İncir Yaprağı Sağlık Faydaları
Şekiller güneydoğu Asya’da tespit edilen mevsimsel bitkilerdir. Ek olarak, kuru incir izinleri mevsim boyunca belirli bir noktada her yerde bulunur. İncir ağacı dut ailesinin grubunda sınıflandırılır. Bu iznin sağlığa faydaları, meyvede bulunan minerallerin, vitaminlerin ve yüksek liflerin bulunmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca, A vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, kalsiyum, demir, fosfor, manganez, sodyum, potasyum ve klor gibi yüksek seviyede avantajlı beslenmeden oluşurlar. İncirden elde edilebilecek sağlık avantajlarından bazıları:

1. Kabızlıktan Kaçınma

Her yemek hazırlığında incir yaprakları kullanılarak 10 gram zengin lif vardır. Zengin lif içeriği sağlıklılıkta, normal bağırsak hareketlerinde artış sağlar ve kabızlıktan kaçınır. Lif, kütlenin bağırsak fonksiyonunu arttırmaya çalıştığı için kabızlıktan kaçınmakla kalmaz, aynı zamanda ishal ve rahatsız edici bağırsak hareketlerini de yok eder. Bu arada, incir yaprağı çayını tüketmeyi deneyebilir ya da sadece taze incir meyvesini ısırmayı deneyebilirsiniz.

2. Kilo Verme Tedavisi 

İncir yapraklarındaki lif aynı zamanda daha düşük ağırlıkta performans gösterir ve bazen yağ için tavsiye edilir. Ek olarak, zengin kalori hacimleri, özellikle sütle birlikte yenildiğinde kilo almayı da etkileyebilir. Bazı incirlerin kullanılması izin verilen beslenme miktarını elde etmek için yeterlidir, bu yüzden fazla tüketmeyin. Her zaman dikkatli olun ve bu tür izinler için doğru dozu unutmayın.

3. Düşük Kolesterol Seviyesi 

İncir yaprağı, suda çözünen bir elyaf olarak bilinen pektine sahiptir. Bu lif tipi metabolizma sistemini kullanarak kendisine nüfuz ettiğinde, kolesterol artıklarını temizlemeye çalışır ve onları vücuttan dışarı atılmak üzere boşaltım sistemine getirir.

Suda çözünen bir lif olarak, incir yapraklarındaki pektin ayrıca düzenli bağırsak fonksiyonlarını da tetikler. Bu nedenle, incirlerin ayrılması, mevcut lif yoğunluğundaki öğünler olarak sınıflandırıldığından müshil bir özelliğe de sahip olabilir. Kolon ve bağırsak kanseri de dahil olmak üzere bazı karın kanseri türlerinden kaçınarak, yiyecek alımınızdaki büyük miktardaki lif toplam sağlığınız için avantajlı olabilir.

4. Koroner Kalp Hastalığının Önlenmesi

Kuru incir izni fenol, Omega 3 ve ayrıca Omega-6’ya sahiptir. Bu yağ asitleri koroner kalp krizi olasılığını azaltır. Ek olarak, incirlerin yaprakları bir insan sistemindeki trigliseritlerin seviyesi üzerinde daha büyük bir öneme sahiptir. İncir yaprağı, trigliseritler üzerinde caydırıcı bir tepkimeye sahiptir ve toplam trigliserit indirgenmesi hacmine neden olur. Trigliseritler, birçok kalp krizinin arkasındaki büyük nedenlerdir.

5. Kolon Kanserinin Önlenmesi:

Lifin dahil edilmesi, özellikle bağırsak bölgesindeki serbest radikallerin ve diğer kanseri etkileyen bileşiklerin sona ermesini tetikleyebilir, çünkü lif bağırsakların sağlıklı çalışmasını arttırır. Her gün iki incir yaprağı çiğnemek ve bütün yaprağı yutmak. İlerlemiş ülseri olan insanlar bunu sabahları aç karnına yapmalıdırlar. Ayrıca bakınız: Kolon Kanseri Belirtileri

6. Menopoz Sonrası Meme Kanserine Karşı Koruma

İncir izindeki lif ilavesinin meme kanserine karşı koruma sağladığı tespit edildi ve menopozdan sonra kadınlarda hormonal denge bazen bozulabilir. Vücudun sistemleri o kadar derinlemesine uyum sağlamıştır ki, hormonlar bağışıklık sistemini değiştirebilir, bu da antioksidanların serbest radikallere karşı korunmalarının performansını etkileyebilir. Serbest radikaller kanserin büyümesinin arkasındaki ana nedenlerdir, bu nedenle incir, lif zenginliğini içererek bir savunma hattında bulunur.

7. Diyabetik Hastalar İçin İyi

Diyabet Grubu Derneği, incirlerin diyabetin daha fazla düzenlenmesini artırabilecek zengin bir lifli yemek olarak ayrılmalarını tavsiye etti. İncir, bazen insülin enjeksiyonları yapmak zorunda olan diyabetik bir hastanın ihtiyaç duyduğu insülin hacmini düşürür.

İncir yaprakları, yemekten sonra vücutta sindirilen şeker hacmini yönetmeye çalışan Potasyum’da yüksektir. Çok büyük bir potasyum hacmi kan şekeri dalgalanmasını düzenler ve çok daha az sıklık yapar, bu nedenle incirler, şeker hastalarının normal bir yaşam sürdürmelerine yardımcı olabilir.

8. Hipertansiyonun Önlenmesi

Normalde insanlar tuz şeklinde sodyum tüketirler, ancak düşük potasyum ve zengin sodyum seviyesi hipertansiyona neden olabilir. İncir yaprakları potasyum seviyesi bakımından zengin ve azaltılmış sodyum seviyesi bakımından zengindir, bu nedenle bunlar, hipertansiyonun mevcut ve hipertansiyon belirtilerine karşı uygun bir koruma olup incirleri, sinir sistemini sakinleştiren ve günlük yaşamınıza biraz ısınma sağlayabilen bir rahatlama yemeğidir.

9. Bronşit Tedavisi 

İncir yapraklarındaki doğal bileşikler, onu bir çay maddesi için mükemmel bileşenlere dönüştürür. İncir yaprağı çayı her zaman alternatif olarak bronşit gibi birçok solunum yolu hastalığında kullanılmıştır ve ayrıca astım hastalarının daha kötü etkilerini önlemek ve azaltmak için bir yöntem olarak da tüketilmektedir. Yarım ila iki incir yaprağını bir miktar şekerli suya koyun ve kaynatın. Suyu 20 dakika kaynatın ve ardından yaprakları çıkarın ve çay için.

10. Zührevi Hastalıklar

İncir normalde Güneydoğu Asya ülkesinde ve dünyanın diğer bir kaç bölgesinde, zührevi enfeksiyon için rahatlatıcı bir merhem olarak kullanılmıştır. Sindirim veya topikal kullanım, cinsel yolla bulaşan hastalıklardan iyileşme için her ikisini de etkili biçimde gerçekleştirir. Ek olarak, incirlerin bıraktığı belirli belirti ve enfeksiyonlar dizisi üzerinde daha fazla araştırma yapılması gerekiyor ve bu durum büyük ölçüde etkilenebilir.

11. Hamilelik Tedavileri 

Bu nedenle, hamile anne için incir yapraklarının sağlık yararları da vardır. İncir, midede hamile kadınlar için iyi olan asitleri azaltır. İncir ayrıca cinsel istek hormonlarını teşvik eder ve genel olarak uzun ömürlülüğü ve sağlığı iyileştirir.

12. Cinsel İşlev Bozukluğu

Onlarca yıldır incir izni sterilite, dayanıklılık veya erektil disfonksiyon gibi normalleştirilmiş cinsel işlev bozukluğunun bir yolu olarak tavsiye edilmiştir. Tıbbın ve bitkisel tedavinin ana parçası olmuştur ve çoğu zaman güçlü bir doğurganlık veya cinsel katkı maddesi olarak kabul edilir. Bir afrodizyak olarak birçok işlevi şüphelidir, ancak çok sayıda zenginleştirilmiş vitamin ve mineral, insanların cinsel bir aktivite olduğunu düşündüğü enerji ve dayanıklılıktaki hızlı artışı etkileyebilir. Karışık 4 incir gece boyunca sütte kalıyor ve cinsel performansınızı artırmak için sabahları tüketiyor.

13. Kemikleri güçlendirir

İncir yaprağı, kemikleri arttırmada ve kemik kaybı riskini azaltmada en gerekli maddelerden biri olan kalsiyum bakımından yüksektir. Aynı zamanda, kemik oluşumunu uyaran ve kemiklerde herhangi bir yaralanma veya kayıp varsa yeniden gelişmeyi tetikleyen fosfor içeriği yüksektir.

14. İdrar Kalsiyum Kaybı Önleme

Yüksek sodyum alımını düzenleyen insanlar, artan idrar kalsiyum kaybından etkilenebilirler. İncirdeki zengin potasyum içerik maddeleri bu korkunç durumu önleyebilir ve idrar sisteminizdeki atık kompozitini normalleştirebilir. Vücudunuzdan atmak istediğiniz ürik asit ve diğer tehlikeli zehirlerin hacmini düşürmenin yanı sıra döken kalsiyum miktarını azaltır.

15. İncir İzindeki Maküler Dejenerasyon Özelliklerinin Önlenmesi

Yaşlı kişilerde görme nedeniyle görme kaybı normalde maküler bozulmaya bağlıdır. Meyveler ve incir yaprakları, yaşlanmanın bu çok normal etkisini önlemek için sizi düzenlemede harikadır. İnciler iyi uyku alışkanlıklarını teşvik eder ve kişiyi uykusuzluğa karşı korur. Yaprakları püre haline getirilirse, sivilce ve sivilce için bir cilt temizleyici olarak kullanılabilir.

16. İncir Yapraklarını Kullanarak Boğaz Ağrısı Rölyefi

İncirdeki zengin yapışkan madde sizi tedavi etmenize yardımcı olur ve boğaz ağrısına karşı korur. İncirin canlandırıcı hissi gider ve yerlilerinin meyve suları, ses akorları üzerindeki ağrı ve enfeksiyonları hafifletebilir.

Bu izin kuru bir öksürük ve astım gibi birçok solunum yolu hastalığının iyileştirilmesinde yeterince önemlidir. Bunlar ayrıca önemli metabolizma unsurlarıdır ve kabızlık, hazımsızlık, mide ağrısı ve diğer birçok bağırsak akut sendromunun iyileşmesinde faydalıdırlar.

17. İncir Genel Yararlar için Yapraklar 

İncir yapraklarının sağlığa pek çok yararı vardır. İncir yaprağı yararları, ateş, kulak ağrısı, iltihaplanma, apseler, cinsel hastalıklar için daha uygundur ve karaciğerin uzun ömürlülüğü için mükemmeldir. Yapraklar zengin seviyede alkenlere sahiptir. Ek olarak, vücudun pH değerini normalleştirmeye çalışabilirler. Bu izin, serbest radikallerin neden olduğu yaralanmaları önleyen antioksidanlar olan flavonoidler ve polifenollerde yüksektir. Ek olarak, bu yapraklar yeniden canlandırıcı ve müshil nitelikleri bakımından kabul edilir ve ayrıca yağ ve şeker içeriğinde azalır.

İncir yaprakları polen ve yumuşaktır ve kremleri bazen şeker takviyesi olarak kullanılır. Üretilen incirler, turtalar, puding, kekler, çeşitli unlu mamuller, reçel, reçel ve muhafaza yapımında kullanılır.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın