Bitkisel ÇaylarŞifalı Bitkiler

Ayva Yaprağı ÇayıAyva yaprağı çayının faydaları :

Ayva yapraklarından çay da yapılmaktadır. Ayva yaprağı çayının sağlığa faydası oldukça fazladır. Ayva yaprağı çayı, genel olarak bir kış çayı olup; grip, nezle gibi durumlarda kullanılmakta ve şifa vermektedir.
Ayva yaprağı, karaciğeri temizler ve düzenli çalışmasını sağlar.
Ayva yaprağı, bronşite iyi gelir, öksürüğü keser. Uykusuzluk ve stres durumlarında sakinleştirici özelliği vardır.
Ayva yaprağı, ishal durumlarında kabız edici ve ateş düşürücü özelliği vardır.
Ayva yaprağı, bağırsak ve mideyi zararlı mikroplardan koruyarak hazımsızlığı önler.
Ayva yaprağı, cildi daha parlak ve zinde hale getirir. Ağız içinde oluşan yaralara ve boğaz iltihaplarına iyi gelir.
Ayva yaprağı çayı soğutulup, bu suyla gözler yıkanırsa, göz ve çevresinde oluşan iltihaplanmalara iyi gelmektedir. ( kirpikler, göz kapağı, göz beyazı iltihaplanmaları )
Ayva yaprağı çayı doğal bir sakinleştirici olup, kalp sancılarına iyi geldiği söylenmektedir.

Ayva yaprağı çayı hazırlamak için, Su kaynatılır, bir tutam ayva yaprakları ilave edilerek demlemeye bırakılır ve normal çay gibi içilir. Suyu bittikçe üzerine ilave edilerek demlenir. Bir tutam ayva yaprağı 5-6 defa demlenir her demlenişinde daha fazla özlü bir içecek olur. sağlık açısından oldukça faydalı bir bitkidir.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

One thought on “Ayva Yaprağı Çayı

Bir cevap yazın