Şifalı BitkilerŞifalı Bitkiler - Otlar

Asma ( Üzüm ) Yaprağının Faydalarıİltihabı azaltmak
Artrit, bademcik iltihabı veya kronik gastrit gibi iltihaplanma probleminiz varsa, onları rahatlatmak için üzüm yaprağı tüketebilirsiniz. Üzüm yaprakları, iltihaplanma sürecinden sorumlu omega-3 yağ asidi ve antioksidan içerir. Enflamasyonu azaltmanıza ve kronik hastalığınızı tedavi etmenize yardımcı olacaktır.

Kan şekeri seviyesini kontrol etme
Üzüm yaprakları düşük glisemik yüke sahiptir. Bu, özellikle diyabet hastalarının kandaki glikoz seviyelerini kontrol etmeleri için iyi bir diyet. Ayrıca kan şekeri seviyesini düşürebilecek üzüm yaprakları içindeki yüksek diyet lifi ile desteklenir.

Sindirim fonksiyonunu iyileştir
Üzüm yaprakları diyet lifi açısından mükemmeldir. Sindirim fonksiyonunu iyileştirmeye yardımcı olur ve besini besinlerini almak için iyi emer.

Kabızlığı önlemek
üzüm yaprakları Üzüm yapraklarındaki diyet lifi kabızlığın önlenmesine yardımcı olur. Bu lif, yiyeceği iyi sindirir, böylece yiyeceğin atık ürünü kolayca vücuttan atılabilir.

İshalin etkili bir şekilde tedavi edilmesine ve bağırsak mukozasının korunmasına yardımcı olur
Üzüm yaprakları, bağırsak mukozasını onarabilen ve koruyabilen çinko minerali içerir. Bu mekanizma, ishal probleminde olduğu gibi mukoza hasarı olduğunda bağırsağın hızla iyileşmesine yardımcı olur.

Anemi önlemek için yardımcı
Üzüm yaprakları, kansızlığı önlemeye yardımcı olan demir minerali bakımından zengindir. Bu mineral, kırmızı kan hücresindeki hemoglobin oluşumunda önemli rol oynar. Bu sağlık yararı, demirin iyice emilmesine yardımcı olan C vitamini ile de desteklenir, böylece anemi önlenebilir.

Bağışıklık sisteminizi güçlendirin
Üzüm yaprakları, bağışıklık sisteminizi güçlendirecek en iyi vitamin olan C vitamini bakımından zengindir. Vücudunuza girebilecek bakteri veya virüslerle savaşmak için antikorunuzu bir uyarı modunda tutacaktır.

Serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olun
Üzüm yapraklarındaki C vitamini ayrıca vücuttaki serbest radikallerle de savaşabilir. Vücudunuzu herhangi bir hastalıktan koruyabilen bir antioksidan ajan görevi görür.

Kanseri önlemek
Üzüm yapraklarındaki antioksidan, kanser hücresi mutasyonunu önleyebilir ve tümör büyümesini önleyebilir. Serbest radikallerle savaşan mekanizmasıyla çalışır.

Sağlıklı eklem tutmak
Üzüm yaprakları, manganez minerali için iyi bir kaynaktır. Bu mineral kıkırdak oluşumunda önemli rol oynar. Artrit olarak gelebilecek sürtünmeyi azaltmak için eklemi yağlar.

Kalp fonksiyonunu iyileştir
Üzüm yapraklarındaki potasyum minerali, kalbin normal kasılmasını korumak için önemlidir. Kanın vücudun her yerine etkili bir şekilde pompalanmasını sağlar.

Kemik oluşumu yardım
Üzüm yaprakları, kemik oluşumu için önemli olan kalsiyum içerir. Bu mineral kemiği güçlendirebilir ve kemiğinizin her zaman sağlıklı olmasını sağlayabilir.

Dişleri güçlendirmeye yardımcı olun
Üzüm yapraklarındaki kalsiyumun dişleri güçlendirmek için faydaları vardır. Sağlıklı dişlerin oluşumu ve korunması için bu mineral gereklidir.

Kas krampı azaltmak
Üzüm yaprakları kas krampını azaltabilecek magnezyum mineraline sahiptir. Vücudun her yerinde bir kas gevşetici olarak çalışır.

Kollajen oluşumuna yardım
Üzüm yaprakları, kollajen oluşumunda yardımcı olan bakır mineralini içerir. Kollajenin kendisi genç ve sağlıklı bir cilt oluşturmak için önemli bir maddedir.

Cildinizin sağlıklı kalmasını sağlayın
Üzüm yaprakları, sağlıklı cildinizi korumaya yardımcı olan E vitamini bakımından zengindir. Bu vitamin cildiniz için besin maddesi olarak gereklidir.

Cildinizi daha parlak
Sağlıklı bir cilt sağlamanın yanı sıra, üzüm yaprakları da düzenli olarak bir çay gibi tüketirseniz cildinizin daha parlak görünmesini sağlayan C vitamini içerir.

Sağlıklı gözleri koru
Üzüm yaprakları da gözlerinizin sağlıklı kalmasını sağlayan A vitamini bakımından zengindir.

Sinir sistemi korumak
Üzüm yapraklarındaki B vitamini sinir sistemini koruyabilir. Sinirlerin her bir ucunu hasarlardan korur. Uyuşma veya karıncalanma hissinin belirtisini azaltmak için kullanılabilir.

Bilişsel işlevi geliştirmek
Üzüm yapraklarında bulunan B6 Vitamini, merkezi sinir sisteminde rol oynar. Beyni korur ve beyin için bilişsel işlevi geliştirir. Demansı da önleyebilir.

Sağlıklı organları koru
Üzüm yaprakları, kalp, karaciğer ve böbrek gibi sağlıklı organları tutabilen önemli bir mineral olan potasyum bakımından zengindir.

Fetal gelişimine yardımcı olun
Üzüm yaprakları, fetal beynin ve sinir sisteminin gelişimi için gerekli olan folatı içerir. Hamile kadınlar tarafından uygun miktarda tüketilmesi iyidir.

Kronik venöz yetmezliği tedavi etmeye yardımcı
Üzüm yaprağı özü, kronik venöz yetmezliği olan hastalarda ödemi azaltabilir. Bu durum olur çünkü kan kalbe geri dönemez, bacaklar ödem yapar. Üzüm yaprakları, şişkin belirtiyi azaltarak bu hastalığı daha iyi hale getirir.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın