Şalgam Suyu ‘ nun Faydaları

Şalgam Suyu vitamin ve mineral miktarları yüksek olan siyah havuç ve şalgamdan yapılan şalgam suyunun insan sağlığı için şüphesiz pek çok faydaları var. Bileşiminde kalsiyum ve demir ile A, C ve B grubu vitaminler bulunan şalgam suyu birçok hastalığa iyi gelmekte, cinsel hayatta da mutluluğu yakalamak isteyenlerin imdadına yetişmektedir.

Şalgam suyunun en önemli ham maddesi mor havuç başlı başına A vitamini deposudur. Bu özelliği ile göz sağlığına katkısı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
Şalgam suyu vücut için doğal ve katkısız bir besin kaynağıdır.

Şalgam Suyunun faydaları :

Kilo almak isteyenler için şifadır. İştah açar.
Laktik asit içerir. Bu nedenle sindirimi kolaylaştırır. Mide ve karaciğere de iyi gelir.
Kalsiyum, potasyum ve demir içerir. Böylelikle kemik ve dişleri kuvvetlendirir.
Afrodizyak özelliği vardır. t 100 gramında 20 kalori olan şalgam, A-B-C vitamini içerir. Kalp, damar ve göz sağlığı için faydalıdır.
Vücuttaki toksinleri atmak, kolesterolden uzaklaşmak, stresten kurtulmak için bolca yenip, suyu içilir.
Şalgamın içinde bulunan sütasidi, fosfor, kalsiyum, potasyum, stresi önleyip sinirleri yatıştır.
İdrar söktürücü, romatizma, mafsal şişliklerine, böbrek taşının düşmesine, apse, dolama, kan çıbanı, donma, egzama, göğsü yumuşatıcı, akciğer ve bronşları temizler, boğaz iltihabına, pekliğe iyi gelir.

Antioksidan kaynağıdır.
Hücre yenileyici özelliği vardır.
Bağırsakları çok iyi çalıştırır ve böylece kabızlığı önler.
Laktik asit içerir,sindirimi kolaylaştırır.
B grubu vitaminleri içerir, sinirleri yatıştırır.
Şeker hastalığına iyi geldiği biliniyor.
Özellikle kış mevsiminde grip ve soğuk algınlığına çok iyi geldiği bil

sitemiz

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Şalgam Suyu ‘ nun Faydaları” için bir yorum

Bir Cevap Yazın