Güzelliğiniz İçin Püf Noktalar

SERT ÇİZGİLER
Eğer gözünüze uyguladığınız kalemi biraz yumuşatmak isterseniz, bir kulak çubuğuyla kalemi dağıtarak daha yumuşak bir görünüm elde edebilirsiniz.

SİYAH HALKALAR
Gözlerinizin altında henüz siyah halkalar oluşmamış bile olsa bir sabah gecenin izlerini taşıyan halkalarla mutlaka tanışırsınız. Biraz gözaltı kapatıcısı ve biraz da gözaltı kremi alarak avucunuzun içinde karıştırın. Sonra da hafif dokunuşlarla gözlerinizin altına yedirin.

CİLTTEKİ KURU BÖLGELER
Bazen cildinizdeki çok kuru alanlar günlük nemlendiricilerle yumuşamayabilir. Cilt doktorunuzu aramadan önce yoğun bir nemlendiriciyi ince bir tabaka halinde kuru bölgelere uygulayın. On dakika bekledikten sonra cildinize hafif hafif masaj yaparak yedirin.

CIMBIZ
Eğri uçlu cımbızlar kısa tüyleri bile kolayca almanızı sağlar. Bu konuda uzmanlaştıktan sonra profesyonellerin kullandığı sivri uçlu cımbızları da deneyebilirsiniz.

PUL PUL OLMUŞ KAŞLAR
Pul pul olup kaşlarınızın güzelliğine leke düşüren deri parçalarından eski bir diş fırçası yardımıyla kurtulabilirsiniz. Kaşlarınıza biraz yağ sürerek hafif hafif masaj yapın. (Zeytinyağı dahi bu deri parçalarına iyi gelecektir.)

KAŞLARINIZI ÇOK İNCELTTİĞİNİZDE
İşte yapacağınızı yaptınız ve fazla kaçırdınız. Kaşlarınız şimdi incecik ve gösterişsiz görünüyor. Hemen bir göz kalemi alın (kaşınızla aynı renk ya da bir ton açığını seçin), kalemin ucunu parmaklarınızın arasına alarak ısıtın ve kulaklarınız yönünde yapacağınız hafif darbelerle boşlukları doldurmaya başlayın. Bu işlem için dilerseniz göz farı da kullanabilirsiniz. (Far daha yumuşak bir görüntü verir fakat kalemin kalıcılığı daha fazladır.) Farınızı dışarı doğru küçük darbelerle kaşlarınızın üzerine uygulayın ve kuru rimel fırçasıyla iyice dağıtın. Son olarak da bir kaş fırçası yardımıyla kaşlarınızı tarayarak fazlalıkları alın.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın