Yeşil Biber ‘ in Faydaları

Yeşil Biber ‘ in Faydaları :

Yeşil biber C vitamini deposu. 100 gramlık biber yaklaşık olarak 183,3 mg C vitamini içerir. Tatlı Kırmızı Biber (349%), Tatlı Yeşil Biber (220%) oranında biberde bulunur.

Bol miktarda beta karotenin yanı sıra A provitamini, C, B1, B2, E, P ve K vitaminleriyle birlikte bazı alkaloidler bulunan yeşil biberin, iyi bir antioksidan olduğunu bildirdi.İçerdikleri antioksidan ve diğer maddeler vücudu birçok kanser türüne karşı korur.

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Barındırdığı C vitamini vücudu güçlendirir.Günlük C vitamin ihtiyacının tüketilecek 1 det yeşil biber ile karşılanması mümkündür.

Yeşil biber C vitamini ihtiyacını karşılamak için tüketilirken hem de daha az kalori alınmış olur. C vitamini barındıran bazı meyveler fazla miktarda şeker içerdiği için yüksek glisemik indekse sahiptir.
Düşük kalori içeriği ile çiğ şeklinde salata ve yemeklere tüketilmesi tokluğu arttırdığı için kilo vermeye yardımcıdır.
İçerdiği C vitamininden dolayı vücudu enfeksiyonlara karşı  korur, vücudumuzun temizlenmesinde yardımcıdır.

 

sitemiz

Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. __________________________________________________ DİKKAT ÖNEMLİ : Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir