Kuru İncirin Sağlık Faydalarıİncir, cennetin meyvesi olarak bilinir. Doğal bir protein, fosfor, glikoz ve kalsiyum kaynağıdır.Kurutulmuş halde, kuru ya da ıslatılmış, her iki biçimde de yaygın olarak görülen incirlerin sunduğu çeşitli potansiyel faydalar vardır. A ve C vitaminleri bakımından zengin olan Anjeer, aynı zamanda kemiklerimiz ve cildimiz için çok önemli olan Vitamin D ve Vitamin B’nin harika bir kaynağıdır . Anjeer, kuru meyve yerine ilaç olarak bilinmelidir.

İncir’in bazı ortak faydaları aşağıda belirtilmiştir. Sağlıklı kalmanıza nasıl yardımcı olduklarını öğrenin .

1. Akne ve Leke için İncir

İncir küçük sivilce ve sivilce tedavi yardımcı olur. Yüzünüzün her yerine püresi incir uygulayın ve 15-20 dakika kurumasını bekleyin. Bu ilaç sivilce tedavisi için yararlıdır. Bu, kabarcığın kurumasına yardımcı olur ve geride iz bırakmaz. İncir, süt ile harmanlandığında da güzellik amaçlı kullanılır. Lekeleri ve lekeleri gidermeye yardımcı olur. Yüze incir macunu sürmek, gözenekleri sıkılaştırmaya ve cilt gözeneklerinin tıkanmasını engellerken aşırı sebum salgısını kontrol etmeye yardımcı olur .

2. Kabızlık tedavisi için Anjeer

İncir kabızlığın ve İrritabl Bağırsak Sendromu (IBS) gibi diğer sindirim sorunlarının önlenmesine yardımcı olan doğal bir müshildir. 2-3 kuru inciri suya batırın ve gece boyunca bekletin. Sabahları tüketin ve her sabah bir ay boyunca her gün kabızlığı gidermek için yapın.

3. Kalp Hastalıkları ve Böbrek Taşları İçin

Kuru incir antioksidanlarla yüklenmiştir. Anjeer, domates gibi, kanımızı temizler. E vitamini ve C vitaminibakımından zengin olduğu için vücudumuzda bir antioksidan görevi görür. Bir araştırmaya göre, kuru incirler, kalp hastalıklarını ve böbrek taşlarını önlerken, serbest radikallerin giderilmesinde hayati bir rol oynayan yüksek kaliteli antioksidanlara sahiptir . Bir bardak su içinde 6 incir kaynatın. Bunu bir aya kadar günlük olarak tüketin.

Kuru incir

4. Anjeer Kemikleri Güçlendirir

İncir, kemikleri güçlendirmeye yardımcı olan fosfor, D vitamini ve kalsiyum içerir. Pakistan’da, elli yaşından sonra kadınların çoğu osteoporoz ve bel ağrısı yaşar. Bir kuru incir size günlük kalsiyum ihtiyacınızın yüzde 3’ünü verir. Osteoporoz riskini azaltmak, vücudunuzdaki kemiklerin incelmesini ve kalsiyum kaybını önlemek için İncir’i yiyin.

5. Meme Kanseri için İncir

Meme kanseri son zamanlarda özellikle menopozdan sonra kadınlarda yaygınlaşmıştır. İncir lif bakımından yüksektir, bu nedenle meme kanserinin önlenmesine yardımcı olur ve her yaştan kadınlar için faydalıdır. Düzenli olarak incir yemek meme kanseri riskini azaltmaya yardımcı olabilir . Serbest radikaller, kanser gelişiminin arkasındaki ana faktörlerdir. Bununla birlikte, incir lif zenginliğini sağlar ve serbest radikallerden kurtulmanıza yardımcı olur.

6. Kilo kaybını teşvik eder

İncir’deki lif içeriği obez kişilerde kilo vermeye yardımcı olur . Ama fazla abartma. Tavsiye edilenden daha fazla tüketmek, kilo almanıza neden olabilir . Bir dilim kuru incir size 47 kalori verir ve kuru incir başına 2 gram toplam yağ elde edersiniz. Bu yüzden kilo vermek isteyenler, Şek.

7. Cinsel Sağlık Geliştirir

İncir, doğurganlığın ve üreme sağlığının artırılmasına yardımcı olabilir. Cinsel sağlığın iyileştirilmesinde hayati bir rol oynayan çinko , manganez ve magnezyum gibi mineraller bakımından zengindir . Ayrıca, cinsel zayıflığın üstesinden gelmek için de kullanılırlar. Gecede 4-5 incir sütü ıslatın ve sabahleyin .

8. Hipertansiyon Tedavileri

İncir, düşük sodyumlu gıdalardan biridir , bu nedenle hipertansiyonun etkilerini uzak tutmak için mükemmel bir besindir. İncir gevşetici bir yemek yapmak sinirleri rahatlatmaya yardımcı olabilir ve gününüzü sakinleştirir ve aklınıza huzur getirir.

9. boğaz ağrısı yatıştırır

İncir’in ve doğal suyunun dinlendirici doğası boğaz ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilir.İncir boğmaca gibi çeşitli solunum hastalıklarının tedavisinde ve astım semptomlarının azaltılmasında oldukça faydalıdır. Boğaz incirinden kurtulmak için kurutulmuş incir ve balı suda karıştırın.

10. Anjeer ile Göz Bakımı

İncir, göz vizyonunu iyileştirmeye ve maküler dejenerasyon riskini azaltmaya yardımcı olan A vitaminiiçerir . Günlük olarak 3-4 kuru incir tüketin ve yaşa bağlı görme kaybı riskinizi azaltın . İncir ayrıca göz altındaki koyu halkalardan kurtulmada , ayrıca kırışıklıkları ve ince çizgileri temizlemede yardımcı olur.

11. Diyabetik Hastalar İçin İyi

İncir, diyabetik hastalar için sağlıklı bir atıştırmalık seçeneğidir. Vücudumuzdaki insülin salınımını stabilize etmeye ve kan şekeri seviyesini kontrol etmeye yardımcı olan önemli miktarda potasyum ve magnezyum içerir .

12. İncir ile demir eksikliğini tedavi edin

Kurumuş İncir, vücudumuzdaki hemoglobin miktarını artırmaya yardımcı olan demir bakımından zengindir. Bu nedenle, incir yemek vücudunuzdaki demir seviyesini yükselterek hemoglobin seviyenizi arttırmanın doğal bir yoludur.

İyi yemek yemek iyidir, ama ölçülü olarak yemek daha iyidir. Çok fazla İncir yemek, ishale neden olabilir. Ayrıca, kurutulmuş Anjeer şekeri yüksektir ve diş çürümesine neden olabilir. Bu nedenle, her zaman, yaşam biçiminizde veya yeme düzeninizde büyük bir değişiklik yapmadan önce doktorunuza veya tıbbi bir uzmana danışın! Daha Kuru Meyve Faydaları .

Kurutulmuş incirin faydaları

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.