Daha fazla fındık yemek cinsel işlevi artırabilir
Cinsel desteklemeye mi ihtiyacınız var? Daha fazla fındık ye. Son zamanlarda yapılan bir çalışmada, günlük diyetlerine 60 gram – yaklaşık 1/2 fincan fındık ekleyen erkeklerin cinsel yaşamlarının bir çok yönünü iyileştirdiği bulundu. Sonuçlar, 19 Haziran 2019 tarihinde,Nutrients dergisi tarafından çevrimiçi olarak yayınlandı .

Araştırmacılar 83 sağlıklı erkekden ya fındıksız geleneksel Batı tarzı bir diyet ya da her gün badem, fındık ve cevizden yapılan 60 gram (yaklaşık 360 kalori) fındık karışımı içeren Batı tarzı bir diyet izlemelerini istedi. Bir anket mevcut cinsel işlevlerini değerlendirdi.

14 hafta sonra, fındık grubundaki erkekler, kontrol grubundakilere kıyasla cinsel istek ve orgazm kalitesi gibi cinsel fonksiyonlarda iyileşme bildirmiştir.

Fındıkların erkeklere nasıl yardım ettiği açık değildi, ancak araştırmacılar fındıkların yüksek miktarda doymamış yağ asitleri ve antioksidanların bir faktör olabileceğini öne sürdüler.

Fındığın sağlık faydaları nelerdir. daha fazla bilgi için bakınız.   http://sifalibitkideposu.com/findik-saglik-faydalari/

Kaynak : https://www.health.harvard.edu/mens-health/eating-more-nuts-may-improve-sexual-function

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın