Patates Kızartması Tarifi
Patates Kızartması için Malzemeler :

  • Patates,
  • Sıvı yağ,
  • Tuz,

Patates Kızartması Tarifi :

Patatesleri soyup dilimledikten sonra, soğuk suyun içerisinde bir süre bekletin. Patatesleri yıkadıktan veya su içerisinde beklettikten sonra mutlaka kurulayın. Yağınızı tencereye ilave ettikten sonra mutlaka iyice ısınmasını bekleyin. Patateslerin bir kısmını kızgın yağa aktarın. Çok fazla kızarmadan kenara alın. Ardından diğer patatesleri aktarın. Bu patatesleri de yine kenara ayırın.

İlk attığınız patatesleri tekrar kızgın yağa alarak, bu sefer üzeri tamamen altın sarısı olana kadar kızartın. Tüm patatesler bitene kadar bu işlemi tekrarlayın. Kızaran patatesleri kepçe yardımıyla içine kâğıt havlu serilmiş tabağa alın. Ardından üzerine hemen tuz serpin. Afiyet olsun.

Not: Patatesleri çıtır seviyorsanız soğuk su içerisine 1 yemek kaşığı sirke ekleyin veya soda ve tuzu bir kâsede karıştırın. Patatesleri ince ince dilimleyip karışımın içerisine aktarın. 30 dakika bekletip, süzün. Patatesler kızartmaya hazır.

Yediklerimizin faydalarını ve zararlarını öğreniniz.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın