Elma ‘ nın Faydaları
Kemikler Korur :
Elmada bulunan ve bir flavonoid olan phloridzin maddesinin kemik yoğunluğunu artırarak özellikle menopoz dönemine girmiş kadınlarda görülen ostereopoz yani kemik erimesi sorununa faydalı olduğunu bilinmekte.

Astım Tedavisinde Faydalı :

Her gün elma suyu içen astım hastası çocuklarda, ayda bir elma suyu içen astım hastası çocuklara göre daha az hırıltılı nefes alıp verme görüldü. Başka bir çalışmada gebelik sırasında her gün elma yiyen kadınların doğan çocuğunun astımlı olma ihtimali daha düşük olduğu görüldü.

Alzheimer hastalığını engeller :
Elmada bulunan quercetin maddesinin Alzheimer hastalığına yol açan serbest radikallerden beyin hücrelerini koruduğu belirtilmekte.

Yeşil elma

Kollesterolü düşürmeye faydalı : 
Elmadaki pektin maddesinin kötü kolesterolü (LDL) düşürdüğü bulundu. Günde 2 elma yemek kötü kolesterolü % 10-16 oranında düşürüyor.

Kanser riskini azaltır :
Elma içinde quercetin ve naringin adlı flavonoidlerin yüksek oranda bulunması Akciğer kanseri riskini azaltır. Elmadaki pektin maddesi kolon kanserine yakalanma riskini azaltıyor ve sindirim sistemini koruyor. Ayrıca karaciğer kanserine yakalanma riskini azalttığı görülmüştür.

Diyabette yardımcıdır :
Elmadaki pektin maddesi vücudun insülün üretimi için ihtiyaç duyduğu galacturonic asit maddesini temin ederek ihtiyacı azaltıyor.

Kilo vermek için :
Kilo vermek için bir çok diyette elma önerilmektedir.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın