Sığır Kuyruğu Otu FaydalarıAkciğerler için etkilidir ve akciğerlerle ilgili bozuklukları tedavi eder. Verbascum Thapsus saponinler içerir. Akciğerlerden fazla mukus çıkarır.

Akciğer pasajlarını temizler ve Akciğer tıkanıklığını azaltır.
Verbascum Thapsus, Astım, TB, Akciğer Tıkanıklığı ve Zatürree tedavisinde kullanılır.
Verbascum Thapsus’un kurutulmuş yapraklarını yakar, dumanı solur, Burun Tıkanıklığı’ndan rahatlama sağlar.
Verbascum Thapsus’un Yaprakları, Çiçeği ve Kökü sağlıklı yaşamı teşvik eden temel Mineraller, Vitaminler ve Proteinler le doludur. Solunum Hastalıkları için iyi bir bitkisel ilaçtır. Geleneksel olarak, Tüberküloz tedavsnde kullanılır.
Mulliein’n antienflamatuar özelliği, Akciğerlerin tahriş olmuş zarlarını hafifletir. Eklem ve Kaslarla ilişkiil ağrıyı hafifletir. Eklemlerin şişmesini ve iltihaplanmasını azaltır. Sinir Toniği görev görür ve Sinir ve Kasları gevşetir.
Mullein’n Analjezik etkisi Vücut Ağrısından rahatlama sağlar. Sinüs ve Baş Ağrısının neden olduğu şiddetli ağrıyı iyileştirir.
Doğada yatıştırıcıdır ve rahatlatıcı bir etki sağlar. Uykusuzluk ve Kaygı tedavisinde faydalıdır.


Kortzol seviyelerini düşürür ve uykuyu arttırır.
Bağışıklığı artıran iyi bir bitkidir. Vücudun virüs ve mikroplarla savaşma yeteneğini arttırır.
Antibakteriyel ve Antviral özellikler, Kızamık, Kabakulak ve Suçiçeği gibi hastalıkların tedavisinde faydalıdır.
Mullein doğası gereği bir soğutucudur. Vücut sıcaklığını düşürdüğü için Ateş için iyi bir bitkisel ilaçtır.
Suyun tutulmasını önleyen ve idrar üretimini artıran bir Dürietik bitkidir. Mesaneyi tonlar ve Mesane Enfeksiyonuna karşı etkili bir ilaçtır.
Mide için iyi bir toniktir. Sindirim Sistemin tonlar ve sindirimi arttırır.
Müshil özellği, Kabızlık için iyi bir tedavi olmasını sağlar. İshal, Bağırsak Solucanları ve diğer gastrointestinal sorunların tedavisinde faydalıdır.
Mullein Çayı Soğuk algınlığı, Öksürük, Bronşit, Grip, Astım ve Titreme tedavisinde faydalıdır. Boğaz ağrısı ve Tonsillit gibi Boğaz problemlerin tedavi etmenin etkili bir yoludur.
Verbascum Thapsus Ol, Kulak Sorunlarının tedavisinde etkilidir. Kulak enfeksyonları ve şişlik
nedeniyle ağrıyı azaltır. Enfeksiyona neden olan bakterilerle mücadelede yardımcı olur.
Akne, Egzama, Yanıklar ve Çürükler gibi cilt problemlerinin iyileştirilmesinde topikal olarak kullanılır.
Mullein’n antiseptik özelliği Yaraları iyileştirir ve Enfeksiyon riskini azaltır. Cilt Ülserler ve Donma tedavisinde faydalıdır.
Ağrılı Erkeklerde rahatlama sağlar. Ağrıyı azaltır ve kan akışını iyileştirir. Antispazmodik etki, Vücut Kramplarını azaltmada faydalıdır.
Beşik Kapağı yen doğan bebeklerde yaygın bir sorundur. Mullein Yağı Cradle Cap’dan kurtulmada faydalıdır.
Mullein’de yüksek miktarda B vitamini bulunur. Açlıkla savaşmaya yardımcı olur ve gereksiz yemeyi önler. Obezite ile savaşmanıza yardımcı olur.
Kaba ve sert saçlar için saç krem görev görür. Splt Ends problemini azaltır. Kepek ve Saç Derisi tahriş sorununu çözer.

https://herbpathy.com/Uses-and-Benefits-of-Verbascum-Thapsus-Cid2841

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın