Eklem Ağrısını Engelleyen Beş Bitki
1. Aloe Vera

Muhtemelen bir yerde dolaplarınızda biraz aloe vera var ve sizin veya sevdiğiniz birinin güneş yanığı olduğunda ona ulaşıyorsunuz. Küçük cilt aşınmalarını tedavi etmek için de popülerdir. Ama aloe çok daha fazlasını yapabilir! Ağrıyı hafifletmek için analjezik görevi gören aloin ve emodin dahil olmak üzere 75’ten fazla potansiyel olarak aktif bileşen içerir. Aloe ayrıca birkaç güçlü anti-enflamatuar bileşik içerir .

Eklem ağrısını yatıştırmak için aloe’yi kullanmanın birkaç yolu vardır. Birincisi, ağrılı bölgelere masaj yapılan standart topikal uygulamadır. Uluslararası Aloe Bilim Konseyi tarafından onaylanmış aloe jeli arayın. Bazı jenerik markalar çok az gerçek aloe içerir veya aktif bileşenler işlenerek hasar görmüşlerdir.

İkincisi, aloe takviyesini oral olarak bulabilir ve alabilirsiniz. Bir kapsül hızlı ve kolaydır, ancak hafif bir tada sahip olan saf smoothie vera suyu da alabilirsiniz .Diyabet ilacı, uyarıcı laksatif veya diüretik ilaç alan kişilerin, aloe yemeden önce doktorlarıyla konuşmaları gerektiğini lütfen unutmayın.

2. Okaliptüs

Okaliptüs, eklem ağrısı için her türlü krem ​​ve merhemde bulunan iyi bilinen bir topikal analjeziktir. Ağrı kesici tedavilerle ilişkilendirme eğiliminde olduğumuz güçlü mentol kokusuna sahiptir ve araştırmalar, uçucu bir yağ şeklinde okaliptüs kokusunun bile rahatsızlığı giderebileceğini göstermektedir.

Okaliptüs bitkisinin yaprakları şişmeyi ve iltihap ağrısını azalttığı düşünülen tanenler içerir. Daha önce hiç okaliptüs kullanmadıysanız, lütfen ürünü yaygın olarak kullanmadan önce alerjileri test edin. Önkolunuza az miktarda uygulayın ve döküntü veya kurdeşen gibi olumsuz reaksiyonlara dikkat edin. 24 ila 48 saat içinde hiçbir şey olmazsa, ağrılı eklemlerinize okaliptüs uyguladığınızdan emin olmalısınız .

3. Zencefil

Geleneksel Çin tıbbında, iltihaplı bölgelerde iyileşme üzerinde yararlı bir etkisi olan kan dolaşımını arttırmak için zencefil verilir. Zencefilin kan şekeri seviyelerini iyileştirdiği, kalp hastalığına karşı koruduğu, kötü kolesterolü düşürdüğü, beyin fonksiyonunu güçlendirdiği ve hatta kanser gelişme riskini azalttığı düşünülmektedir. Evet, zencefil, iltihapla mücadele eden ve ağrıyı azaltan her şeyi yapıyor.

Zencefil içindeki aktif bileşen, güçlü anti-enflamatuar ve antioksidan özelliklere sahip olan gingerol olarak adlandırılır. Romatoid artritli hastalarda zencefil kullanımı ile ilgili erken çalışmalar çok umut vericidir ve bu güçlü bitkinin ağrı kesici faydaları üzerine araştırmalar devam etmektedir. Zencefil taze, kurutulmuş, toz veya yağ formunda kullanılabilir.

4. Yeşil Çay

Yeşil çay, birçok nedenden dolayı seçebileceğiniz en sağlıklı içeceklerden biridir .Beyin işlevini geliştirmekten yağ yakımını artırmaya kadar, yeşil çay genel sağlığı iyileştirir. Aynı zamanda güçlü bir anti-enflamatuardır ve osteoartrit ve romatoid artritli insanlara büyük fayda sağladığı gösterilmiştir.

Çoğu kişi basitçe demlenir ve yeşil çayın tadını çıkarır, ancak bir tablet veya tentür şeklinde de alabilirsiniz. Yeşil çay konsantresi, her türlü yiyeceğe yeşil çay aroması eklemenizi sağlar. Ve tersine, zencefil veya aloe gibi yeşil çay bardağınıza iltihabı azaltan başka otlar da ekleyebilirsiniz.

5. Zerdeçal

Zerdeçal, köri yapmak için kullanılan portakal sarısı baharattır. Hoş bir lezzetten daha fazlası olan zerdeçal, halk tıbbında çok uzun bir süredir kullanılmaktadır.Bilim adamları şimdi, zerdeçaldaki, curcumin adı verilen aktif bileşenin antienflamatuar özelliklere sahip olduğunu anlıyorlar.

zerdeçal

Sonuç

Enflamasyonu azalttığı bilinen otlar eklem ağrısı için harika doğal ilaçlardır . Kötü yan etkiler şeklinde daha fazla soruna neden olmadan vücudun aşırı aktif bağışıklık tepkisini azaltmaya yardımcı olurlar. Bazıları okaliptüs gibi topikal olarak kullanıldığında en iyisidir, ancak çoğu doğal olarak diyetinize günlük olarak entegre edilebilir ve hatta yeşil çay ve zencefil gibi ikiye katlanabilir.

Doğal bitkilere dayanan bir anti-enflamatuar rejimin, sadece yaşam kalitenizi artırabilecek OTC ve reçeteli ilaçlara bağımlılığı azaltması çok olasıdır. Unutmayın, tartıştığımız tüm bitkilerin ağrıdan kurtulmanın ötesinde birden fazla sağlık yararı vardır. Deneyerek kaybedecek bir şeyin yok!

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın