Vücudunuzun Kalsiyum Eksikliği Olduğunu Gösteren 8 Şey
1. Vücutta Kalsiyum Eksikliğinin Belirtileri

Sağlık uzmanları, kalsiyum ihtiyacımızı karşılamazsak vücutta ortaya çıkacak birkaç semptom olduğunu söylüyor. Özellikle bu uzun vadede olursa. İşte bunun sonucunda yaşayabileceğimiz bazı semptomlar.

2. Kemik kaybı problemleri yaşamak

Daha önce belirtildiği gibi, kalsiyum eksikliği kemik kaybı sorunlarına veya daha yaygın olarak osteoporoz sorunları olarak bilinen duruma neden olabilir . Bunun nedeni kemik dokusunun gücünün azalmasıdır. Bu kontrol edilmeden bırakılırsa, kırık veya kırık riskini artıracağından korkulur.

3. Diş çürümesine neden olur

Kemik kaybı yaşamanın yanı sıra, diş çürümesi sorunları yaşamaya da daha yatkın olacağız. Kalsiyum alımının olmaması diş dokusunun mukavemetinin azalmasına neden olacaktır. Bundan dolayı dişler daha gözenekli, çatlak ve hatta çürük hale gelecektir.

Diş çürüğü sadece görünüşünüzü daha az çekici hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda yiyecekleri düzgün çiğnememe gibi yeme bozukluklarını da tetikleyebilir. Bu olursa hazımsızlık gelişme riski artacaktır.

4. Daha kırılgan tırnaklar yaşamak

Sağlık uzmanları kemikler ve dişler dışında kalsiyum alımının eksikliğinin de tırnaklarımızda sorunlara yol açacağını söylüyor. Bunun nedeni, tırnakların güçlü kalması ve kolayca kırılgan olmaması için kalsiyuma da ihtiyaç duymasıdır. Yeterli kalsiyum alımı yoksa, kırılgan tırnaklar veya çatlak tırnaklar gelişme riski önemli ölçüde artacaktır. Aslında, kırılgan tırnaklar ellerinizi daha az çekici gösterecek ve özgüveninizi azaltacaktır.

5. Kas krampları yaşamak

Sağlık uzmanları, özellikle son zamanlarda egzersiz veya diğer aktiviteler gibi fiziksel aktiviteler yapıyorsak, kalsiyum eksikliğinin kas krampları yaşamamızı kolaylaştıracağını söylüyor. Kalsiyum içmek kas performansına müdahale eder, böylece ağrı veya yorgunluk belirtileri yaşamamızı kolaylaştırır.

6. Vücudumuzu yorgun ve zayıf hissetmek

Daha önce de belirtildiği gibi, kalsiyum eksikliği, vücudumuzun yorgun ve zayıf hissetmesi için uyku yoksunluğu yaşamamıza neden olabilir. Ek olarak, bu mineral eksikliği vücudun daha az zinde hissetmesine, daha kolay yorulmasına ve normal aktiviteleri gerçekleştirmekte zorlanmasına neden olacaktır.

7. Hastalanmak daha kolay

Kalsiyum eksikliği beklenmedik bir şekilde hastalanma olasılığını da etkileyebilir. Buna, buna bağlı olarak azalmış bir bağışıklık sistemi neden olur. Bizim için daha kolay deneyimlenecek bazı sağlık sorunları alerji, öksürük, soğuk algınlığı veya grip gibi hafif veya enfeksiyonlar gibi oldukça şiddetli olabilir.

8. Adet döngüsü bozulur

Kadınlar için kalsiyum alımı eksikliği de adet döngüsü bozukluklarına neden olabilir. Bu durum doğurganlığı etkileyebileceği gibi adet belirtilerinin kötüleşmesine de neden olabilir.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın