Vücudunuzu temizlemek için en iyi 11 yiyecek
Vücudu niteliksel olarak temizlemek için ilaç veya özel takviye almaya gerek yoktur. Bu, her insan için el altında olan sıradan gıda ürünlerinin yardımı ile yapılabilir.

Vücut, çeşitli koşullar nedeniyle kirlenir. Kötü alışkanlıklar, yetersiz beslenme ve bozulmuş bir çevreden olumsuz etkilenir. Pek çok faktör olabilir. Aynı zamanda kişi saç dökülmeye başlar, tırnakların durumu bozulur, ten rengi bozulur ve dışkı bozukluğu görülür. Tüm bu belirtiler vücudun temizlenmesi gerektiğini gösterir.

Aşağıdaki listeden yiyecekleri her gün menünüze dahil ederseniz vücuttan toksinleri ve diğer zararlı maddeleri atabilirsiniz.

Vücudu temizlemek için en iyi ürünler

1. Elma

Elmalar vücuttaki toksinleri mükemmel şekilde temizler. Elma suyu içmek, örneğin grip geçirdikten sonra viral bir enfeksiyonun sonuçlarıyla başa çıkmanıza olanak sağlar. Vücuttan ağır metalleri ve diğer toksik bileşikleri çıkarmaya yardımcı olan pektin içerirler. Bu nedenle uyuşturucu bağımlısı hastaları (eroin, kokain ve esrar kullanan kişiler) tedavi etmek için kullanılan detoksifikasyon programlarının çoğunun temelini oluşturan pektindir.

Elma, parazitleri bağırsaklardan uzaklaştırmaya, mesane iltihabını nötralize etmeye ve karaciğer hastalığını ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Elma bir besin kaynağıdır. Yiyeceklerdeki tüketimi, vücudu sadece diyet lifi ile değil, aynı zamanda vitamin ve minerallerle de zenginleştirmenizi sağlar. Elmalar fosfor, magnezyum, potasyum, kalsiyum içerir. Kalsiyum D-glukonat, flavonoidler ve terpenoidler ve fitokimyasallar içerirler. Florisin, elmada bulunan bir flavonoiddir. Safra üretimini uyarır ve ayrıca biriken toksinleri vücuttan atmanıza izin verir.

2. pancar

Pancar , organik asitlerin yanı sıra değerli bir lif kaynağıdır. Vücudu niteliksel olarak temizlemenizi sağlayan bağırsakları uyarmak için yenmesi gerekir. Bu kök sebze vücudun detoksifikasyon işlevini harekete geçirdiğinden, karaciğer hastalığı olan kişiler için pancar yemek faydalıdır.

Pancar sadece enerji verir, kan basıncını düşürmenize izin verir. Sebze kanserle savaşır, eklem ağrısını azaltır ve fazla kiloların azaltılmasına yardımcı olur.

Pancar, vücudun enfeksiyonlarla hızlı bir şekilde başa çıkmasına, kanı ve karaciğeri temizlemesine izin veren mineraller ve fitokimyasallar içerir. Pancar, vücuttaki dokuların oksijeni daha iyi emmesini sağlar, böylece hücreler kendilerini temizler.

3. Kereviz

Kereiz kanı iyi temizler, ürik asidin eklem elemanlarında birikmesini önler, hipofiz bezinin ve tiroid bezinin çalışmasını iyileştirir. Kerevizin hafif idrar söktürücü etkisi vardır, böbrekler ve mesane üzerindeki stresi azaltır.

Bu ürün minimum kalori içeriğine sahiptir ancak bol miktarda diyet lifi içerir. Bu nedenle gıdalarda kullanılması sindirim sistemini uyarmaya yardımcı olur. Kereviz sayesinde vücut faydalı elementlerle doyurulacaktır.

4. Soğan

Soğan bağırsakları iyi temizler ve toksinlerin ciltten hızla kaçmasına izin verir. Soğan mükemmel bir antiseptiktir. Bakteriyel, fungal ve viral florayı yok eder. Bu sebze bağırsak kasılmasını artırır, sindirim süreçlerini iyileştirir.

Yiyeceklerde düzenli soğan tüketimi, kan basıncını dengelemeyi, kan damarlarının esnekliğini artırmayı mümkün kılar.

5. Lahana

Lahana , karaciğeri mükemmel bir şekilde temizler, zararlı bileşiklerin vücuttan atılması açısından önemli olan bağırsak peristalsisini geliştirir.

Sebze, vücudun zararlı maddeleri yok etmesi gereken kükürt içerir. Ayrıca lahana, indol-3-karbinol adı verilen bir kimyasalın kaynağıdır. DNA onarımını artırır ve vücuttaki kanser hücrelerinin gelişimini engeller.

Yemek için lahana yemek, vücuttan ağır metalleri atmanıza izin verir ve ayrıca vitamin sentezlemesini sağlar. Bağırsak florasının yenilenmesini ve organın faydalı bakterilerle kolonileşmesini teşvik eder.

Lahana, bağırsakları uyaran ve onları temizlemeye yardımcı olan çok miktarda diyet lifi içerir. Ayrıca lahana, tütün dumanının vücut üzerindeki toksik etkilerini nötralize etmenizi sağlar.

6. Sarımsak

Sarımsak, toksinleri nötralize eden ve kan lökositlerinin normal durumunu koruyan allisin içerir. Sarımsak solunum sistemini temizler, kanın yenilenmesini destekler. Ayrıca bu ürün nikotini vücuttan atmanıza da olanak sağlar. Bu nedenle sigarayı bırakmaya çalışan tüm kişiler için menüye dahil edilmelidir.

Sarımsak bir vitamin, mineral, asit, fitosterol, fitocid, azotlu ve kükürtlü madde kaynağıdır. Glutatyon içerir. Karaciğer, etkisi sayesinde zararlı maddeleri emer, onları yok eder ve safra asitleri ile birlikte vücuttan uzaklaştırır.

7. Enginar

Enginar vücutta safra üretimini uyarır. Diyet lifi ve antioksidan kaynağıdır.

Safra miktarını artırarak yiyecekler daha hızlı sindirilir ve bu da vücudun ondan en iyi şekilde yararlanmasını sağlar.

8. Limon

Vücudu temizlemek için limon suyu içip ılık suyla seyreltmeniz gerekir. Bu, kalbi ve karaciğeri uyarır. Yiyeceklerde limon yemek alkali böbrek taşı oluşumunu önlemeye yardımcı olur. C vitamini, kardiyovasküler sistem için iyidir.

Limon , vücutta faydalı enzimlerin üretimini ve ayrıca toksinlerin suda çözünür bir forma dönüştürülmesini destekler. Böylece bedeni daha hızlı terk ederler.

Limon suyu kanserle savaşabilecek 20’den fazla madde içerir. Ek olarak, düzenli tüketimi vücudun asitliğini normalleştirmeyi mümkün kılar.

9. Zencefil

Zencefil , soğuk algınlığı özellikleriyle bilinir. Teri uyararak toksinlerin cildin gözeneklerinden dışarı çıkmasını sağlar.

Zencefil metabolik süreçleri hızlandırır, karaciğer fonksiyonunu iyileştirir, vücudu temizler. Bazı diyetler için uzmanlar zencefil kökü çiğnemeyi önermektedir. Sıcak suyun tadını iyileştirmek için kullanılabilir. Zencefil, yağlı karaciğer hastalığını tedavi etmek için detoks diyeti uygulayan kişiler için iyidir. Bu soruna aşırı sağlıksız yiyecek ve alkollü içecek tüketimi neden olabilir.

10. Domates

Domates, hücrelerin oksitlenmesini önleyen likopen içerir. Domates yemek, yağları hızlı bir şekilde parçalamanızı ve sindirmenizi sağlar ve ayrıca safra salgılanmasını uyarır. Kalp ve damar hastalıklarını ve kanserli tümör oluşumunu önlemek için domatesler yenir. Görme keskinliğini artırmaya ve diş ve kemik dokusunu güçlendirmeye yardımcı olurlar.

Domates , vücudun ağır metallerden ve reçineli bileşiklerden hızla kurtulmasını sağlar. Sigarayı bırakanlar için önemli olan akciğerleri temizler.

Domatesler mükemmel antidepresanlardır, tiramin içerdikleri için ruh halini iyileştirirler. Vücutta serotonine dönüşür.

Kan pıhtıları ile savaşmak için domates suyu içmeniz gerekir. Domates, böbrek ve safra kesesi taşlarının oluşmasını önlemeye yardımcı olur.

11. Avokado

Avokado, kan kolesterol seviyelerini düşürmeye yardımcı olabilecek güçlü bir antioksidandır. Kan damarlarının genişlemesini teşvik eder, üzerlerinde toksik etkisi olan toksinleri ortadan kaldırır. Avokado, bilinen en az 30 kanserojeni yok eden ve karaciğerin bunları vücuttan kolayca çıkarmasını sağlayan glutatyon içerir. Avokado, önce zararlı etkilerini engeller ve ardından dış ortama salınmasını teşvik eder.

Avokado , doğal antioksidanlar oldukları ve lif bakımından da yüksek oldukları için çeşitli detoks diyetlerinde bulunurlar.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın