Ak Söğüt Kabuğu : Doğanın Aspirini
Söğüt kabuğu, beyaz söğüt veya Avrupa söğüt, siyah söğüt veya kedi söğüt, çatlak söğüt, mor söğüt ve diğerleri dahil olmak üzere söğüt ağacının çeşitli çeşitlerinin kabuğudur. Kabuk ilaç yapmak için kullanılır.

Söğüt kabuğu aspirin gibi davranır , bu nedenle baş ağrısı , kas ağrısı , adet krampları , romatoid artrit (RA), osteoartrit , gut veankilozan spondilit adı verilen omurga hastalığı dahil olmak üzere ağrı için kullanılır .

Söğüt kabuğunun ağrı kesici potansiyeli tarih boyunca kabul edilmiştir. Söğüt kabuğu, Hipokrat döneminde, insanların ağrıyı ve ateşi hafifletmek için kabuğu çiğnemeleri tavsiye edildiğinde yaygın olarak kullanıldı. Söğüt kabuğu da ateş, soğuk algınlığı , grip ve kilo kaybı için kullanılır .

Söğüt Kabuğunun Sağlık Faydaları

Ağrıyı hafifletir

Antioksidanlar ve organik bileşiklerin zengin karışımı nedeniyle , söğüt kabuğu çok başarılı bir analjezik olarak işlev görür .Binlerce yıldır, geleneksel olarak ağrıyı yaralanmalardan ve hastalıklardan kurtarmak için büyük bir başarı ile kullanılmıştır.Aslında, 2.500 yıldan fazla bir süre önce, bir bitkinin ilk kaydedilen kullanımı geleneksel Çin tıbbında söğüt kabuğuydu.Mısırlılara dayanan eski metinlerde bahsedilmesine rağmen, bu ağrının giderilmesi için söğüt kabuğunun ilk belgelenmiş kullanımıdır!

Anti-inflamatuar Özellikler

Enflamasyon vücudumuzda birçok farklı şekil alır. Solunum yollarınızdaki, gastrointestinal sisteminizdeki veya eklemlerdekiiltihabı ortadan kaldırmak istiyorsanız, söğüt kabuğu semptomlarınızı hızla hafifletebilir. Bu kabuğun bir kaynatma veya çayını hazırlarsanız, artrit , irritabl bağırsak sendromu (IBS), gut ve diğer rahatsızlıklardan iltihaplanma ve topikal ağrı hissedersiniz .

Ateşi Azaltır

Söğüt kabuğunun en önemli antienflamatuar özelliklerinden biri ateşlerin azaltılmasıdır. Ateş , vücutta bir enfeksiyon belirtisidir , ancak ateşi azaltmak veya kırmak iyileşme sürecini hızlandırmak ve organların tekrar normal şekilde çalışmasını sağlamak önemlidir . Binlerce yıldır ateşleri tedavi etmek için kullanılmıştır.

Menstrüasyonu Kolaylaştırır

Birçok kadın için acı anormal ağır dönemler veya şiddetli adet kanamaları dışında, regl ağrıları her şey için harikalar yapabilirsiniz söğüt kabuğu küçük bir bardak alarak ve vücutta ruh hali ve gereksiz stres hormonlarına kramp. Rahatlatıcı özellikleri bu koşullarda özellikle iyidir, çünkü bir kadının vücudundaki hormonları yeniden dengelemeye yardımcı olabilirler.

Mide Bozukluklarını Yatıştırır

Yüksek tanen içeriği mideyi yatıştırmaya ve diğer hastalıklarda veya zayıflamış bir bağışıklık sisteminin dönemlerinde gastrointestinal sıkıntıyı önlemeye yardımcı olabilir . Söğüt kabuğu yavaş etkili olsa da, etkileri uzun süreli olabilir, bu da zaman zaman sağlık rejiminize eklemek için etkili bir bitkisel ilaçtır, ancak bir doktor veya eğitimli bitki uzmanı tarafından tavsiye edilmedikçe günlük olarak tüketilmemelidir.

Kilo kaybı

Birçok kişi kendi kilo kaybı artırmak için söğüt kabuğu dönüp çabaları ot birleştirir kadar iyi olan diğer yağ yakma ve yani çünkü metabolizma maddeleri -boosting. Bu bitkilerin etkilerini sağlıklı bir şekilde yoğunlaştırabilir, böylece etkinliklerini artırabilir ve sonuçlarınızı daha da iyileştirebilir.

Cilt bakımı

Cildin görünümü birçok insan için çok önemlidir ve söğüt kabuğunda bulunan yüksek antioksidan bileşik içeriği cildin sağlığı üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Topikal olarak uygulanmış veya tüketilmiş olsun, söğüt kabuğu antioksidanları nedeniyle cilde kan akışını artırabilir, aynı zamanda kırışıklıkların ve yaş izlerinin görünümünü de azaltabilir.Ayrıca, ciltte iltihabı ortadan kaldırabilir ve böcek ısırıklarının ve tahrişlerin ağrısını hafifletebilir.

Migrenleri Ortadan Kaldırır

Eğer varsa acı kronik baş ağrısı ve migren dışında, söğüt kabuğu ağrı kesici nitelikleri önemli ölçüde yarar mümkün olabilir.Baştaki küçük kılcal damarlardaki ve kan damarlarındaki kan basıncını düşürerek, basıncı hafifleterek ve bu ağrılı, zayıflatıcı semptomları hafifleterek migrenlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olabilir . Ayrıca düzenli baş ağrıları için önleyici bir yöntem olarak da kullanılabilir.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.