Sağlık

Zeytinyağında Kuru İncir yemenin 8 Etkileyici Faydası
Zeytinyağında kuru incir yemenin etkili faydalarını öğrenin ve maksimum faydayı elde etmek için günlük diyetinize dahil etmeye başlayın!

Modern dünya, eski halk ilaçlarının etkinliğini yeniden keşfediyor. Bu ilaçlar doğal, güvenli ve sentetik ilaçların olumsuz yan etkileri hariç genel sağlığınıza katkıda bulunmada etkilidir.
İncir, Yunanistan ve Afganistan kökenli meyvelerdir. Meyve mevsimliktir ve pürüzsüz bir kabukla kaplı sulu eti vardır. Zeytinyağlı incirlerin tıbbi bir formülasyonu, belirli sağlık sorunları ve genel bir iyilik hissi için kullanıldığı Sümer uygarlığına kadar uzanır. Bedeviler vücutları yoğun çöl sıcağında serin tutmak için yedi. Karışım, Kur’an-ı Kerim’de de söz bulur .

Japon araştırmacılardan oluşan bir ekip, incir ve zeytinyağını birleştirmenin, metabolizmayı teşvik etme ve genel sağlığı korumada güçlü olan metallothionein adlı bir protein oluşturduğunu buldu. Karışımın, sindirim sorunları, hemoroid (basur), kabızlık, romatizma, hiperlipidemi (yüksek kolesterol), anemi, astım, bronşit, öksürük, soğuk algınlığı ve kısırlık gibi bir dizi tıbbi durumu tedavi ettiği söyleniyor.

bir araştırma , zeytin ve incirin antioksidan aktivitesinin serbest radikal saldırılarına karşı etkili bir savunma sistemi oluşturduğunu buldu.

Kurutma işlemi sırasında incirdeki protein miktarı %3-6’ya, şeker miktarı %50-70’e yükselirken, taze incirde sadece %1 protein, %15-20 şeker bulunur.

Doğal ve doğal şekerler vücudumuz tarafından iyi ve kolayca emilir. Kuru incir birçok kez vücudumuzun ürettiği enerjiyi artırabilir, ruh halini, performansı ve zihinsel aktiviteyi iyileştirebilir.

Kuru incir çok miktarda lif içerir ve bu, tokluk hissini uzun süre korumanıza izin verir ve gastrointestinal sistemin işleyişini iyileştirir.

Kuru incir potasyum, magnezyum, demir, kalsiyum ve B vitaminleri gibi besinler açısından zengindir.

İncirdeki yüksek pektin içeriği, bağ dokularının iyileşmesinde ve özellikle eklem ve kemik yaralanmalarında etkili olmasını sağlar.

Ayrıca, kuru incir, kan plazmasının antioksidan aktivitesini önemli ölçüde artırma eğilimindedir ve madde rutini, kılcal duvarları güçlendirmeye yardımcı olur ve C vitamininin daha aktif emilimini destekler.

Kuru incir kabızlığa iyi gelir ve mükemmel bir müshildir. Günlük incir tüketimi, kardiyovasküler hastalıklara yakalanma riskini azaltır.

Vücudu iyileştirmek, fiziksel ve zihinsel yetenekleri geliştirmek ve birçok hastalığı tedavi etmek için binlerce yıldır kullanılan eski bir tarifi sizlere sunuyoruz.

Bu araç sindirimi iyileştirmeye yardımcı olur, kilo kaybını ve toksinlerin vücuttan atılmasını destekler. Kalsiyum ve potasyum açısından zengindir, kalbi ve kan damarlarını güçlendirir. Cildi iyileştirmek için harika.

Zeytinyağında Kuru İncir Yeme Faydaları

1. Kalsiyum Kaynağı

İncir, güçlü kemikler ve sağlıklı dişler için gerekli olan büyük miktarda kalsiyum içerir. Süt ürünlerine alerjisi olanlar için iyi bir kalsiyum kaynağıdır.

2. Sindirimle İlgili Faydalar

Meyve lif bakımından zengindir, bu da onu kabızlık için mükemmel bir çare yapar. Aynı zamanda iyi bağırsak bakterilerinin büyümesini teşvik eder ve sindirimi kolaylaştırır.

3. Alzheimer

Bir çalışmada, NAAlharthy ve erkek albino sıçanlar üzerinde Cidde üniversite AEBawazir ile incir ve karışımı olduğu bulunmuştur zeytinyağı etkili bir hafıza kaybı ve geliştirilmiş bilişsel özellikler işlemden geçirildi. Bu da bu karışımın insanlarda Alzheimer gibi nörolojik hastalıklar için etkili bir çare olabileceğini gösteriyor.

4. Kalp Sağlığı

Meyve, kanınızdaki kolesterol seviyelerini düşürmeye yardımcı olan çözünür lif içerir. Kalbinizi hastalıklardan koruyan fenoller, omega 3 ve omega 6 yağ asitleri içerir. Sızma zeytinyağında kalp hastalığı riskini azaltan yüksek düzeyde tekli doymuş yağ asidi bulunur. Meyve böbrek taşlarını tedavi etmeye yardımcı olur ve kan şekeri seviyelerini düzenlemeye yardımcı olur. İncirdeki triptofan uykusuzlukla savaşmaya yardımcı olur.

5. Kilo Kaybı

İncir ve zeytinyağının kalorisi düşüktür ve içindeki lif tokluk hissi vererek kilo vermeye yardımcı olur. Kan basıncının düzenlenmesi için gerekli olan potasyum içerir.6. Hastalıkları ÖnlerAyrıca incir, vücudunuzu serbest radikallerin neden olduğu hasarlardan koruyan ve böylece kronik hastalık riskinizi azaltan antioksidanlara sahiptir. Alkalidir ve kanınızdaki ph seviyelerini dengelemeye yardımcı olur, böylece hastalıkları önler.

7. Vitaminler ve Mineraller

İncir ve zeytinyağı, beyin sağlığını ve metabolizmasını destekleyen bakır ve B6 vitamini içerir. Karotenoidler ve A vitamini içeriği, inciri sağlıklı görme için mükemmel bir seçim haline getirir. İçeriğindeki C, A, E vitaminleri ve magnezyum gibi mineraller sağlıklı saçlar için mükemmeldir.

8. Ek Faydalar

  • İncir ayrıca cinsel iktidarsızlığı tedavi etmeye ve doğurganlığı artırmaya, yaşlanmayı geciktirmeye, akne tedavisine yardımcı olur ve incirdeki C Vitamini cildi aydınlatır ve kolajen üretimini destekler. Egzama ve sedef hastalığı gibi cilt rahatsızlıklarına karşı da etkilidir.
  • Meyve böbrek taşlarını tedavi etmeye yardımcı olur ve kan şekeri seviyelerini düzenlemeye yardımcı olur. İncirdeki triptofan uykusuzlukla mücadeleye yardımcı olur. Meyvede çözünebilir lif bulunur, bu da kanınızdaki kolesterol seviyelerini düşürmeye yardımcı olur. Kalbinizi hastalıklardan koruyan fenoller, omega 3 ve omega 6 yağ asitleri içerir. Sızma zeytinyağında kalp hastalığı riskini azaltan yüksek düzeyde tekli doymuş yağ asidi bulunur.

İncir Zeytinyağı Karışımında Nasıl Hazırlanır?

  • 40 kuru inciri geniş ağızlı büyük bir kavanoza koyun ve incirleri kaplayacak kadar sızma zeytinyağı dökün.
  • İncirler zamanla zeytinyağını emip şişeceğinden kavanozun üst kısmında biraz boşluk bırakın.
  • Kavanozu 40 gün boyunca serin ve karanlık bir yerde bırakın. Bundan sonra 40 gün boyunca aç karnına günde bir incir yiyebilirsiniz. Yemek yemeden önce 15 dakika bekleyin.

Yan etkiler:

  • İncir, ameliyat sırasında ve sonrasında kan şekeri seviyelerini etkileyebilir. Bu nedenle, herhangi bir ameliyat planınız varsa tüketmekten kaçının.
  • K vitamini içerdiği için kan sulandırıcı ilaçlara da müdahale edebilir. Kan sulandırıcı kullanıyorsanız bu karışımı tüketmeden önce doktorunuza danışın.
  • Bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Ayrıca mide rahatsızlıklarına ve ishale neden olabileceğinden fazla tüketmekten kaçının.
  • Kuru incir şeker ve kalori bakımından daha yüksektir, bu nedenle kilonuzu izliyorsanız fazla tüketmekten kaçının.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın