Peynir Altı Suyunun FaydalarıProtein açısından oldukça zengin olan Peynir Altı Suyu, peynir yapımında peynirin süzülmesi aşamasında, süzülen suya verilen isimdir. bu su, eski devirlerde yiyecekleri korumak için kullanılırdı. Bugünse marketten aldığınız pek çok ürünün içeriğinde peynir altı suyu bulunmaktadır.  Ürünlere peynir altı suyu katılmasının nedeni, ürünü protein açısından zenginleştirmektir.

Peynir altı suyu ayrıca içerdiği bol kalsiyum nedeniyle kas yorgunluğu olan kişilerde kas ve eklem ağrılarını geçirir. Peynir altı suyunda bulunan aminoasitler ve proteinler, kan yoluyla doğrudan kas hücrelerine gelerek burada kas dokusunun yapımında kullanılırlar.

Peynir altı suyu, kanser gelişimine engel olur. Özellikle peynir suyunda bulunan proteinler ve aminoasitler, erkeklerde prostat kanseri, kadınlarda ise göğüs ve rahim kanseri riskini düşürmektedir.

Peynir altı suyu menopoz döneminde kadınlarda sıklıkla görülmekte olan kemik erimesi için doğal çözümdür.
Peynir altı suyu Kadınlarda hormon dengesizlikleri östrojenin az salgılanması gibi rahatsızlıklara iyi gelir.
Peynir altı suyu, içeriğinde barındırdığı laktoferrin gibi enzimler ile vücutta mikrop üremesini durdurucu bir doğal antibiyotik etkiye de sahiptir.
Peynir altı suyu bağışıklık sistemini güçlendiren besinler arasında peynir suyu ayrı bir yere sahiptir.
Peynir altı suyu, tip 2 diyabet hastaları için de faydalıdır.
Peynir altı suyunu tüketmeye başladığınız andan itibaren iştahınızın kesildiğini ve tokluk hissettiğinizi göreceksiniz.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Peynir Altı Suyunun Faydaları” için bir yorum

  • 12 Aralık 2017 tarihinde, saat 16:38
    Permalink

    peynir alt suyundan ekmek yapıyoruz evimizde. hem çok lezzetli oluyor hemde peynir alt suyunun faydalarından yararlanıyoruz. öneririm.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.