Salep FaydalarıSalebin Faydaları :

Salep, soğuk kış günlerinin vazgeçilmezi.

Orkide çiçeklerinin köklerinden elde edilen salep toz haline getirilir, Toz salep aktarlarda bulunabiliyor. Toz salep sütle birlikte  kaynatılır…

Ardından daha dumanı tüterken tarçınla servis edilir…

Soğuk kış günlerinde çarşı pazarı saran tarçın kokusu, salep zamanını haber verir.

Salep bitkisi

İshal tedavisinde yardımcı olur
Bu bitkinin ishalin tedavisinde çok etkili olduğu bilinmektedir. Ilık sütle tüketilen bu bitkinin özünün, bağırsak hareketini düzenlediği ve dolayısıyla sindirim sistemi ile ilgili tedavi sorununu düzenlediği bilinmektedir.

Cilt sağlığı bakımı için bilinir
Bu bitkinin çeşitli cilt hastalıklarını tedavi etmede yardımcı olduğu ve döküntü ve akne gibi sorunları etkili şekilde tedavi edebileceği bilinmektedir.

Erkek Cinsel Sorunlarını tedavi etmek için
Bu bitki sayısız cinsel sorunların tedavisindeki değerini kanıtlamıştır ve erkeklerde iktidarsızlık için harika bir tedavi işlevi görmesini bekleyebilirsiniz.

Balgam söktürücü özelliklere sahip olduğu bilinmektedir
Bu bitkinin bazı balgam söktürücü özellikleri içerdiği bilinmektedir ve bu nedenle öksürük ve soğuk algınlığı gibi sorunların tedavisinde kullanılabilir.

Salep bitkisi

Büzücü niteliklere sahip olduğu bilinen salep
Cilt hücrelerinin ve dokularının sıkılmasında yardımcı olur ve ciltte parlama ortaya çıkarmak ve cildin sıkı ve genç görünmesini sağlamak için kullanılır.

Sinir Stresini Çıkarmada Yardımcı Olur
Bu bitkinin bir tonik gibi davrandığı da bilinir ve bu nedenle sinir ağrıları gibi sorunları sinirleri gevşeterek ve üzerindeki stresleri azaltarak rahatlatabilir.

* Bronşit gibi ya da mide hazımsızlıkları gibi rahatsızlıklarda salep iyi gelen bir içecektir.

* İştah açar ve zihni güçlendirir. Çünkü karbonhidrat yapısıyla enerji veren bir içecektir.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın