Yalın Ayakla Toprakta Yürümenin Bedeninize Sağladığı 10 Mucize Fayda




Bir “topraklama” veya adlandırılan LSO “topraklama,” yalınayak yürüme basit hareket genellikle her zaman ayakkabı giyen önemini iterek ana akım toplum tarafından gözardı olsun pek çok avantaj sunar. Aklarınızla doğrudan toprağa temas ederek yürümek, vücudunuzun Dünyadaki negatif elektronları emmesini sağlar, bu da günlük kortizol ritmini dengelemeye yardımcı olur ve dengeli bir içsel biyoelektrik ortam yaratır.

Modern yaşam nedeniyle Toprak Ana ile bağlantımızın çoğunu kaybettik, ancak doğada yalınayak olarak daha fazla zaman geçirmek için çaba sarfetmek düşündüğünüzden daha fazla fayda sağlayabilir.

İŞTE YALINAYAK YÜRÜMEK 10 SAĞLIK YARARLARI:

1. YALINAYAK YÜRÜMEK AĞRI VE İLTİHABI AZALTABİLİR.

Bu çalışmada , on iki kişi doğrudan uyuyakalmanın etkisini doğrudan sekiz hafta boyunca taklit eden iletken bir yatak pedi üzerinde uyudu. Tüm katılımcılar, ağrı, stres ve uyku problemlerinden şikayet ettiler. Test süresinden sonra, bilim adamları kortizol seviyelerinde önemli bir azalma buldular ve tüm denekler ağrı, stres ve uyku sıkıntılarının ya tamamen azaldığını ya da tamamen kaybolduğunu bildirdi.

2. UYKUNUZU İYİLEŞTİRMEYE YARDIMCI OLABİLİR.

PubMed’deki bir başka çalışma , topraklamanın fizyolojik süreçleri etkilediğini ve rahatlamayı tetiklediğini ortaya koydu. Alternatif ve Tamamlayıcı Tıp Dergisi da topraklama maruz kalmış kişiler düzenli yalınayak yürümek etmeyen kişilere kıyasla daha iyi bir gece uykusu vardı bildirdi. Topraklamanın, çoğu insanın neden daha iyi bir gece uykusu yaşadığını açıklayan sirkadiyen ritimleri dengelediğine inanılmaktadır.

3. ÇIPLAK AYAKLA YÜRÜMEK BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR.

Çevre ve Halk Sağlığı Dergisi’nde yayınlanan bu kapsamlı raporda , araştırmacılar yalınayak yürümenin aslında beyaz kan hücresi sayısını azaltabileceğini ve kırmızı kan hücresi sayısını artırabileceğini ve bu durumun pozitif bir bağışıklık tepkisi gösterdiğini buldular.

4. ÇIPLAK AYAKLA YÜRÜMEK KALP HASTALIĞI RİSKİNİ AZALTABİLİR.

Alternatif ve Tamamlayıcı Tıp Dergisi’nde yayınlanan bir çalışmaya göre , topraklama, kırmızı kan hücrelerinin yüzey yükünü arttırır. Bu, hücrelerde topaklanmanın azalması ile sonuçlanır, bu da kan kalınlığını azaltır. Yüksek viskozite, kalp hastalığında doğrudan bir risk faktörü olarak ilişkilendirildiğinden, topraklama, kalp hastalığı riskini önemli ölçüde azaltır.

5. ÇIPLAK AYAKLA YÜRÜMEK SİNİR SİSTEMİNİ DÜZENLER, KAYGI VE STRES HİSSİNİ AZALTIR.

Genel olarak dışarıya çıkmak, duyguları düzenlemeye ve sinir sistemini dengelemeye yardımcı olabilir, ancak vücudunuzun toprağa temas etmesine izin vermek, endişe ve stresi daha da azaltır. Dünya bununla olumsuz bir yük taşıdığından ve günlük olarak temas ettiğimiz tüm elektromanyetik dalgalar nedeniyle pozitif bir yükümüz var, Dünya ile bağlantı kurmak için zaman harcamak duygusal ve fiziksel sağlığınız için çok önemlidir.

6. BİYOLOJİK RİTİMLERİ NORMALLEŞTİRMEYE YARDIMCI OLUR.

Yazarlar, Clint Ober, Dr. Stephen Sinatra MD ve Martin Zucker tarafından Topraklanan kitabında , “… vücudun biyolojik saatinin, tüm yaşamın sirkadiyen ritimlerini düzenleyen Dünya’nın nabzı tarafından sürekli kalibre edilmesi gerektiğini açıklıyor. gezegen.”

Topraklama, düzenli uyku düzenlerinin yeniden kurulmasına yardımcı olur ve içimizdeki biyolojik saati sıfırlar. Işıklar, kimyasallar ve diğer faktörler dahil olmak üzere çevre kirliliği uyku düzenimizi büyük ölçüde etkiler, bu nedenle Dünya’nın negatif yüklü elektronlarıyla temas etmek vücudunuzun sirkadiyen ritmi ve diğer biyolojik işlemlerde çok yardımcı olabilir.

7. ÇIPLAK AYAKLA YÜRÜMEK, ADET KRAMPLARININ ŞİDDETİNİ BİLE AZALTABİLİR!

Topraklama genel ağrıları azalttığından, yalınayak yürümek de menstrüel krampları kolaylaştırabilir bir sürpriz olmamalıdır. Bir anlamda, bedende hissettiğimiz tüm acılar ilk önce akılda başlar ve adet kramplarını büyük ölçüde etkileyebilecek stres olarak ortaya çıkar. Dışarıya çıkmak ve çıplak ayaklarınızın Dünya’yı lütfetmesine izin vermek, beden, zihin ve ruh için harikalar yaratır; Birçok ağrı kesici, krampları olan kadınlar için özel olarak satılmaktadır, ancak topraklama, yan etkiler olmadan aynı yararları sağlar, ayrıca tamamen ücretsizdir.

8. YALINAYAK YÜRÜMEK, GERGİN KASLARI GEVŞETMEYE VE HATTA BAŞ AĞRISINI GİDERMEYE YARDIMCI OLUR.

Bir pilot çalışma , topraklamanın gecikmiş başlangıçtaki kas ağrısının fiziksel egzersiz yaptıktan sonra ortaya çıkmasını önleyebileceğini keşfetti, bu nedenle bu, örneğin bütün gün masa başında çalışmak gibi gergin kaslara neden olan diğer durumlar için kesinlikle geçerli olabilir. Migren bazı durumlarda radyasyona uzun süre maruz kalmaya bağlanmıştır ve topraklama, vücudu tam anlamıyla toprakladığından ve serbest radikalleri azalttığından, baş ağrılarını da hafifletebilir.

9. TOPRAKLAMA, ENERJİ SEVİYESİNİ YÜKSELTİR.

Bu şimdiye kadar açık görünebilir, ama yine de bahsetmeye değer. Kendinizi ne zaman doğal dünyaya çekerseniz, doğadan yayılan yüksek frekansları yakalarsınız ve bu nedenle kendi enerji seviyenizi yükseltirsiniz. Modern topluma maruz kalmak kesinlikle canlılığınızı etkileyebilir, bu yüzden doğada olabildiğince fazla zaman geçirdiğinizden emin olun!

10. VÜCUDU TEHLİKELİ EMF’LERDEN (ELEKTROMANYETİK ALANLAR) KORUR.

Daha önce değindiğimiz gibi, topraklama vücuttaki elektromanyetik yükü azaltabilir ve EMF’lerin zararlı etkilerinden sizi önleyebilir. Çıplak ayakla yürümek, sağlığınızı artırabilir inanılmaz yollar hakkında daha fazla bilgi için, Earthing: Hiç En Önemli Sağlık Keşfi? İçinde doktorlar, bir elektrik mühendisi ve bir kardiyologdan çalışmaların ve diğer bilgilerin yanı sıra topraklamanın yararları hakkında ilk elden hikayeler bulacaksınız.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın