Bıldırcın Yumurtası Sağlık Faydaları
1. Zengin Besin Kaynağı

Bıldırcın yumurtası, tavuk yumurtasından daha besleyici ve sağlıklıdır. Bıldırcın yumurtası, günlük olarak önerilen protein gereksiniminden daha rahat olan% 13 protein içerir. Bıldırcın yumurtası özellikle% 140’ı Thiamine (B1 Vitamini) ile B vitaminleri bakımından zengindir. Bu miktar yine tavuğun% 80 tiamin değerinden daha fazladır .

2. Öksürüğü Önler ve Astımı Kolaylaştırır

Bıldırcın yumurtası birçok koşulu tedavi eder ve öksürük ve astım tedavisinde etkilidir . Pek çok eski uygarlık sedef hastalığı ve egzamayı tedavi etmek için bıldırcın yumurtası sarısı kullanmıştır. Bıldırcın yumurtasının faydalı nitelikleri, en son bıldırcın yumurtası özü kapsülleri  olmak üzere ticari bir ürün olarak görüldüğünü göstermiştir .

3. Terminal Hastalık Riskini Azaltır

Vücudunuzun potasyum sayısının düşük olması, kalp hastalığı, yüksek tansiyon, artrit , felç, kanser ve sindirim bozuklukları gibi kontrat koşullarının riskini taşır .Yani, bu potasyum seviyelerini korumak için bıldırcın yumurtası yiyin. Bıldırcın yumurtası iştah açıcı gelmiyorsa bıldırcın yumurtası özü kapsülleri yemeyi düşünün.

Bıldırcın yumurtası demir bakımından zengindir. Demir, sadece bağışıklığı arttırmakla kalmaz, aynı zamanda organlarınızı, dokularınızı ve vücudun diğer kısımlarını oksijenlendirmeye de yardımcı olan temel bir mineraldir. Demir ayrıca kan sağlığınızı artıran RBC oluşumunu da uyarır. Bıldırcın yumurtası kan için yararlı olan potasyum içerir.

Bıldırcın yumurtası ayrıca mide rahatsızlıklarının uzak durmasına yardımcı olur.Bıldırcın yumurtası vücudunuzun bağışıklık sistemini geliştirir. Ayrıca hafızayı arttırır ve beyin aktivitesini arttırır. Yüksek demir içeriğiyle bıldırcın yumurtası ayrıca vücudunuzdaki hemoglobin seviyesini artırmaya yardımcı olur. Bıldırcın yumurtası ayrıca vücudunuzda oluşan toksik bileşik ve metalleri de temizler.

Bıldırcın yumurtası, böbrek, karaciğer ve safra kesesi sağlığınızı iyileştirmek için iyidir. Bıldırcın yumurtası ayrıca mesane taşlarının büyümesini de engeller ve parçalarının bozulmasına yardımcı olur. Yumurtalar mesane taşlarının parçalanmasına yardımcı olan Lecithin bakımından zengindir .

7. Libido’yu Artırıyor

Bıldırcın yumurtası besinlerle doldurulur. Fosfor, proteinler ve vitaminler, bunlardan bazılarıdır. Bu hayati besinler libidonuzu güçlendirir .

8. saç kalitesini artırır

Bıldırcın yumurtası saçlarınız için iyidir. Bıldırcın yumurtasında bulunan besinler saçınızı yumuşatırken düzleştirir ve güçlendirir . Uzun, parlak ve güçlü saçlar istiyorsanız, diyetinize bıldırcın yumurtası eklemeyi düşünün.

9. Anti-İnflamatuar

Bıldırcın yumurtası, eklem ağrıları, kronik öksürük ve bronşit muzdarip herkes için ideal bir besin haline getiren güçlü anti-enflamatuar ajanlardır. Bıldırcın yumurtasının anti-alerjik eğilimi aynı zamanda anti-enflamatuar özelliklerini de arttırır.

10. Tavuk Yumurtalarına Alerjisi Olanlara İyi

Tavuk yumurtalarına alerjisi olan insanlar için bıldırcın yumurtası mükemmel bir alternatif olabilir. Tavuk yumurtası, aşırı kaşınma, kusma, mide ağrısı ve bulantı gibi reaksiyonlara neden olabilir. Bıldırcın yumurtası alerjiye neden olmaz ve tavuk yumurtasından daha az alerjene sahiptir. Aslında, bıldırcın yumurtası ayrıca anti alerjik özellikler de gösterir. Bu, içlerinde bulunan ovomukoid adı verilen özel bir proteindir.

11. Kemik sağlığı için iyi .

Bıldırcın yumurtası yemek kemik sağlığı için iyidir, raşitizm ve kırılgan kemikleri önler. 100 g bıldırcın yumurtası, önerilen günlük 1250 mg alımın neredeyse% 20’si, 226 mg fosfor içerir. Fosfor kemik yapımızda önemli bir elementi temsil eder ve kemik oluşum sürecini başlatan kemik mineralizasyonundan sorumludur. Hem fosfor hem de kalsiyum alımının yeterli olması, güçlü ve sağlıklı kemikler ve dişler için hayati öneme sahiptir.

12. Doğurganlığı arttırın .

Bıldırcın yumurtasının doğurganlık için iyi olmasının nedeni, yağ, demir, B12 vitamini, az miktarda D vitamini ve çinko içermeleridir. 5.6 g doymamış yağ asitleri, 3.56 g doymuş yağ ve 100 g başına 844 mg kolesterol ile bıldırcın yumurtası, gebe kalmayı tercih eden hormonların üretimini teşvik eder.Demir ve B12 vitamini, kırmızı kan hücrelerinin üretilmesine yardımcı olur ve gebelik gelişimini destekler. D vitamini ve çinko hem erkek hem de kadın doğurganlığını arttırır.

13. Hamilelik için iyi .

Bıldırcın yumurtası, rahimdeki bebeklerin beyin, omurga ve omurilikteki sinir borusu bozukluklarını önlemeye yardımcı olan B12 vitamini (1.58 mcg / 100g) bakımından zengindir. B12 vitamini ile birlikte kırmızı kan hücrelerinin üretimini ve hamileliğin iyi bir şekilde gelişmesini destekleyen demir içerirler.Gebeliğin ilk üç ayında demir eksikliği anemisi geçiren annelerin erken doğum riski ve doğum ağırlığı düşüktür. Son olarak, bıldırcın yumurtası protein bakımından oldukça zengindir ve bebeğin rahimdeki beyin gelişimine yardımcı olan tüm temel amino asitleri sağlar. Ancak unutmayın, salmonella veya diğer patojenik bakteri enfeksiyonlarından kaynaklanan gıda kaynaklı hastalık riskleri nedeniyle hamilelikte çiğ bıldırcın yumurtası yemenin güvenli olmadığını unutmayın.

14. Mükemmel beyin yemi .

Bıldırcın yumurtası önemli miktarda yağ içerir ve her ikisi de beyni besleyen ve sinir sistemi aktivitesini destekleyen tam bir protein kaynağıdır. Beyin kısmen yağlardan oluşur ve yeterli bir diyet alımına sahip olmak , hafıza ve öğrenme gibi bilişsel işlevlerin desteklenmesine yardımcı olur ve beyin sisini azaltır . Ayrıca bıldırcın yumurtalarındaki amino asitler beyindeki ruh halini, iştahı, uykuyu düzenleyen ve üretkenliği etkileyen hormonları ve nörotransmiterleri sentezlemeye yardımcı olur .

Özellikle kolesterol, beyin ve sinir sistemi sağlığı için önemlidir, çünkü sinir hücrelerinin kuyruğunu izole eden koruyucu miyelin kılıfının oluşturulmasına yardımcı olur. Kolesterolün yokluğunda, bu koruyucu kaplama, multipl skleroz gibi sinir sisteminin dejeneratif hastalıklarına yol açabilecek yalıtım özelliklerini kaybeder.Bıldırcın yumurtalarında da bol miktarda bulunan B12 Vitamini, demiyelinizasyona karşı daha fazla korur ve beyin ve sinir sistemi sağlığını destekler

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın