Yer Elması ‘ nın Faydaları
Yer Elması bağırsak geçişi için mükemmeldir . Bu çok etkili gıda sindirime yardımcı olur ve kabızlık durumunda bağırsak geçişini düzenler .

Dahası, çoğu zaman bitkilerde bulunan bir polisakkarit olan çok yüksek miktardaki inülin . Bu bileşik bazen kolonda yaşayan zararlı bakterileri ortadan kaldırır. Aslında, bağırsak florasımızın bir parçası olan iyi bakterileri korur ve vücudu korurken faydalıdır.

Yer Elması bu inülin sayesinde kilo kaybına katkıda bulunur . Yer Elması mükemmel bir iştah bastırıcıdır. Hızla midenin dolduğuna işaret eder ve böylece aşırı yeme ya da atıştırmak isteğini fısıldar.

Yer Elması sağlığımızı korur

Kötü kolesterol seviyelerini azaltır ve iyi kolesterolü destekler. Böylece atardamarlarımızı korur ve kardiyovasküler hastalıkların görünümünü sınırlar .

Yer Elması mükemmel bir dezenfektandır .

Yer Elması birçok eser element sağlar: sağlık ve kemik yapısı için magnezyum 17 mg / 3.5 oz (100 g) ve kalsiyum 14 mg / 3.5 oz (100 g). Bu yüzden yer Elması osteoporozu çok iyi dengeliyor .

Aynı zamanda kandaki ve vücut hücrelerindeki oksijen akışını teşvik etmek için mükemmel olan demir taşır . Anemi ile savaşmaya yardımcı olur.

Arteryel kan basıncını, kas kasılmasını ve sinir uyarılarının iletimini düzenleyen 429 mg / 3.5 oz (100 g) potasyum da vardır .
Ayrıca fosfor 78 mg / 3.5 oz (100 g) ve sodyum 4 mg / 3.5 oz (100 g).

C vitamini elması görünen bir güçlüdür antioksidan o zamandan beri hücresel yaşlanmaya, serbest radikallere karşı vücudumuzu koruyan bağışıklık sistemini uyarır.

Yer Elmasında ayrıca daha az miktarda B grubu vitamin ve A vitamini içerir.

Süt üretimini hızlandırdığı için emziren anneler için tavsiye edilir .

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın