Dulavrat Otu Sağlık Faydaları
Dulavratotu bir bitkidir. Kök bazen yiyecek olarak kullanılır . Kök, yaprak ve tohum ilaç yapımında kullanılır.

Dulavratotu ismini bilen, akne, apseler, kaynama, sedef hastalığı, egzama ve diğer cilt problemlerini tedavi etmek için etkileyici iyileştirici etkilere ve özelliklere sahip olduğu için cilt üzerinde uygulanmasıyla ünlüdür.

İnsanlar idrar akışını artırmak , mikropları öldürmek, ateşi düşürmek ve kanlarını“ saflaştırmak” için dulavratotu kullanır . Ayrıca soğuk algınlığı, kanser , anoreksi nervoza , gastrointestinal ( GI ) şikayetleri, eklem ağrısı ( romatizma ), gut , mesane enfeksiyonları, sifiliz komplikasyonları ve akne ve sedef hastalığı gibi cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanılır . Dulavratotu da yüksek tansiyon , “arterlerin sertleşmesi” ( arteriyoskleroz ) ve karaciğer hastalığı için kullanılır . Bazı insanlar cinsel performansı arttırmak için dulavratotu kullanır.

Dulavratotu cilde kuru cilt ( iktiyoz ), akne, sedef hastalığı ve egzama için uygulanır .

Dulavratotu zehirlenmesi ile ilişkilendirilmiştir, çünkü bazı ürünler belladonna köküveya ölümcül gecelik gölgesiyle kirlenmiştir . Bu otlar atropin adı verilen zehirli bir kimyasal içerir .

Henüz Kanıtlanmamış diğer Faydaları :
 • Meme kanseri . Erken araştırmalar, dulavratotu kökü, koyun kuzukulağı,kaygan karaağaç kabuğu ve ravent (Essiac, Resperin Canada Limited) içeren belirli bir ürünün kullanılmasının meme kanseri olan kişilerde yaşam kalitesiniiyileştirmediğini göstermektedir .
 • Diyabet . İlk araştırmalar, kuru dulavratotu kökünden hazırlanan meyvenin tereyağ, su , tuz , yapay tatlandırıcı ve zencefil özü ile birlikte alınmasının şeker hastalarında yedikten sonra kan şekerinin yükselmesini önlediğini göstermektedir .
 • Sıvı tutma .
 • Ateş .
 • Anoreksiya .
 • Mide koşulları .
 • Gut .
 • Akne .
 • Ciddi kuru cilt .
 • Sedef hastalığı .
 • Diğer koşullar .

Dulavratotu, bu kullanımlar için etkinliğini değerlendirmek için daha fazla kanıt gereklidir

Özel Önlemler ve Uyarılar:

Hamilelik ve emzirme : Hamileyseniz veya emziriyorsanız dulavratotu almanın güvenliği konusunda yeterli güvenilir bilgi yoktur . Güvenli tarafta kalın ve kullanımdan kaçının.Kanama bozuklukları : Dulavratotu kanın pıhtılaşmasını yavaşlatabilir. Dulavratotu almak, kanama bozukluğu olan kişilerde kanama riskini artırabilir.

Paçavra ve ilgili bitkilere alerji : Dulavratotu, Asteraceae / Compositae familyasına duyarlı insanlarda alerjik reaksiyona neden olabilir . Bu ailenin üyeleri,paçavra , krizantem, kadife çiçeği, papatya ve diğerleridir. Alerjiniz varsa, dulavratotu almadan önce sağlık uzmanınıza danışın.

Diyabet : Bazı kanıtlar dulavratotu alarak kan şekeri seviyesini azaltabileceğini göstermektedir. Dulavratotu almak, zaten kan şekeri düşürmek için ilaç alan diyabet hastalarında kan şekeri seviyesini çok düşürebilir.

Cerrahi : Dulavratotu ameliyat sırasında ve sonrasında kanama riskini artırabilir .Planlanmış bir ameliyattan en az 2 hafta önce almayı kes.

İLAÇLARLA  ETKİLEŞİMİ

Diyabet ilaçları (Antidiyabet ilaçları) Etkileşim Değerlendirmesi: Orta. Bu ilaçla birleşiminde dikkatli olun. Doktorunuzla konuşun.Dulavratotu tip 2 diyabetli kişilerde kan şekeri azaltabilir . Diyabet ilaçları ayrıca kan şekeri düşürmek için kullanılır. Dulavratotu ilaçları ile birlikte alarak, kan şekeri çok düşük gitmesine neden olabilir. Kan şekerinizi yakından izleyin. Diyabet ilacınızın dozunun değiştirilmesi gerekebilir.

Diyabet için kullanılan bazı ilaçlar glimepirid ( Amaril ), gliburit ( DiaBeta , Glynase PresTab , Micronase ), insülin , pioglitazon ( Actos ), rosiglitazon ( Avandia ), ve diğerleri.


Kanın pıhtılaşmasını yavaşlatan ilaçlar (Antikoagülan / Antiplatelet ilaçlar)Etkileşim Değerlendirmesi: Orta. Bu ilaçla birleşiminde dikkatli olun. Sağlık sağlayıcınızla konuşun.Dulavratotu kanın pıhtılaşmasını yavaşlatabilir. Dulavratotu da yavaş pıhtılaşma ilaçlarla birlikte alarak morarma ve kanama şansını artırabilir.

Kanın pıhtılaşmasını yavaşlatan bazı ilaçlar arasında aspirin , klopidogrel ( Plavix ),diklofenak ( Voltaren , Cataflam , diğerleri), ibuprofen (Advil, Motrin , diğerleri),naproksen (Anaprox, Naprosyn , diğerleri), dalteparin ( Fragmin ), enoxaparin ( Loven) bulunur. , heparin , warfarin ( Coumadin ) ve diğerleri.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın