Çay ağacı Yağı1. El Dezenfektanı

Doğal bir el dezenfektanı olarak ağaç yağının kullanılması, soğuk algınlığı, grip ve diğer hastalıklardan sorumlu olan mikropların öldürülmesine yardımcı olabilir.

2. Böcek Kovucu

Çay ağacı yağının böcekleri öldürdüğü ya da uzaklaştırdığı gösterilmiştir. Bazı durumlarda, standart insektisitler veya kovuculardan daha etkili veya daha etkilidir

3.Doğal Deodorant

Çay ağacı yağı, vücut kokusundan sorumlu bakterilerle savaşan bileşikler içerir. Güvenli ve etkili bir deodorant yapmak için kullanılabilir.

4.Küçük Kesikler ve Hurdalar için Antiseptik

Bir çay ağacı yağı ve hindistancevizi yağı karışımı uygulamak, küçük kesiklerin ve sıyrıkların enfekte olmasını önlemeye yardımcı olabilir.

5.Yara İyileşmesini Yükseltme

Çay ağacı yağı, iltihabı azaltarak ve beyaz kan hücresi aktivitesini artırarak yara iyileşmesini hızlandırabilir.

6.Akne Mücadele

Çay ağacı yağı içeren jeller, birçok çalışmada lezyon sayısını ve aknenin şiddetini azalttığı gösterilmiştir.

Hint Defnesi, çay ağacı bitkisi

7.Tırnak Mantarından Kurtulun

Çay ağacı yağı, bölgeye uygulanan antifungal ilaçlar kadar mantar tırnak enfeksiyonlarına karşı etkili görünmektedir.

8.Kimyasalsız Gargara

Çay ağacı yağı, ağız kokusu ve ağız kokusu ile mücadeleye yardımcı olan bir gargara oluşturmak için suyla seyreltilebilir.

9.Çok Amaçlı Temizleyici

Çay ağacı yağı, eviniz için kimyasal madde içermeyen, çok amaçlı bir temizleyici oluşturmak için su ve sirke ile karıştırılabilir.

10.Cilt iltihabı yatıştırır

Bir çay ağacı yağı karışımı uygulamak, kontakt dermatit veya böcek ısırıkları ile ilgili cilt iltihabıyla mücadeleye yardımcı olabilir.

11.Kepek Kontrolü

Her ne kadar araştırma sınırlı olsa da, bir çalışma çay ağacı yağının kepek şiddetini azaltmaya ve diğer semptomları iyileştirmeye yardımcı olabileceğini göstermektedir.

12.Sporcu Ayağını Tedavi Edin

Çay ağacı yağının antifungal özellikleri, sporcunun ayağının semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir.

13. Meyve ve Sebzelerde küf oluşumunu azaltabilir

Çay ağacı yağı meyve ve sebzelerde küf oluşumu ile mücadelede yardımcı olan bileşikler içerir. Durulama işlemi sırasında suya çay ağacı yağı eklemek, ürününüzün küfsüz kalmasına yardımcı olabili

 14.Sedef hastalığı hafifletmek

Bir çay ağacı yağı ve hindistancevizi yağı karışımı uygulamak sedef hastalığının belirtilerini hafifletebilir.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın