Patlıcanın FaydalarıSağlıklı Kalp :

Lif dolu paketler, B1, B3, B6, C, K vitaminleri ve bitki besinleri, patlıcan kardiyovasküler kurtarıcılardır. Düzenli olarak flavonoidleri barındıran bitkilerin yutulması , Amerika’da başlıca ölüm nedeni olan kalp hastalığı riskini azaltmak için gereklidir .

Kanserle Mücadele :

Delphinidin gibi bu vejeteryandaki polifenoller hücreleri serbest radikallerin neden olduğu zararlardan korur, tümör gelişimini önler ve kanser hücrelerinin yayılmasını durdurur. Antosiyaninler ve klorojenik asit gibi diğer bileşikler vücut üzerinde güçlü antioksidan ve antienflamatuar etkilere sahiptir. Klorojenik asit ayrıca kanser hücresi ölümünü teşvik eden ve diğer viral hastalıklara karşı koyabilen hücrelerin içindeki temizleme enzimlerine ilham verebilir.

‘Kötü’ Kolesterolü Düşürür :

Patlıcanın 400 derecede pişirilmesi, bu menekşe bahçe yumurtasının hem lezzetli hem de besinsel yönünü ortaya çıkarabilir. Vücudunuzdaki “kötü” kolesterol miktarını azaltma gücüne sahiptir . Bununla birlikte, kızartmanın yerine hiçbir avantajı olmaz, çünkü yemeklik yağdan yağ emer.


Beyin İşlevini Geliştirir :

Bazıları bu sebzeye atıfta bulunduğundan, bir patlıcan içindeki bitki besin maddelerinin bilişsel yetenekleri arttırdığı ve genel zihinsel sağlığa fayda sağladığı bilinmektedir. Serbest radikallerle savaşarak bu maddeler beyni hastalık ve toksinlere karşı korur ve ayrıca beyin boyunca kan akışını destekler. Daha fazla kan akışı, hafıza ve analitik düşüncenizi artıran, noggininize daha fazla miktarda oksijen taşır.

Daha İyi Kan :

Biyoglavonidlerin yanı sıra yüksek K Vitamini düzeyleri ile patlıcan düzenli olarak tüketilmesi kan pıhtılarını önler ve kan damarlarını güçlendirir.

Dinamik Sindirim :

Çok az yağ veya kolesterol içeren, bu lifli ve dolgulu sebze, sağlıklı bir sindirim sisteminin korunmasında büyük bir yardımcıdır. Lif, vücudun mide içinde mide sıvıları üreterek yiyecekleri kolayca işlemesini ve besin maddelerinin emilimini desteklemesini sağlar.

Anemiye yardımcı olur :

Demir eksikliği çeken kişiler yemeklerine patlıcan ekleyerek zayıflatıcı belirtilerin bir kısmıyla savaşabilirler. Bu mor bitkinin bol eti, kan dolaşımınızdaki kırmızı kan hücrelerinin sağlığını iyileştirmeye yardımcı olan demir ve bakır da dahil olmak üzere birçok temel mineral içerir. Bu bileşiklerle besinler yemek enerji ve gücü önemli ölçüde artırabilir ve bitkinlik veya endişe duygularını ortadan kaldırabilir.

Diyabeti Düzenler :

Yüksek lifli ve az çözünür karbonhidratlarla, kan şekeri ve insülin seviyelerini izliyorsanız, patlıcanlar yemeklere dahil edilmek için idealdir .
Müreffeh Gebelik Folik asit sizi bekliyorsa zorunludur, çünkü bebekleri nöral tüp içindeki kusurlardan korur. Folat, her birinin beslenmesi için önemlidir, ancak özellikle beyin gelişimlerini de korumak için bir bebek taşıyorsanız arttırılmalıdır .

Kemik Faydaları :

Bu güçlü bitki, osteoporozun önlenmesine, kemik mineral yoğunluğunun, gücünün ve genel kemik sağlığının artmasına yardımcı olan fenollerin yanı sıra büyük miktarda bakır ve K Vitamini üretir . Bunun nedeni bakırın, bağ dokusu ve kemiklerin kolajen oluşumunu sürdürmesidir. Patlıcan, domates, patates ve osteoporozu tetikleyen biber gibi gece kuşu bitkisi efsanesi bozuldu! Bu gıdalarda bulunan oksalik asit emilim kalsiyumunu engeller, ancak her gün yüksek miktarlarda tüketilirse. Endişelenme; Peynir gibi kalsiyum oranı yüksek diğer yiyeceklerle eşleştirerek bunu giderebilirsiniz!

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.