Acı Biber Sosu Tarifi
Acı Biber Sosu Malzemeler :

  • 500 gram iri kırmızı biber
  • 500 gram ince uzun kırmızı acı biber
  • 5 adet sarımsak
  • 1 çay kaşığı tuz

Acı Biber Sosu tarifi :

Biberleri yıkayın, saplarını kesin. Biberlerin tohumlarını çıkarın. İri parçalar halinde kesin. Et kıyma makinesinde püre haline gelen biberlerin içine tuzu ekleyin iyice karıştırın. İmkan varsa 2 gün güneşte bekletin yoksa ateşte kaynatın.
Hazırladığınız acı biber sosunu, kavanoz ya da küçük şişelere paylaştırarak, saklayın.
Bu sos, bütün köfte, et ve tavuk yemeklerine, ızgara patates dilimlerine ya da çıtır patateslere, çorbalara, pizzalara ve makarna soslarına,  hatta kızarmış bir dilim ekmeğe, ayrı bir lezzet katacaktır.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.