Ev Yapımı Buzlu Çay ( Ice Tea ) Tarifi
Sıcak Haşlama:

8 bardak su kaynatın; ocaktan alın ve 3 yemek kaşığı siyah çay veya 6 siyah çay poşeti ekleyin. İstediğiniz rengi bulana kadar, yaklaşık 4 dakika demleyin. Demlenmiş çayı ince ağlı bir elekle süzün veya çay poşetlerini çıkarın. Soğumaya bırakın, sonra bir sürahiye aktarın, kapatın ve soğutun.

Soğuk Demlenmiş:

8 bardak soğuk su ve 6 yemek kaşığı siyah çay veya 10 adet siyah çay poşetini bir sürahide birleştirin. Üstü örtün ve 15 ila 36 saat buzdolabında bekletin, istediğiniz renge ulaşın. Siyah çayı ince ağlı bir elekle süzün veya çay poşetlerini çıkarın.

evde soğuk çay – buzlu çay – tarifi

Not :

  • Çayınızın tadına bakarak dilerseniz şeker veya su oranını da artırabilirsiniz.
  • Çayınızın içine dilerseniz limon suyu da koyarak buzdolabında dinlendirin ve sonrasında servis edin. 

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın