Sağlık

Soğanı kesip ayağınızın altına koyun ! Bakın ne oluyor !
Sebzenin bu kullanımı sadece soğuk algınlığı ile sınırlı değildir. İşte bu yüzden ayak tabanınıza koymak yararlıdır:

  • burun akıntısı, burun tıkanıklığı ve öksürük tedavisi için;
  • sıcaklığı düşürmek;
  • solunum yolu viral hastalıkları ile;
  • jinekolojik hastalıklarla;
  • toksinlerin ve toksinlerin kanını temizlemek için;
  • ayakların aşırı terlemesini ortadan kaldırmak için (koku giderici etki);
  • ayak ve ayak tırnaklarında mantar enfeksiyonları tedavisi.

Soğan doğal bir antiseptik ve antibiyotiktir, çünkü uçucu, quercetin, acı glikozitler içerir. Cildi dezenfekte eder ve aynı zamanda gece boyunca patojenlerden havayı temizler.

Yöntemin özü:

Geceleri yayı ayaklara bağlarsanız ne olur? Bu tekniğin keşfedicileri Çin’den şifacılardı. Çin tıbbında, en az 7.000 meridyenin – süptil enerji akışlarının – ayaklardan geçtiğine inanılmaktadır. Her biri ciltte veya vücudun içinde belirli bir organ veya alanla ilişkilidir. İdeal olarak, bu noktalardan geçen enerji engelsiz akmalıdır, o zaman vücutta durgunluk ve hastalık olmaz.

Enerji, sürekli ayakkabı giymesi, yetersiz ayak bakımı (mısır, mısır vb.) Nedeniyle modern bir insanın ayaklarından serbestçe geçmez. Çinliler, aktif noktaların – meridyenlerin geçiş yerleri – düzenli olarak uyarılmasının durgun enerjiyi serbest bırakmaya ve bununla birlikte zararlı maddelerin vücudunu ve enerji zarını negatiflerden temizlemeye yardımcı olduğuna inanıyorlar. Bunu yapmak için, genellikle doğada çıplak ayakla yürümeyi tavsiye ederler – kayalar, çimen, kum üzerinde. Vücudun ayaklardaki biyolojik olarak aktif noktalardan temizlenmesi için ikinci tavsiye, ayaklara soğan koymaktır.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın