Kaya Tuzu
Kaya tuzu ( Çankırı ) analiz raporu sonuçları 

pH (25 santigrad derece):8-8,5
Spesifik kodüktivite (25 santigrad derece):1900 mho/cm
Buharlaşma kalıntısı: (180 santigrad derece):3700 mg/lt
K: 70 mg/l
Na: 2580 mg/l
Ca: 550 mg/l
Mg: 4510 mg/l
B: Toplam 7.6 mg/l
Li: 2,2 mg/l
HCO3: 334 mg/l
CO3: 102 mg/l
SO4: 23600 mg/l
Cl: 960 mg/l
F: 0,4 mg/l
SO2: 0,8 mg/l

Çankırı Kaya tuzu 250 – 300 milyon yıl önce oluşmuş çok değerli bir doğal tuzdur. Göl tuzları gibi sanayi atıkları kesinlikle bulaşmamıştır. İçerisinde 84 element, mineral bulunmaktadır, aynı şekilde insan vücudu da 84 elementten ve su dan oluşmuştur. %100 doğal, rafine edilmemiş katkısız Çankırı kaya tuzunu tüketerek vücudumuzun mineral ihtiyacını buradan karşılayabiliriz.
Öğütülmüş soralık kaya tuzu

Kaya Tuzunun Faydaları :

 • Yüksek tansiyon ( bu hastalık bilindiği gibi beyin kanaması,kalp krizi ,felç, v.s. rahatsızlıklara sebep olur.)
 • Kilo kontrolü
 • Depresyon (lityum’la)
 • Stres (seretonin salgısını sağlamaya yardımcı olur.)
 • Böbrek taşlarının ve kumlarının. erimesine
 • Kalp ritmini düzenleme ve kalp damar hastalıkları
 • Migren,
 • Kemik erimesi (osteoporoz)
 • Gut hastalığına
 • Kireçlenme ve romatizmaya
 • Kanserli hücrelerin oluşumunu önlemeye ve tedavisine yardımcı olur.
 • Uyku düzeni sağlar.
 • Diabet (şeker) hastalığına
 • Alzheimer(rafineri tuza konan aliminyumlu katkı maddeler alzheimer hastalığa yol açar.)
 • Astım ve alerjiye (1 litre suya 2 çay kaşığı ÇANKIRI tuzu solesi katılıp her gün 10 dakika buharında durularak tedaviye yardımcı olur. )
 • Kaslardaki güç kaybına
 • Yaşlanmayı geciktirir.
 • Maksimum enerji kaynağı olduğundan yorgunluğa karşı, kramp ve adele ağrılarının giderilmesine yardımcı olur.
 • Hafıza, unutkanlık ile ilgili sorunlarda
 • Sedef, egzama, siğil gibi cilt rahatsızlıklarına,
 • Akne ve uçukta (ÇANKIRI tuzu solesinden siğil, uçuk ve akneye sürülür ve zamanla iyileşmeye yardımcı olur.)
 • Cilt lekeleri ve çillere Soleden veya ÇANKIRI tuzundan akşam yatmadan sürüp üstüne kreminizi sürdüğünüzde zamanla pürüzsüz ve parlak bir cilt oluşumuna yardımcı olur.
Parçacıklı kaya tuzu

84 MİNERALLİ ÇANKIRI TUZUNUN KULLANILMASI ve SOLE YAPIMI

Çankırı tuzu cam bir kavanoza konur, üzerini kapatacak kadar su eklenir ve bu karışım erimeyecek seviyeye geldiğinde ortalama 2 saat sonra %26 lık doymuşluğa ulaşır. Bu Çankırı tuzlu eriyik su = SOLE dir ve artık kullanıma hazırdır. ÇÜNKÜ 256 MİLYON YIL önceki temiz denizler o dönemin ekolojik koşullarının etkisi ile aşırı Güneş ışınlarıyla kurumuş ve bu güneş enerjisini içinde hapsetmiştir.

YÜKSEK TANSİYON HASTALARININ DOKTOR KONTROLÜNDE KULLANIM ŞEKLİ
Günlük tüketmemiz gereken ortalama 2,5lt. (bünyeye göre artabilir) suya ilk hafta 1 çay kaşığı ÇANKIRI Tuzu çözeltisinden katarak içilecek. İkinci hafta 2.5 lt. içeceğiniz suya 2 çay kaşığı ÇANKIRI Tuzu katılır ve düzenli içilmelidir. Vücudumuzun ihtiyacı olan SU ve MİNERALLER hücreler tarafından yeterince alındığından hücrelerin kuraklığı giderilecek ve zamanla yüksek tansiyonun tedavisine yardımcı olur. Kristal tuzsuz su içildiğinde vücudun doğal minerallerini eksilterek, vücut hücrelerine girmeden süzgeçten geçer gibi vücuttan çıkıp gider. Bu nedenle Çankırı tuzlu su içmeliyiz.

DİĞER SAĞLIK PROBLEMLERİNDE VE SAĞLIKLI İNSANLARDA DOKTOR KONTROLÜNDE KULLANIM ŞEKLİ
Günlük içmemiz gereken 2.5 lt. SUYA 1 ÇORBA KAŞIĞI ÇANKIRI Tuzu katılmalıdır. Bu ENERJİ ve YAŞAM KAYNAĞI suyu sabah aç karına, yemeklerden yarım saat önce ve 2 saat sonra, 1′er bardak içmelidir. Yemeklerde kesinlikle su içmemeliyiz.Oysa 84 elementli ÇANKIRI KRİSTAL TUZLU SU KÜRÜ insan fizyolojisinin birkaç ay gibi kısa sürede kendini toparlamasına, hücrelerin yenilenmesi, onarılması tedavisine maksimum seviyede yardımcı olur.ÇANKIRI tuzlu su kürünü sürekli yapmamız gerekir. Çünkü 84 mineralli ÇANKIRI tuzu vücudumuz için gerekli olan mineralleri içerir.

CİLT GÜZELLİĞİNE YARDIM İÇİN SÜRÜLEREK DOKTOR KONTROLÜNDE KULLANIM ŞEKLİ
Cilde sürülerek faydalı olmaya çalışırken İÇME KÜRÜNÜ sürekli uygulamak lazımdır.AKNE (sivilce) lerin üzerine %26lık eritikten(ÇANKIRI Tuzu) karışımından sürün ve kuruduktan sonra günlük kreminizi uygulayın.

SEDEF VE EGZAMALARDA DOKTOR KONTROLÜNDE YARDIMCI OLUR
Her gün hasta bölgeye dayanabileceğiniz oranda bu ÇANKIRI tuzu % 26 lik soleden sürün. Önce haftada 2 gün küvet suyuna 0,5 – 1 kg. ÇANKIRI Tuzu katılarak 20 dakika beklenir. İlk önce kızarıklık ve yanma olabilir. Küre devam edildikçe zamanla iyileştiği ve tamamen yok olduğu görülecektir. İyileşmeye başladıkça banyo kürü haftada 1 e indirilmelidir. Bu esnada ÇANKIRI Tuzlu soleyi içmeye kesinlikle devam etmelisiniz.

SİĞİLLERDE TEDAVİYE DOKTOR KONTROLÜNDE YARDIMCI OLUR
Su kürünü içmeye devam etmelisiniz. Aynı zamanda ÇANKIRI Tuzlu soleden her gün 2 kez sorunlu bölgeye sürülmelidir.

CİLT LEKELERİ, ÇİLLER İÇİN TEDAVİYE DOKTOR KONTROLÜNDE YARDIMCI OLUR
İçerek tedavi yanında %26 lık Soleden çilli bölgeye günde 2 kez sabah akşam komple sürülür ve kuruduğunda günlük kullandığınız nemlendiriciden sürülür. Bu esnada güneşli günlerde yüksek faktörlü güneş kreminizi muhakkak sürmelisiniz. Birkaç ay sonra sonuca inanamayacaksınız.

kaynak: https://www.cankirituzu.com

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın