KamkatBesin değeri

Kamkat, tatlı ve ekşi tatlarının yanı sıra, iyi bir besin, vitamin ve mineral kaynağıdır. 19 gram Kamkat tüketmek 8.3 mg C vitamini, 1.2 g Toplam diyet lifi, 3.02 g Karbonhidrat, 0.16 mg Demir, 0.018 mg Bakır, 0.017 mg B2 Vitamini, 12 mg Kalsiyum, 0.026 mg Manganez ve 4 mg Magnezyum.

Kumkatların Sağlık Faydaları

Kamkatlar genellikle c vitamini ve diyet lifi bakımından zengin olan ve vücudumuzdaki aktiviteleri gerçekleştirmek için gerekli olan küçük, dikdörtgen bir narenciye meyvesidir. Diğer bazı mineraller ve vitaminlerle birlikte, kumquat orta miktarlarda A vitamini, B2 (riboflavin) ve ayrıca vücudumuz için gerekli olan manganezden oluşur. Aşağıda, düzenli olarak kumquat tüketmenin bazı popüler faydaları listelenmiştir.

1. Güçlü Kemikler İnşa Et

Kamkatlardaki önemli kalsiyum içeriği, kemiklerin uzun vadede korunmasına yardımcı oldukları anlamına gelir . Yüksek kalsiyum seviyeleri, vücudunuzda daha fazla kalsiyum birikimine sahip olduğunuz anlamına gelir, iyileşme oranını artırır ve kemiklerinizin daha ileri yaşlarda sağlıklı ve güçlü kaldığını doğrular.

2. Sindirim Sağlığı

Kamkatlar, her hafta bunlardan bazılarını yiyebilecek kadar akıllı olanların sindirim sağlığının düzenlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. 8 kumquat 10 gram fibere eşittir ve bir avuç kumquat tüketmek çok zor değildir! Kumkuatlarda bulunan lif, gastrointestinal sistemin hareket etmesine yardımcı olur ve sindirimi sağlıklı bir düzeye ayarlar. Kabızlığı, aşırı gazı, şişkinliği ve krampları ortadan kaldırırken, besin alımınızın verimliliğini de artırır.

3. Cilt Sağlığı

Kumquats, cildi korumak için ideal olan, sadece güneşin kanserli etkilerinden değil, aynı zamanda kırışıklıklara, yaşlılık lekelerine ve pürüzlü, sağlıksız olan serbest radikallerin olumsuz etkilerini iyileştirmek için yeterli miktarda antioksidan ve vitamin içerir. cilt. Kumquats birçok turunçgiller gibi, vücudun en büyük organı görünüm ve his üzerinde ciddi etkisi vardır.

4. Kanserden Koruyun

Kamkat, A vitamini, C vitamini ve E vitamini gibi yüksek miktarda antioksidan içerir ve iyi miktarda bitkisel besinler, karoten, tanen, zeaksantin, pektin vb.

Oksidatif stres nedeniyle serbest radikaller üretilir. Bu serbest radikaller hücrenin DNA’sına zarar verir ve sağlıklı hücreyi bir kanser hücresine dönüştürür. Ancak antioksidanlar bu serbest radikalleri nötralize etmeye yardımcı olur ve DNA’yı serbest radikallerden korumak için bir koruma görevi görür. Bu nedenle, kanserden korunmak etkilidir.

5. Bağışıklık Sistemi

Kamkatlar, tıpkı daha büyük kuzenleri, portakalları gibi C Vitamini açısından zengin oldukları için bağışıklık sistemini birkaç farklı şekilde kontrol eder! C vitamini diyetimizde çok önemli bir besindir, çünkü çoğunlukla vücudumuzdaki her şey üzerinde bir etkisi vardır. Yeni hücrelerin büyümesini teşvik etmeye yardımcı olur ve vücudumuzu yabancı istilacılardan, enfeksiyonlardan, bakterilerden ve mantarlardan korumak için bağışıklık sisteminin aktivitesini arttırır. C vitamini olmasaydı kendimizi koruyamaz ve iyileştiremezdik.

6. Saç ve Dişler

Çoğu insan narenciye ve saçınız arasındaki bağlantıyı düşünmeyebilirken, C vitamini, doğal organik bileşikler, antioksidanlar ve mineraller saçınızın kalitesi, dokusu, yağlılığı ve gücü üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Aynı şey dişleriniz için de geçerlidir, ancak neyse ki kumkuatlar, onları güçlü ve güçlü hale getirmeye yardımcı olan kalsiyum, potasyum ve C Vitamini gibi saç ve dişler için en iyi besinlerle doludur.

7. Diyabet

Sindirim üzerindeki yararlı etkilerinin yanı sıra kumkuatlarda bulunan lif diyabetin önlenmesinde önemli bir rol oynar. Diyet lifi, vücuttaki insülin ve glikoz dengesini optimize etmeye yardımcı olur, böylece insanların bu korkunç, tedavi edilemez hastalığı geliştirmesini önler.

8. Görüntü Güçlendirici

Kamkatlar, göz sağlığı ve yeteneği ile yakından ilişkili olan zengin bir A Vitamini ve beta karoten kaynağıdır. Beta karoten, maküler hücrelerdeki oksidatif stresi azaltmak için bir antioksidan olarak çalışır, böylece maküler dejenerasyonu sınırlar ve katarakt gelişimini azaltır.

9. Soğuk Davranır

Kumkuat meyveleri tüketmek, bağışıklığınızı artıran C vitamini nedeniyle soğuk algınlığı, grip ve diğer enfeksiyonlardan kurtulmanızı sağlayabilir. Bu kumkuat meyvesinin doğal dekominyum hareketi, boğaz ağrısını bile sakinleştirecektir.

10. Kilo Kaybı Güçlendirici

Kamkatlar, yüksek lif içeriği, yüksek su içeriği, düşük kalori ve kilo vermeye çalışan insanlar için ideal olan önemli karbonhidrat içeriğinden oluşur. Onlar kadar doldurun ve çok yemek için dürtü azalacak olan sağlıklı tutacak.

11. Enerji Yükseltici

Bu küçük, mütevazi meyve çok miktarda karbonhidrattan oluşur. Karbonhidratlar, son zamanlardaki kötü isimlerine ve orada bulunan birçok “Karbonhidrat Yok” diyetine rağmen, özellikle de aktif insanlar ve enerji rezervlerimizi basit bir şekilde doldurmamız gerektiğinde vücudumuz için çok önemlidir. Kamkatlar, diyetlerimizde bu enerji patlamasını sağlarken, diğer tüm faydaları da bize sağlayabilir! Riboflavin yüksek düzeyde enerji üretiminde yer alan bir anahtar vitamin daha kolay bu işlemi yapar.

12. Böbrek Taşlarının Gelişimini Azaltır

Kamkatlar, taşların böbreklerde oluşmasını engelleyerek böbreklerinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olan yüksek konsantrasyonda sitrik asit içerir.

Diğer sağlık yararları

 • Diş etlerinin genel sağlığını geliştirir
 • Savunma mekanizmalarını geliştirir
 • Demir emilimini artırır
 • Akciğer sağlığını artırır
 • Düzenli enfeksiyonlardan korur
 • Enflamasyonu Azaltır
 • Aşırı pıhtılaşma yoluyla kanı korur
 • Kolesterol seviyesini düşürür
 • Lipidleri en aza indirir
 • Ateroskleroz olasılığını azaltır
 • Kilo problemi olasılığını azaltır
 • Depresif bozuklukları önlemeye yardımcı olur
 • Koroner hastalıklardan korunma
 • Tip 2 diyabetten korunmaya yardımcı olur
 • Tükenmeyi azaltır
 • Saçı güçlendirir
 • Tırnakları güçlendirir
 • Konsantrasyon kapasitesini artırır
 • Eklem ağrısını en aza indirir

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın