Horozibiği – Amaranth Faydaları
1. Amaranth Glutensizdir

Sabahları yemek için amaranth tahılı sıcak bir tahıl olarak pişirin . Un olarak bulun ve pişirme için kullanın. Hatta bazıları patlamış mısır gibi patlar ve beraberinde balık ekler.

2. Diğer Tahıllardan Daha Çok Protein Vardır

Bir bardak amarant tahıl tanesinde 26.1’deki yulaf ile karşılaştırıldığında 28.1 gram protein bulunur. Hayvan yerine bitki kaynaklı kaynaklardan protein almak daha sağlıklıdır, çünkü ikincisi sıklıkla yağ ve kolesterol ile birlikte gelir.

Amaranth tohumları
 3. Amaranth esansiyel lizin sağlar

Amaranth, vücudun üretemediği temel bir amino asit olan diğer tahıllardan çok daha fazla lisine sahiptir. Lizin, yağ asitlerini enerjiye metabolize etmeye, kalsiyumu absorbe etmeye ve hatta saçınızı başınızın altında tutmaya yardımcı olur.

4. Saç Dökülmesi ve Aşınmaya Yardımcı Olur

Yukarıdakileri genişletip, yemek yapmak saç dökülmesine yardımcı olur, yapraklara meyve suyu verir ve şampuandan sonra uygular. Hiç yapmadım ama insanlar yemin ederim ki gri saçları nemlendirmeye ve düzleştirmeye yardımcı oluyor.

5. Kolesterol Ve Kardiyovasküler Hastalık Riskini Düşürür

Amaranth tohumları ve yağı (tohumda bulunur) kolesterolü düşürür ve kabızlık riskini arttırır. Ayrıca, kolesterolü düşürdüğü bilinen fitosteroller bakımından da zengindir.

6. Kalsiyum İçinde Yüksek

Amaranth, osteoporoz ve diğer kalsiyum eksikliği riskini azaltmaya yardımcı olur çünkü süt iki katı kalsiyum içerir.

7. Amaranth Antioksidanlar ve Minerallerle Dolu

C vitamini olan tek tahıl, ancak genel sağlık için gerekli olan E vitamini, demir, magnezyum, fosfor ve potasyum bakımından yüksek. Yaprakları C vitamini, A vitamini ve folat bakımından yüksektir.

8. İştah Bastırıcı Olarak Çalışır

Protein, kan akışındaki insülin seviyelerini azaltır ve daha az aç hissetmenizi sağlayan bir hormon salgılar. Amaranth kabaca% 15 protein olduğundan, kilo vermeye ya da kilo vermeye yardımcı olması, sağlığa faydalarından biridir.

9. Görme Geliştirir

Bunu destekleyecek bir makale bulamamama rağmen, bazı kültürler, yeşilliklerin yeşilliği görmenin iyileştirilmesinin doğal bir yolu olduğuna inanıyor. Onları salata olarak yiyin veya çayı demleyin.

10. Amaranth Sindirimi Kolaydır

Amaranth geleneksel olarak hastalıktan veya hastalardan kurtulan hastalara verilir. Çok kolay sindirime izin veren amino asitlerin karışımıdır.

horoz ibiği bitkisi

 

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın