bardak suyunu ekleyip nohutun pişmesini bekliyoruz.

Nohutu  20 dakika pişiriyoruz. Bu süre tencerenizin türüne göre nohutun cinsine göre değişiklik gösterebilir. 20 dakika geçtikten sonra nohutun tadına bakılarak pişip pişmediği biraz daha pişmesi gerekip gerekmediği kontrol edilebilir.

Etli nohut yemeği

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir