Suçiçeği Belirtileri – Suçiçeği sırasında kaçınılması gerekenler
Suçiçeği nedir?

Suçiçeği belirtileri vücutta kırmızı renkte aşırı kaşıntılı ve kızarıklık ile karakterize viral bir saldırıdır. Çocukluk çağında en sık görülen hastalıklardan biridir. Çocuklarda ortaya çıkan çok bulaşıcı hastalıklar. Genellikle ciddi sorunları ve komplikasyonları ortaya çıkaran çocuk ölümüne neden olur. Bakteriyel “pnömoni”, “varicella” virüsü adı verilen viral bir enfeksiyon olan acı çeken tüm vücut kısımlarını etkiler. Su çiçeği, bir kez ya da daha fazla bir kez yaşam için çok yaygındır. Su çiçeği için aşı 1990’lı yılların ortalarında başlatıldı.

Resimde su çiçeği aşamaları açıkça görülebilir. Vücut bu zamanda çok daha kaşıntılı olacak. Su çiçeği yaşayan kimsenin ömür boyu ‘dokunulmazlık’ neredeyse kalıcı olarak gelişebilir. Her şey, tavuk yumurtasına tekrar sahip olma ihtimalinin nadir olduğu anlamına geliyor. Bu nedenle virüs fonksiyonları aktif kalmayacak ve daha sonraki yaşamlarda yeniden aktif hale gelebilecek.

Suçiçeği nedenleri?

Su çiçeği semptomlarının vücutta ortaya çıkmasının ardındaki ana neden, suçiçeği olarak bilinen zoster virüsünden kaynaklanır. Öksürük veya hapşırma veya giysilerle temas gibi durumlar veya sızdırma kabarcıkları olan enfekte kişiler, vücut kısımlarına yayılmasından sorumludur. Bunlar suçiçeği virüsünün belirtileridir . Sebep , suçiçeği belirtileri olarak 2 buçuk hafta sonra gözlendi . Döküntüler toplanıp tamamen kuruyana kadar döküntüler vücutta görülür. Su çiçeği virüsü, yetiştiriciliği sırasında karşı konulmazdır.

Suçiçeği belirtileri nelerdir?

Su çiçeği vücutta oluştuğunda , tüm vücutta kaşıntı yapan su çiçeği döküntüsü olarak görülebilir . Suçiçeği semptomları vücutta 2 buçuk haftadan fazla veya bir miktar 3 haftada döküntülerle devam eder. Vücudun önündeki boyun ve göğüs bölgelerini gözlemleyebilirsiniz. Su çiçeği ile aynı noktada ateş ve öksürük ile birlikte başka sorunlar olabilir veya daha fazla iştahsızlıktan dolayı vücudun zarar görmesine neden olabilir.

Suçiçeği Belirtileri

Su çiçeği semptomlarının vücutta döküntüleri meydana geldiğinde, vücudun tamamında pembe ve kırmızı renkte gözükecektir. Sıvı ve kabarcıklar, çarpma yüzey bölgelerinde sızıntı yapacaktır. Etkilenen yumru bölgeler aynı anda kabarır ve kabarır, sonra iyileşmeye başlar.

Bu süre zarfında, kaşıntıdaki yeni cilt sürekli olarak oluşmaya ve ortaya çıkmaya başladığında kaşıntı çok artacaktır. Enfeksiyondan geçildiğinde yeni bir cilt vücut yüzeyinde görünür hale gelecektir.

Suçiçeği sırasında ne yenir?

Suçiçeği hastası olarak şu anda yemek yeme faktörleri kendini kolay hissetmez ve iştahsız hissedebilir. Deride meydana gelen izlerin iyileşmesine yardımcı olan A vitamini ile doğru bir beslenme gereklidir. Bu yüzden yeşil sebzelerin yenilmesi gerekiyor.

Kalsiyum ile birlikte magnezyum, uyku bozukluğunu doldurmak için gereklidir ve su çiçeği hastalığı nedeniyle huzursuz hissetme meydana geldi. Bu yüzden tam tahıllı tahıllar ve buğday ekmeği içeren soya sütü içmeniz gerekir.

Bununla birlikte hastanın günlük beslenmeye tam bir besin takviyesi yapması gerekir: Buğday ya da buğday ve haşlanmış sebzeleri olan meyveler. Ve sonunda su alımı arttırılmalıdır.

Suçiçeği iki kez olabilir miyim?

Hastalıklar erişkinler arasında çocuklara göre daha şiddetlidir, bu nedenle olasılığı vardır. Su çiçeği hastalığından muzdarip olan insanlar hastalık için yaşamın geri kalanında bağışıklık kazanmaya devam ederler, ancak virüs bu şekilde ‘sinir’ dokusunda aktif kalmamıştır. Virüs, vücutta zona hastalığına neden olduğunda daha fazla yaşamda aktif olabilir. Bebeklerde suçiçeği hastalığı çok sık görülür. Suçiçeği belirtileri aşamaları bu yaşta çok yaygın olduğu için bebeklerde suçiçeği belirtileri ortaya çıktığında açıkça görülebilir . Bu nedenle, ikinci kez meydana gelen su çiçeği yetişkinler için tüm yaşam boyunca çok nadir görülür.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.