Bakır Kapta Su İçmenin Faydaları
1. Bakır sentezi

İnsan vücudu, bakırı kendi başına sentezleyemez. Bazı metabolik fonksiyonlar için bakır gereklidir. Vücudumuzdaki elementi sentezlemek için sürekli bir bakır diyetine ihtiyacımız var. Dolayısıyla, bir bakır kapta  depolanan suyun düzenli olarak içilmesi tavsiye edilir .

2. Bakır Bakterileri Ortadan Kaldırır :

Ayurveda yüzyıllardır bakır tencere sağlık yararlarını belgelemesine rağmen, dünya son zamanlarda be gerçeği yakaladı. İçme suyu tedarik boruları ve ev muslukları genellikle anti-mikrop özellikleri kaydedilmiş bakırdan yapılmıştır. Bakır kaplarda depolanan su, 24 saat içinde E.Coli’yi yok edebilir. Ayrıca Salmonella, tifüs, Shigella spp., Kolera ve Enterovirüs ve Hepatit A gibi virüsler gibi su kaynaklı hastalıklarla mücadeleye yardımcı olur .

3. Bakır Tiroid Fonksiyonunu Düzenler :

Bakır, insan vücudu için gerekli az miktarda eser minerallerden biridir. Tiroid bezinin doğru çalışması, sisteminizde sahip olduğunuz bakır miktarına bağlıdır. Tiroid problemleri farklı şeylerden kaynaklanabilir, ancak bakır eksikliği önemli bir nedendir. Bir yemekten hemen önce bakır bir sürahi içinde saklanan bir bardak suya sahip olmanız, bir denge oluşturmanıza ve tiroid sorunlarıyla mücadele etmenize yardımcı olabilir.

4. Bakır Artritle Savaşır :

Antik çağlardan beri, bakır artrit ve diğer eklem ağrıları ile mücadele etmek için kullanılmıştır . Son derece etkili plasterleme özelliklerine sahiptir. Romatoid artritin neden olduğu eklem ağrıları için özellikle iyidir .

5. Bakır Anemi ile mücadele eder :

Bakırın birçok tıbbi yeteneği vardır. Belki de en önemlisi, anemi ile mücadeleyi ve anemi ile mücadeledeki rolünü . Bakır eksikliği de anemiye yol açabilir ve bakır bir kapta saklanan bir bardak suya sahip olmanız kan dolaşımınızdaki hemoglobin seviyelerini yükseltmenize yardımcı olabilir .

6. Bakır Yaraları İyileştirir :

Bakır peptitler en iyi iyileştirici ajanlardan biri olarak sıralanır. Yaraları ve deri hasarını tedavi etmek için bakır peptitler içeren birçok tıbbi ürün vardır. Bakır peptitler genellikle kolaj üretimini sağlar. Ayrıca antioksidanların etkinliğini arttırdığı söylenir. Bir bakır sürahide saklanan içme suyu böylece yaraları hızlı bir şekilde iyileştirmenize yardımcı olabilir. Diğer seçenek, bakır peptitler içeren pahalı ilaçlara almayı gerektirir .

7. Bakır DEHB DEHB (Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu) :

DEHB bizim neslimizin bir parçası. Birçok formda kendini gösterir ve diğer nörodavranışsal bozukluklara yol açabilir. Bir bakır kaptan içme suyu, DEHB’nin etkilerini frenlemeye yardımcı olabilir. Bilim adamları, DEHB olan kişilerin diyetlerinde bakır dengesizliği olduğunu belirlemiştir. Bakır diensefalonu veya eski beyni harekete geçirir. Hayvan tepkimizden eski beyin sorumludur. Bakır dengesizliği, bilişsel işlevlerimizi eski beyne doğru eğebilir. Bu nedenle, bir bakır kapta depolanan içme suyu DEHB’yi engellemenize yardımcı olabilir .

8. Bakır Anti Kanserojendir :

Kanser bir katildir. Hastalık, çoğu insan için sözleşmeli olarak dünyanın sonu gibidir. Ama sonra, bakır mükemmel antioksidan özelliklere sahiptir. Kansere karşı mücadelede bu kadar önemli bir unsur olmasının nedeni budur. Yeni kanser hücrelerinin gelişmesine engel olur ve vücudu onarmaya yardımcı olur. Bir bakır kaptan içme suyu, böylece kanseri frenlemeye ve vücut için gerekli olan antioksidanları sağlamaya yardımcı olabilir .

9. Bakır Yaşlanmayı Yavaşlatır :

Bakırın mükemmel antioksidan özellikleri vardır; İnce çizgilerin, kırışıklıkların ve düzensiz ciltlerin azaltılmasına yardımcı olur. Bakır tencereden içme suyu böylece daha genç ve bakıcı görünmenize yardımcı olur. Ciltte, kalpte ve arterde bulunan bağ dokusunu tamir ederek ve koruyarak yaşlanma sürecini yavaşlatır .

10. Bakır hamile kadınlara yardımcı olur :

Beslenme uzmanları, hamile kadınlar için bakırın etkisiyle yemin ederler. RBC’lerin üretimi için bakır önemlidir. Kırmızı kan hücrelerinin (RBC) üretimini artırır ve dokuları onarmaya ve şekerleri sindirmeye yardımcı olur. Hamile kadınların doğmamış çocuğun kalbi, kan damarları, iskelet ve sinir sistemi oluşumunda yardımcı olarak bakır gerekir. Bakır ayrıca cildin ve saçın sağlıklı görünmesine yardımcı olur . Hamile kadınlar için bir bardak bakır kap suya sahip olmak son derece önemlidir.

Bu makalenin okunmasının, bakır kapta suyun depolanmasının nedenini yinelediğini umuyoruz. Yani, zaman kaybetmeyin ve bugün bir bakır sürahiye alın! Lütfen bize nasıl yardımcı olduğunu söyleyin ya da bir şeyleri kaçırdığımızı düşündüğünüzde bir yorum bırakın!

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın