Aloe Veranın FaydalarıBağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur
Aloe vera suyundan yapılan içecekler, sindirim sistemini ve dolaşım sistemini etkili bir şekilde temizleyen doğal detoksifikasyon özelliklerine sahiptir. Besinlerin emilim düzeyi hızlandıkça, kan dolaşımını arttırır ve vücudun hücrelerdeki besin kalitesini arttırır. Kan oksijen bakımından zengin olduğunda, hücrelerdeki besinleri otomatik olarak daha verimli bir şekilde sağlar. Bu sağlıklı hücreler vücudun enfeksiyonlara karşı koyabilmesini ve böylece bağışıklık sistemini güçlendirmesini sağlar. Zararlı bakterileri etkisiz hale getirme yeteneğine sahiptir. Gençleştirici özellikleri vücutta gün boyunca taze ve aktif kalmasını sağlar. Birçok çalışma, bu antitümör ve immün modülatör özelliklerin, aloe vera polisakkaritlerine bağlı olduğunu göstermiştir.

Dermatit tedavisinde yardımcı olur
Aloe vera, eski zamanlardan beri cilt hastalıkları için kullanılmaktadır. Aloe yaprağından elde edilen saf iç jel, cilt sıyrıkları için en iyi doğal çözümdür ve aynı zamanda yaşlanan cilt rahatsızlıklarının semptomlarını azaltmaya yardımcı olur. Birçok topikal cilt bakım ürünü ve hatta kişisel bakım ürünü, tuvalet malzemesi ve cilt kozmetiği, aloe vera özü içerir. Ayrıca sokma, döküntü , akne ve sedef hastalığının tedavisinde de yardımcı olur .

Yaraların iyileşmesinde yardımcı olur
Aloe vera, binlerce yıl önce keşfedildiğinden beri doğal bir şifacı olarak kabul edildi. Dışarıdan kullanılırsa, yara sargısı için en iyi seçenektir. Aslında, birçok durumda, aloe veranın , acil servis yaralarının en ciddi vakalarında bile sihir gibi çalıştığı görülmektedir. Meyve suyu, yaranın kan akışını çekerken yarayı anında kapatır, böylece yara iyileşmesi sürecini arttırır. Birçok çalışmada, aloe’nin üçüncü derece yanık kurbanlarını etkili bir şekilde tedavi ettiği ve yanmış cildi daha hızlı geri kazandırdığı kanıtlanmıştır. Ayrıca, büyük miktarda aloe vera jelin, silah ve yaraların yaralarını iyileştirebileceği de bilinmektedir.

Kanser büyümesini durdurmada yardımcı olur
Aloe vera bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Aloe jeli kullanımı ayrıca kanserli tümörleri etkili bir şekilde tahrip eder . Bazı araştırmalara göre, aloe vera polisakaritleri, antitümör potansiyeline sahip, büyük miktarlarda nitrik oksit üreten bazı etkili makrofajlar içerir. Naturopatide sayısız kanser önleme yöntemi vardır ve aloe vera bazlı yöntemin en başarılı yöntemlerden biri olduğu kanıtlanmıştır. Bununla birlikte, bazı uzmanlar, yalnız kullanıldığında ileri vakalarda çok etkili olamayacağını söyler, bu nedenle spirulina , kedinin pençesi ve intravenöz C vitamini gibi gelişmiş tedavilerin bir kombinasyonuayrıca dahil edilmelidir. Bir tıbbi uzmana veya doktora danıştıktan sonra herhangi bir kanser tedavisine başlamak her zaman tavsiye edilir.

Artrit ağrılarını azaltmaya yardımcı olur
Aloe Vera, artrit kaynaklı ağrı ve şişlik üzerinde anında çalışan şaşırtıcı antienflamatuar özellikleri için kullanılır . Suyu, artrit koşullarıyla yakından ilişkili olan şişliği ve iltihabı yatıştırmakta son derece etkilidir. Aslında, aloe vera suyunun şişmesi veya içilmesi üzerine yapılan topikal uygulama, artrit ağrısının iyileştirilmesinde olumlu sonuçlar vermektedir.

Yaşlanma sürecini geciktirmede yardımcı olur
Aloe vera, daha sağlıklı cilt yoluyla gençliğin korunmasına yardımcı olan birçok cilt ürününde ana bileşendir. Aloe veranın herhangi bir cilt kremine eklenmesi, kırışıklık fader ve cilt gençleştirici işlevini geliştirir. Yaşlanma karşıtı özellikler cilt üzerinde çalışır ve taze, esnek, kırışıksız ve parlak olmasını sağlar. Aloe veranın özellikleri cildin çeşitli katmanlarına, hatta vücudun kaslarına kadar hızla nüfuz etmesini sağlar.

Mide bulantısını hafifletmeye yardımcı olur
Bulantı, kontamine yiyecek tüketmek, bir virüs ya da grip olmak , hatta kemoterapi tedavileri nedeniyle olmak üzere birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir . Bulantı için insan yapımı birçok ilaç var, ancak günümüzde doktorlar tedavi için doğal seçenekler de önermektedir. Çoğu zaman, bulantı hisleri mide veya sindirim sistemindeki bozukluklardan kaynaklanır. Aloe vera suyu hasta bir mide için mükemmeldir ve vücudun her yerine sakin bir his getirerek kişinin kendini daha iyi hissetmesini sağlar. Bu dolaylı olarak mide bulantısı duygularını hafifletmeye yardımcı olur.

Asit cezir belirtilerini yatıştırır
Asit reflü genellikle yanlış bir hastalık olarak bilinirken, aslında sadece kalp yanması ve rahatsızlığı içeren bir semptomdur. Başlangıçta, genellikle etkili bir şekilde çalışan ve düzgün çalışmayı başlatan yatıştırıcı aloe vera suyunu tüketmenin doğal yolunu deneyebilirsiniz. Ancak, kızartılmış ve işlenmiş yiyecekleri yemekten kaçınılmalıdır.

Saç Büyümesini Destekler
Aloe vera doğal olarak saç büyümesini teşvik etmek için mükemmel bir seçenek olduğunu kanıtladı. İçerdiği saç ürünleri hacimli ve sağlıklı saçları korumak için esastır. Bir kişi saç dökülmesini tedavi etmek için saç derisine ve saçına jel uygulayabilir . Saç büyümesini uyarmada yararlı olan bir enzime sahiptir. Aloe vera şampuanı kan dolaşımını iyileştirir ve stres ve zihinsel baskılardan uzak durur. Aslında, ‘Androgenetik Alopesi’yi etkili bir şekilde tedavi eden anti-enflamatuar özelliklere sahiptir. Düzenli olarak şampuan ve saç kremi olarak kullanmak, erken saç dökülmesinin rahatsız edici sorunlarının önlenmesine yardımcı olur.

Kolesterol ve Trigliseridlerin düşürülmesinde yardımcı olur
Aloe vera jeli, dahili olarak kullanıldığında, kan kalitesini otomatik olarak artırır ve böylece kandaki diğer bileşenlerin, kolesterol ve glukoz gibi yeniden dengelenmesine yardımcı olur. Kolesterolü ve toplam trigliserit içeriğini etkili bir şekilde azaltır. Yaban mersini de güçlü, kolesterol düşürücü ajanlardır, bu nedenle yaban mersini ve aloe verayı birleştirmenin doğal bir çözüm olduğunu düşünebilirsiniz.

Kardiyovasküler Fonksiyonu Geliştirir
Aloe vera özü, kan akışını hızlandırır ve aynı zamanda arındırır. Bu kan hızlandırır teslimatı ve böylece bunların özelliğe maksimize vücut organlarına oksijen. Beyin ve kalp gibi organlar zorunlu olarak bu arıtılmış kan tarafından desteklenen oksijene ihtiyaç duyar. Bu nedenle, aloe vera, bu amaçlara kusursuz hizmet etmek için kanı oksijen bakımından zengin ve taze tutar.

Diş eti hastalıklarının iyileştirilmesinde yardımcı olur
Diş ve diş eti hastalıkları aloe vera ile tedavi edilebilir. Bu doğal ilacı evde bir aloe vera tozu koyarak ve ardından normal bir şekilde fırçalayarak deneyebilirsiniz. Aloe vera tozu diş etlerini yatıştırır ve her türlü enfeksiyonu veya çürüğü iyileştirir . Aloe vera suyu ayrıca diş etlerini sağlıklı tutmada yardımcı olabilir. Hemen önce ağız içinde sıvı gargara yutma tam ihtiyacını yapabilirsiniz. D vitamini diyetinin alımında da bir artış olması gerekir . Her iki önlem de diş etlerini birkaç ay içinde tekrar eski haline getirmek için yeterli.

Aloe Vera’nın Kullanımı
Aloe Vera, kişisel bakım ürünleri, kozmetik ürünleri, deterjan ürünlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır ve diyet takviyesi olarak popülerdir. Aloe Vera ayrıca sabun, yüz tonları, yüz fırçaları ve maskeleri, tıraştan sonra, sis, dudak kremi, merhem, tentürler, yıkamalar, şampuanlar, kremler, büzücü maddeler ve Aloe Vera suyu hazırlamak için diğer bileşenlere de eklenir.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın