Erik Sağlık Faydaları1. Kalbinizin sağlığını iyileştirir

Antioksidanlar açısından zengin olan erik, kalbinizin sağlığını iyileştirir ve korur. Antioksidanlar, serbest radikallerle savaşır, kalp hastalıklarını ve felç korkularını önler. Antioksidanlar, kolesterolün oksidasyonunu önler ve kalp sağlığının korunmasına yardımcı olur.

2. Kabızlığı giderir

Erikler, kabızlığı hafifletmeye ve sindirimi iyileştirmeye yardımcı olan isatin ve sorbitol içerir. Aynı zamanda bağırsakları da sağlıklı tutar. Kabızlık ve diğer sindirim sorunlarından kurtulmak için kuru erik veya kuru erik alabilirsiniz. Ayrıca Okuyun

3. Kansere karşı korur

Erik kabuğunun kırmızımsı mavi rengi, serbest radikallerle de savaşan pigment olan antosiyaninlerden kaynaklanmaktadır. Erik ayrıca meme kanseri, kavite ve ağız kanserine karşı da korur.

4. Kan dolaşımını iyileştirir

Erik, vücudun demiri emme yeteneğini geliştirir. Meyve ayrıca kan hücrelerinin üretimi için gerekli olan demir içerir. Erik yemek kan dolaşımını iyileştirir.

5. Kolesterol seviyelerini düşürür

Meyve, kolesterol seviyelerini düşürmeye ve karaciğerde kolesterol üretimini engellemeye yardımcı olan çözünür lif içerir. Çözünür lif, kolesterol kullanılarak üretilen safrayı emer. Böylece safra, meyvede bulunan çözünür lif tarafından emildiğinde, karaciğer vücutta depolanan kolesterolü kullanır ve böylece kolesterol seviyelerini düşürür.

6. Cildiniz için faydalıdır

Erik tüketmek cildinizi sıkılaştırır ve cilt dokunuzu temizler. Meyve kırışıklıkları azaltır ve cildinizi canlandırır. Daha genç görünen bir cilt için erik suyu iç.

7. Kemikleriniz İçin İyi

Birkaç araştırmaya göre erik tüketmek kemik sağlığını iyileştiriyor. Erikler, kemik yoğunluğunun korunması ve kemik sağlığının korunması için önemli olan bor içerir. Meyve ayrıca kemik kaybını tersine çeviren flavonoidler ve fenolik bileşikler bakımından da zengindir.

8. Yara izlerinin görünümünü azaltır

Erikler yara izine giden kan dolaşımını artırarak yeni cildin gelişmesine yardımcı olur ve yara izinin görünümünü azaltır. Cildin daha hızlı iyileşmesine ve hasarlı cildin yeni cilt ile değiştirilmesine yardımcı olur. Erik tüketmek aynı zamanda cilt dokusunu ve elastikiyetini de iyileştirir. Aynı zamanda koyu lekelerin, çillerin görünümünü azaltır ve diğer cilt durumlarını tedavi eder.

9. Saç dökülmesini tedavi eder ve saç büyümesini destekler

Erikler böbrek üstü bezi yorgunluğunu tersine çevirerek saç dökülmesini durdurur. Ayrıca yüksek demir içeriğine sahip olduğu ve kan dolaşımını iyileştirdiği için saç büyümesini destekler. Daha kalın ve daha güçlü saçlara sahip olmak istiyorsanız erik yiyin.

10. Bağışıklığı geliştirir

Erik yemek, bağışıklığınızı artırarak soğuk algınlığı ve gribi uzak tutacaktır. Meyve bağışıklığınızı güçlendirir ve sağlıklı dokuların gelişimini destekler.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın