limon kabuğunun faydaları




Suyunuza bir dilim limon koymak , bir sağlıklı yaşam ve rock yıldızı gibi hissetmenin en kolay yoludur. Tüm hafta sonunu çift dolgulu Oreos yiyerek geçirebilirdin ve spor ayakkabıların dolabının arkasına toz toplayabilirdi, ama H20’nize biraz narenciye koy ve patla – zaten daha sağlıklı hissediyorsun. Ancak limon suyunun etrafında çok konuşma yapılırken limon kabuğunun yararları göz ardı edilir. Dürüst olmak gerekirse, çok kötü çünkü onlar sadece meyvelerin geri kalanında olduğu gibi faydalarla doludur.

Limon kabukları sık sık atılsa da, besin yararları var . Limon kabuğu, az miktarda kalsiyum, C vitamini ve potasyumun yanı sıra lif içerir. Tam olarak oturamayacağınızı ve limon kabuğunu sıkmayacağınızı düşünerek, en iyi şekilde ne elde edeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. bu yıldız yararları listesi. Peki, arkadaşımı okumaya devam et. Beslenme yararları hakkında daha fazla ayrıntı yanında, limon kabuğunu iyi kullanmak için başka şaşırtıcı yöntemlerimiz de var.

1. Limon kabukları kalsiyum içerir. 

limon kabukları, güçlü kemikleri ve hücresel iletişimi korumak için önemli olan az miktarda kalsiyum içerir . Basitçe söylemek gerekirse, yeterli kalsiyum almazsanız, vücudunuz düzgün bir şekilde çalışmaz, bu yüzden yeterince almak önemlidir. (Kadınlar için bu, 50 yaşından küçük kadınlar için günde 1000 miligramdır .)

2. Bağışıklık sisteminiz için iyidirler. 

Diğer narenciye meyveleri gibi limon kabukları da bağışıklık sisteminizin güçlü kalmasına yardımcı olan C vitamini içerir . Hasta hissetmeye başlıyorsanız, limon kabuğunu yiyeceklerinize ya da çayınıza koyarsanız, vücudunuza enerji vermek için ihtiyaç duyduğu ekstra desteği vermeye yardımcı olabilir.

3. Limon kabukları potasyum içerir.  

Limon kabukları ayrıca vücuttaki hücrelerin uygun şekilde iletişim kurması için kalsiyum gibi az miktarda potasyum gerekir . Özellikle çok terlerseniz (evet, sıcak yoga sırılsıklam egzersiz kıyafetlerinde), yeterince aldığınızdan emin olmak önemlidir. Aksi takdirde, vücudunuz sadece çalışmayacak.

4. Sindirim sisteminiz için iyidirler. 

limon kabuğundaki liflerle ilgili olarak , bu önemlidir çünkü lif sindirim hattınızın düzgün çalışması için çok önemlidir . Diğer önemli lif faydaları: Enflamasyonu azaltmaya yardımcı olur ve metabolizmanızı kontrol altında tutar .

5. Kalbiniz için iyi olabilirler. 

Limon kabuğunun kan basıncını düşürmeye yardımcı olabileceğine dair bazı kanıtlar var. limon tüketmenin ve her gün yürüyüşün bir kombinasyonunun kan basıncını düşürdüğünü tespit eden bilimsel bir araştırmaya işaret ediyor . Çalışma, “Limon kabuğunun su ekstraktının kan basıncı üzerinde baskılayıcı bir etkiye sahip olduğunu” yazdı.

6. Limon kabukları kansere karşı korunmaya yardımcı olabilir. 

“Bazı araştırmalar limon kabuğunun ve limon kabuğundaki diğer flavonoidlerin , özellikle ağız kanseri, farenks, gırtlak ve mide kanserinin oluşumunu ve yayılmasını engellemekle doğrudan bağlantılı olduğunu gösteriyor ” diyor. Antiinflamatuar güçlerinin gerçekten oldukça güçlü olduğu görülüyor.

Limon kabukları nasıl tüketilir

1. Lezzet olarak. Bu sağlık yararlarının tümü kulağa harika geliyor, fakat limon kabuğunu tüketmenin en iyi yolu nedir? en yaygın yol lezzet olarak – ve her şey üzerinde çalışıyor. Sadece besin ödüllerini almakla kalmayacak, aynı zamanda her şeyin tadına biraz daha taze gelmesini sağlayacak. “Birçoğumuz çiğ limon kabukları yemezken, kabuğunuzu diyetinize dahil etmenin harika bir yolu, bütün organik limonları dondurmak” diyor. “Zevkli bir lezzet için yoğurt veya yulaf ezmesi, içecekleriniz ve çorbalarınızdaki limon kabuğunu rendeleyin.”

2. Limon kabuğu ile aşılanmış bir zeytinyağı hazırlayın. Salata, kabak erişte veya balık üzerinde gezdirmek için kendi limon kabuğunuzu zeytinyağını yapın ve burada belirtilen tüm besinsel faydaları ve sağlıklı yağlar için iyi bir porsiyon elde edin. Bir dahi kiler elyafı hakkında konuşun!

3. Tereyağınıza çalışın. Ketojenik bir diyet uzmanıysanız ve tereyağı evinizde kullanılan bir ürün ise , bu özellikle iyi bir ipucu . Lezzet limonu hemen tereyağınıza soyun, böylece bütün canlı yiyeceklerinize yayılmaya hazır. Bu lezzet, lezzetli ve tatlı yemeklerin tadını çıkarır .

Limon kabukları için diğer şaşırtıcı kullanımlar

1. Toksik olmayan çok amaçlı bir temizleme çözeltisi yapmak için bunları kullanın. Limonlar tamamen doğal bir temizleme gücüdür, kabukları dahildir! Bir kavanoz sirkeye limon kabukları ekleyerek kendi çözümünüzü hazırlayın . Ve yine de “temizlenmiş” kokusunu alacaksınız.

2. DIY güzellik bakımı için çalışın. Sitrik asit sayesinde, limon kabukları sivilcelerin tedavisinde yararlı olabilir. Limon kabuğunu bir kabın içine ızgaralayarak, suyunu başka bir kabın içine sıkarak ve sonra kabukları ve suyu bir araya getirerek kendi güzellik suyunuzu hazırlayın. Daha sonra, tamamen doğal, akne ile savaşan bir tedavi için solüsyonu yüzünüze nazikçe masaj yapın.

3. Böcek itici yapmak için bunları kullanın. Um, şimdiye kadarki en iyi kokulu böcek spreyi? Garip kimyasallarla dolu bir şey yerine, cildinize limon kabuğu sürmek böcekleri uzak tutmanıza yardımcı olabilir .

4. Onları kokan herhangi bir yerde saklayın. Çöp kutunuzun dibinde, banyonuzda veya buzdolabında olsun, limon kabukları, kaba kokuları etkisiz hale getirmeye yardımcı olabilir. Onları biraz tazelenmek için gereken yere at.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın