BaharatlarŞifalı Bitkiler

Biberiyenin Faydaları
Bellek Geliştirme Biberiye
Hafıza her birey için çok önemlidir. Ne zaman birileri ismini sorsa, hafıza yüzünden cevap verebilirsin. Bu nedenle, yaşam boyunca bozulmadan muhafaza edilmesi önemlidir. Biberiyenin Faydaları, hafıza ve zihinsel odaklanma için yardımcı olan bilişsel bir uyarıcı olarak çalışır. Ayrıca beyin dalgası aktivitelerini arttırır ve Alzheimer hastalığı gibi nörodejeneratif koşullardan koruma sağlar.

Alzheimer hastalığı, bir kişinin belirli anıları unutmaya meyilli olduğu yaşta ortaya çıkan bir hastalıktır. Biberiyeyi hafızayı geliştirmek için nasıl kullanırım? Biberiye yağı kokusunu mendilinize 2 veya 3 damla ekleyerek nefes almak, hafızanın artmasına yardımcı olur. Biberiyeyi, koklamak ve hafızanızı geliştirmek için oda difüzörü olarak da kullanabilirsiniz.

Biberiyenin Strese Faydaları
Her bireyin birbiriyle rekabet ettiği bir nesilde stres kaçınılmaz bir etkidir. Stresin sağlığa çok zararlı olduğu akılda tutulmalıdır. Bir kişiyi sadece zihinsel olarak rahatsız etmekle kalmaz, aynı zamanda kişinin fiziksel yeteneğini de etkiler. Sağlıklı olmak için stresi kontrol etmek gerekir. Biberiye’nin tatlı kokusu, zihninizi temizlemek ve stresi azaltmak için yardımcıdır.

Sakinleştirici doğası gergin kasları yatıştırmaya bile yardımcı olur. Stres ve anksiyete ile mücadele etmek için, bir aromaterapi difüzörü veya buharlaştırıcısına birkaç damla Biberiye Esansiyel yağı ekleyin. Gün boyunca açıldığında, özellikle çok stres altında olduğunuz günlerde. Bu kesinlikle serbest bırakmanızı sağlayacak ve sorunları daha kolay çözmenize yardımcı olacaktır.

Biberiye

Baş Ağrıları için Biberiye
Baş ağrısı çok yaygın bir olgudur. Her birey iki haftada bir baş ağrısı çekebilir. Baş ağrısı genellikle damarlar kabardığında ve kan dolaşımı beyinde düzensiz olduğunda ortaya çıkar.

Bazen insanlar başladığında baş ağrısı çekmeye başlar, diğer taraftan sinüs veya migren gibi sorunlardan dolayı bazı kişilerde baş ağrısı olur. Biberiye’nin faydaları acıyı köreltir ve baş ağrısını yatıştırması için şişliği azaltır. Migren ağrısını ve gücünü hafifletmeye yardımcı olabilir.

Biberiye baş ağrısı için nasıl kullanılır? 1 yemek kaşığı taşıyıcı yağda karıştırılmış birkaç damla Biberiye yağı ile alnınıza ve tapınaklarınıza sürün. Sadece Biberiye koklamak bile baş ağrınızı yatıştırır. Soğuk veya burun tıkanıklığına bağlı baş ağrıları için, sıcak suya bir kaç damla Biberiye yağı damlatıp buharda soluyun.

Saç İçin Biberiye Faydaları
Saç, güzellik unsurudur. Saç, birinin deneyebileceği tek şeydir. Biri onu kıvırcıklaştırabilir veya düzeltir veya farklı bir şekilde yapabilir, ki bu tamamen farklı görünebilir. Ancak tüm bunları yalnızca iyi saçlarınız olduğunda yapabilirsiniz, bu nedenle saçınıza dikkat etmek önemlidir. Biberiye otu da saç büyümesine yardımcı olur.

Saç köklerine ulaşmak için daha fazla besin bırakan kafa derisine bu dolaşımı artırın. 1998’de yapılan bir çalışma, Biberiye aromaterapisinin alopesi areata’nın tedavisinde kullanılabileceğini göstermiştir. Alopesi areata, başın belirli bir bölgesinden kılların kısmen kel görünmesiyle kaybedilen bir durumdur.

Bir avuç Biberiyenin 2 ila 3 bardak sıcak suyunda 15 dakika bekleyin. Bitkiyi çıkarın ve sıvının soğumasına izin verin. Saçları haftada birkaç kez durulayın.

İnflamasyon İçin Biberiye
İltihap, vücudun farklı bölgelerinde ağrı ve şişmeye neden olur. Enflamasyondan kurtulmak için Biberiye yardımcı olabilir. Biberiye’nin faydaları, kaşıntı ve şişkinlik için faydalıdır. Artrit ağrısını yatıştırmaya yardımcı olur. Artrit, kemik eklemlerinde, büyük eklem ağrısına yol açan iltihaplanma durumudur. Ayrıca, iltihaplanma ve boyun tutması için sırt ağrısının tedavisinde yardımcı olabilir.

Spazmları durduğundan, bu bitki aynı zamanda adet ağrıları hafifletmeye yardımcı olur. Zeytinyağı yemek kaşığı ile karıştırın ve içine 2-3 damla Biberiye yağı ekleyin. Bu yağla o bölgeyi 5 dakika sallayın ve günde 3 kez tekrarlayın. Bu yakında ağrı olur ve iltihaplanma nedeniyle dayanılmaz acılardan kurtularak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.

Bağışıklık Sistemi için Biberiye
Bağışıklık sistemi vücudumuz için doğal ilaç gibidir. Bu sistem enfeksiyonları önlememize yardımcı olur ve herhangi bir dış ilaç kullanmadan başımıza gelen enfeksiyonları veya hastalıkları iyileştirir. Bu nedenle, kendi bağışıklık sistemini kontrol etmek her zaman çok önemlidir. Bağışıklık sistemi zayıf olan bir kişi, bağışıklık sistemi güçlü olan insanlardan daha sık hastalanma eğilimindedir. Biberiye, bağışıklık sisteminize zarar verebilecek farklı hastalıklara ve mikroplara karşı güçlü bir kalkan sağlar.

Kanseri bloke eden ve şişliği azaltan antioksidanlara sahip fitokimyasallara sahiptir. Sağlıklı olmanız için günde 1-2 bardak Biberiye çayı içilir. Bu Biberiye çayının faydalarından biridir . Biberiye çayı soğuk algınlığı, öksürük ve diğer sağlık sorunlarından uzak olmanıza yardımcı olur. Bu nedenle enfeksiyon için biberiye iyi bilinen bir ilaçtır.

Ağız Kokusu için Biberiye
Ağız kokusu sadece yanınızda duran kişiyi rahatsız eden değil, dinleyicinizdir, ama sonunda özgüveninizi düşürme eğilimindedir. Ağız kokusu olan insanlar, dinleyicilerden sıklıkla olumlu tepki alamazlar. Ağız içindeki bakteriyel enfeksiyon nedeniyle ağız kokusuna neden olur. Ağız kokusu ve kirli olmayan, ancak içeriden sağlıksız olan insanlar.

Kötü nefes almanın ortadan kaldırılmasıyla birlikte, Rosemary solunum problemlerini yatıştırmaya da yardımcı olabilir. Bazen kötü nefes belirli solunum problemlerinden de kaynaklanabilir. Ağız kokusu olan insanlar Biberiye yapraklarının kokusunu alabilir veya kokuyu gidermek için bazı yaprakları çiğneyebilir.

Mide Sorunu İçin Biberiye
Bir büyük Mide sorunu hazımsızlık olabilir. Hazımsızlık insanı içten rahatsız hissetmekle kalmaz, aynı zamanda bir kişinin akademik veya mesleki yaşamını da rahatsız eder. Bu nedenle, sindirim sisteminin, sindirimin daha hızlı ve kolay olmasını sağlayacak şekilde oluşturulması önemlidir.

Biberiye mideniz için harikadır çünkü ne kadar safranın bırakılacağını kontrol eder ve gıdalardaki mikroplarla savaşır. Aynı zamanda açlık hissi olan iştahın artmasına yardımcı olur. Biberiye de midede biriken gazdır ve bu nedenle şişmeyi önler. Şişkinlik, midede şişen ve rahatsızlık hissetmenize neden olan, midede bir gaz birikmesi olduğunda meydana gelir.

Ayrıca, bu taburenin sertleştiği ve dışkılamayı zorlaştıran bir durum olan kabızlığın önlenmesine yardımcı olur. Biberiyenin detoksifikasyon için faydaları da çok etkili bir çözümdür. Biberiye çayı günde 2-3 kez içmek, çeşitli mide rahatsızlıklarından kurtulmaya yardımcı olabilir.

Cilt için Biberiye Faydaları
Bazı insanlar derileri için sürekli endişe duyuyorlar çünkü tenleri kendilerini iyi hissedebilecekleri kadar pürüzsüz veya sağlıklı değiller. Sivilce ve sivilce gibi çok fazla lekeye sahip cilt, insanı iyi hissetmez ve böylece sosyal temasları otomatik olarak azaltan kendi özgüvenlerini azaltır. Bu, cildinize iyi bakmanız için önemlidir.

Biberiye’de bulunan bileşiklerin, cildin görünümünü iyileştirdiği iyi bilinmektedir. Bunun nedeni, cildi sağlıklı kılan antioksidanlar ve antienflamatuar özellikler ile doludur. Biberiye çayı tüketmek cilde fayda sağlayabilir. Ayrıca, cildi yama yapan ve pigmentli hale getiren Egzama gibi cilt sorunlarını da tedavi edebilir. Genellikle, kan akışının eksikliği ve vücutta derse alınan anti-enflamatuar bileşikler bu yaygın cilt durumuna neden olabilir.

Kan Dolaşımı için Biberiye
Vücudunuz işlev görür, çünkü kanınız vücutta dolaşır. Düzenli olarak Biberiye çayı içmek, kan dolaşımını arttırmaya yardımcı olabilir. Vücudun çeşitli yerlerinde uyuşukluk hisseden insanlar, iyi kan dolaşımı veya kan akışı eksikliği çekenlerdir.

Eğer zayıf dolaşım nedeniyle sık sık soğuk algınlığı ve uyuşmuş uzuvlarınız varsa, etkilenen uzuvları Rosemary’ye yağ bulaşmış olarak masaj yapmayı deneyebilirsiniz. Bu, bölgedeki kan akışını yavaşça artırmaya yardımcı olacak ve o alandaki hissinizi geri almanıza yardımcı olacaktır. Bu, Biberiye yağı faydalarının saç derisine daha fazla kan dolaşımı sağladığından saçlar için iyi olmasının nedenlerinden biridir.

Biberiye Çayı nasıl yapılır?

Şimdi biberiyenin çayının nasıl yapıldığını da öğrenmemize çok etkili olduğunu biliyoruz. Bir bardak su alın ve kaynatın. Taze biberiye ile ne yapmalı? Taze Biberiye’yi alın ve ince doğrayın. Kaynamış suya Rose Mary ekleyin ve 5 ila 10 dakika daha kaynatın.

İsterseniz isteğe bağlı yeşil çay poşeti de ekleyebilirsiniz. Varsa çay poşetini çıkarın, çayı süzün ve sıcak olarak tüketin. Biberiye çayı da süzülmeden tüketilebilir. Biberiye gergin ya da gergin olmadan çayı içmek isterlerse tamamen kendi tercihleri ​​vardır.

Biberiyenin yan etkileri

Biberiye doz aşımı bazı yan etkilere neden olabilir. Biberiye tansiyonunuzu yükseltebilir mi? Biberiye doz aşımının yan etkilerinden biri , kan basıncında bir artış olan hipertansiyona neden olabilmesidir. Hamile kadınlar ve epileptik hastalar Biberiye önlemek için önerilmektedir.

Ayrıca kanama bozuklukları olan kişiler için de tavsiye edilmez. Biberiye cilde, özellikle de yağa faydalıdır. Bununla birlikte, cilde uygulanmadan önce, cildin alerjik olmadığından emin olmak için cildin bir kısmında test edilmesi gerektiği akılda tutulmalıdır. Çok fazla biberiye yememeyi unutma.

Biberiye yemek ne kadar güvenlidir? Biberiyeyi çay şeklinde tüketiyorsanız, günde 2 bardak Biberiye çayı fazlasıyla yeterlidir ve bundan daha fazlası bir şey değildir. Biberiye kapsülleri de vardır. Biberiye kapsülleri fayda sağlar ve aynı zamanda Doğal Biberiye ile aynıdır, ancak Mary kapsülleri her zaman belirli bir dozajla birlikte gelir ve sadece bir doktora danıştıktan sonra tüketilmelidir.

Biberiye, kolayca temin edilebilen ve çeşitli sağlık yararları olan basit bir bitkidir. Artık sağlığın yararlarını biliyorsunuz ve yan etkilerin de farkındasınız. Önlem alın ve faydalarından yararlanmak için tüketin.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın