Şifalı BitkilerŞifalı Bitkiler - Otlar

Şerbetçiotunun FaydalarıŞerbetçiotu nedir?

Şerbetçiotu , bilimsel olarak Humulus lupulus olarak bilinen çok yıllık otsu bir bitkinin tohum konileridir . Teknik olarak bu bitkinin çiçekleri kendi tohum koniler için dünya çapında yetiştirilmekte, birçok çeşidi arasında bira bira kullanılmaktadır.  Bu popüler alkollü içeceğin içinde 1000 yıldan fazla bir süre boyunca şerbetçiotu kilit bir bileşen olmuştur ve yetiştiriciliği gelişmeye devam etmiştir, özellikle son yıllarda bira demleme dünyanın bazı bölgelerinde gerçek bir Rönesans geçirmiştir.

Şerbetçiotu sadece biralarda stabilize edici bir madde olarak değil aynı zamanda farklı tatlar ve üretim sırasında içeceğe karşı bazı antibakteriyel / antioksidan koruma sağlar.  Şerbetçiotu hemen hemen bütün biralarda bulunurken, maya, su, maltlı arpa gibi temel bileşenlerden biri olarak kabul edilmezler . Ancak biralarda koruyucu ve dengeleyici görevi görürler, bu nedenle neredeyse her zaman dahil edilirler. Maltın dahil edilmesi biraya bir tatlılık verir, oysa tohum kozalakları acılık ekleyebilir ve tadı çeşitli şekillerde dengeleyebilir.

Beslenme
Beslenme açısından konuşursak, şerbetçiotu zengin besleyici maddeler içermez, ancak önemli miktarda B6 vitamini , C vitamini ve E vitamini seviyelerinin yanı sıra ksantohumol adı verilen benzersiz bir bileşik de dahil olmak üzere çeşitli antioksidan flavonoidleri vardır .

Şerbetçiotu Sağlık Faydaları

Bu tohum kozalaklarını çeşitli şekillerde tüketmenin sağlığa faydaları arasında kasları gevşetmek, bilişsel sağlığı artırmak , kardiyovasküler sorunları hafifletmek ve diğerlerinin yanı sıra cilt sağlığını korumak sayılabilir.

Uykusuzluk belirtileri hafifletmek
Kanseri önlemek
Tedavi artrit ve fibromiyalji
Menopoz geçiş hormonu değişiklikleri hafifletmek
Kilo kaybı yardım
Diş ağrısı yatıştırır
Boğaz eklemlerinde ve kaslarında ağrıyı azaltır
Adet krampları ve ruh hali değişiklikleri gibi diğer semptomların şiddetini en aza indirin
Diyabetik semptomları yönet
Ülser tedavisi
Yatıştırmaya yardımcı olun anksiyete ve belirtileri  arasında depresyon
Kasları gevşetin ve gerginlik baş ağrısını önleyin
Kan akışını arttırın ve bilişsel işlevi arttırın
Önlemek saç dökülmesini kepek yol açabilir kafa derisi, ve kuruluk
Enflamasyonu ortadan kaldırarak cilt sağlığını artırın

Kullanımları
Bira yapımının dışındaki şerbetçiotu gibi ekstrakt formları veya çeşitli kapsüller gibi oldukça az sayıda kullanım vardır.

Ekstrakt: Şerbetçiotu ekstraktı yatıştırıcı doğası için kullanılabilir ve genellikle uyku yardımı olarak kullanılır .
Tentür: Ruh halinizi iyileştirmek ve vücudu rahatlatmak için bu tentürden 10-15 damla su ekleyebilirsiniz.
Çay: Kurutulmuş şerbetçilerin sıcak suda demlenmesi , baş ağrısını hafifleten ve ağrıyı azaltan acı bir çay oluşturur .
İçecekler: Birada demlendiğinde, aktif bileşenlerin bazıları tehlikeye girer , ancak endişeyi yatıştırırlar.
Tabletler: Bu çiçeklerden yararlanmanın daha konsantre bir yolu – tabletler 350 miligrama kadar içerebilir ve günde iki kez alınması tavsiye edilebilir.

Yan etkiler
Şerbetçi otu tüketmenin veya bu tohum kozalaklarından elde edilen ürünleri kullanmanın çeşitli yan etkileri vardır. Ayrıca, esans yağı çok etkilidir ve yanlış veya fazla kullanıldığında daha ciddi yan etkilere neden olabilir.

Etkileri büyük ölçüde bilinmediğinden hamile kadınlar ve emziren kadınlar kullanılmamalıdır. Ayrıca, kadınlar hamilelik sırasında alkol tüketimini sınırlandırmalı veya tamamen ortadan kaldırmalıdır.
Şerbetçiye alerjik reaksiyonlar oluşur, bu da mide, kusma veya ishal rahatsızlıklarına ve ayrıca cildinizdeki tentür formunda kullanıyorsanız topikal enflamasyona neden olabilir.
Şerbetçiotu kullanıldığında depresyon veya uyuşukluk oluşabilir. Bu ürünleri veya ilaçları yalnızca ölçülü olarak kullanmayı unutmayın.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın