Ekinezyanın Faydaları
1.soğuk algınlığı tedavisinde

İnsanlar ekinezyayı soğuk algınlığı tedavisinde en iyi çözümlerden biri olarak kabul eder. Ekinezyada bulunan esansiyel yağ, vücudun soğumasını önleyen anti-viral ve anti-enflamasyon özellikleridir.

2. bağışıklık sistemini güçlendirmek

Lancet Infectious Diseases dergisinde yayımlanan Connecticut Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, üşütmüş olan ve echinacea’yı ek olarak alanların bilmeyenlerden daha hızlı iyileşdiğini bildirdi. Bazı ekinezya dozu, bağışıklık sistemine etki eder ve% 58 oranında soğuma şansını azaltır. Bu yüzden insanlar ekinezyaların bağışıklık sisteminin işlevini artırabileceğine inanıyor.

3. ağrıyı azaltmak

Ekinezya vücutta oluşan hemen hemen tüm ağrıyı tedavi edebilir. Bu avantajlar Amerika’da uzun zamandan beri Amerika’da bulunan yerli Hint kabilesi tarafından kullanılmaktadır. Mide ağrısı, karın ağrısı, göğüs ağrısı ve ekinezya ile birlikte diğer ağrı türlerini tedavi ederler.

4. Flamasyonla mücadele

Enflamasyon, insan vücudunda meydana gelen bazı hastalıkların lideridir. Ekinezya, zararlı olabilecek iltihabı azaltabilecek ve iyileştirebilecek iltihap önleyici özelliklere sahiptir. British Columbia Üniversitesi’nden yapılan bir araştırma, düzenli ekinezya tüketiminin çeşitli iltihap tiplerini etkili bir şekilde tersine çevirebileceğini ve azaltabildiğini bildirdi.

5. Kanseri önleyin

Şaşırtıcı Ekinezya Sağlık Faydaları kanseri önleyebilir ve en iyi bitkisel bitki olabilir. Ekinezya’nın kanser gelişimine etkisini bulmak için bazı büyük araştırmalar yapılmıştır. Ulusal Sağlık Enstitüleri (NIH) tarafından yapılan bir çalışmada ekinezya’nın tümörle mücadelede potansiyel değeri olan fitokimyasallar içerdiğini belirtti. Ekinezyadaki bu fitokimyasal, diğer bitkisel bitki türlerinde henüz bulunmamıştır.

6. Tedavi baş ağrısı

Baş ağrısı muzdarip bazı ekinezya takviyesi alarak gerçekten yardımcı olacaktır. Ekinezya Ekinezyada bulunan alkilamidler sinirinizi özellikle beyin siniri gevşetip sakinleştirebilen uçucu bir yağdır. Ayrıca, beyin bölgesindeki kan damarı çalışmasını yatıştırır, böylece ağrı azalır.

7. kabızlığı gidermek

Ekinezya ayrıca sağlıklı sindirim sistemini destekleyen iyi müshil olarak da bilinir. Medical Herbalism derlemesine dayanarak, ekinezya kabızlığa karşı doğal bir rahatlama olarak kullanılabilir çünkü sindirim sistemine sakinleştirici etkisi vardır. Bir bardak ekinezya çayı içmek midede rahatsızlık hissetmekten kurtulmanıza ve bağırsak hareketlerinizi kaybetmenize yardımcı olabilir.

8. Cure hayvan sokması ve enfeksiyonu

Isırılmak ya da hayvan sokması can sıkıcıdır. Ciltte iltihaplanmaya neden olabilir. Ekinezya, hayvan iğnesinin neden olduğu yarayı tedavi etmek için kullanılabilecek anti-enflamatuar özelliklere sahiptir. Hint kabilesi bile, yılan ve böceğin zehirli ısırığını tedavi etmek için ekinezyayı kullanır.

9. Cilt problemini iyileştirir

ekinezyaEkinezya, tıpkı bitki güvenliği konusunda doktora yapmış olan Armando González Stuart tarafından yazılmış gibi birçok cilt problemi için mükemmel bir çözümdür. Ekinezya’nın bazı Yerli Hint kabileleri tarafından sedef hastalığı, cilt enfeksiyonu, egzama ve cilt yaralarını iyileştirmek için kullanıldığını açıklıyor.

10. Daha hızlı yara iyileşmesi

Ekinezyadaki alkalamidler ve diğer fitokimyasal özelliklerin iyileşme sürecinde büyük etkisi vardır. Özellikle cilt dokusundaki hücrelerin yenilenmesini hızlandırır.

11. Akıl sağlığını iyileştirme

20 mg’dan fazla olmayan ekinezya takviyesi almak, stres, depresyon ve kaygıyı hafifletmeye ve hafifletmeye yardımcı olabilir. Bu yarar uçucu yağ ve sakinleştirici sinire sahip aromatik fitokimyasallarla sağlanabilir.

12. Tedavi üst solunum problemi

Ekinezya’nın bağışıklık sistemindeki güçlü etkisi ve anti-enflamatuar özellikler, öksürük, boğaz ağrısı, krup, dyfteriler, influenza ve diğer soğuk algınlığı gibi üst solunum yolu problemini tedavi etmek için en iyi kombinasyondur.

13. Üriner enfeksiyonu tedavi et

Ekinezya, bağışıklık sistemi fonksiyonunu uyarır ve ayrıca idrar yolu enfeksiyonlarını tedavi etmeye yardımcı olur. Ekinezyadaki anti-enflamasyon özellikleri, histaminlerden (inflamasyona neden olan protein) kurtulmak için güçlü bir etkiye sahiptir.

14. diş ağrısı azaltmak

Derhal tedavi edilmezse diş ağrısı can sıkıcı olabilir ve gününüzü rahatsız edebilir. Ekinezya takviyesine sahip olmak, diş ağrısından kaynaklanan ağrıyı azaltabilir.

15. Sağlıklı cildi destekleyin

Ekinezya, cildinizin sağlıklı ve sağlam görünmesini sağlamak için etkili olan yeni cilt hücre oluşumunu tetikleyebilir. Ekinezyayı cilt takviyesi olarak almak, iyi bir seçenek olarak kabul edilir.

16. Tüberküloz tedavisi

Tüberküloz, Mycobacterium tuberculosis enfeksiyonunun neden olduğu ve karaciğerde hasara neden olan bir hastalıktır . Ekinezyayı düzenli olarak almak, bakterilerin enfeksiyonunu ve tüberküloz belirtisini tedavi edebileceğine inanılır.

17. Kuduz tedavisi

Bitkisel bitkinin ayrıca kuduza da müdahale edebileceği nadir görülür. Kuduz, insan beyninde, Rabies virüsünün neden olduğu akut bir iltihaptır. Ekinezya bu hastalığı tedavi etmek ve semptomları azaltmak için kullanılabilecek bir destek olabilir.

18. Menenjit tedavisi

Ayrıca, tüberkülozun yanı sıra menenjit veya Menenjit tuberculosa bakterisinin neden olduğu enfeksiyona neden olan insan beyni menenjlerinin iltihabı . Ekinezyayı düzenli olarak ve doktor reçetesiyle almak menenjit enfeksiyonunu hafifçe tedavi edebilir.

19. kolerayı önleyin

WHO raporuna göre, Kolera, acı çeken ve birkaç saat içinde tedavi edilmezse birisini öldürebilen akut bir ishal hastalığıdır. Kolera, ekinezya özü ile tedavi edilebilir, çünkü ekinezya vücuttaki sıvı dengesinin dengelenmesinde bir etkiye sahiptir.

20. İktidarsızlığı tedavi etmek

Bir araştırmada, ekinezya’nın iktidarsızlık için etkili bir çözüm olduğu belirtiliyor.

Belirtilen tüm faydaların yanı sıra, Ekinezya da tedavi etmek için kullanılabilir:

Sıtma
Migren
Romatizma
Septisemi – Kan dolaşımı enfeksiyonları
Streptococcus enfeksiyonları
Frengi
bademcik iltihabı
Tifo
Vajinal mantar enfeksiyonları
Kan zehirlenmesi

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın