Testere Dişli Aslan Pençesi Faydaları
Testere Dişli Aslan Pençesi, ortaçağdan beri tıbbi özellikleri nedeniyle  kullanılmaktadır. Birçoğu ayrıca, otların yaprakları üzerinde toplanan yağmur suyunun büyülü güçlere sahip olduğuna inanıyordu, ama elbette, bu modern zamanlara inanılmadı. Bu faydalı bitki, bugün bile birçok rahatsızlığın tedavisi için kullanılmaktadır.

Bayanlarda tüylenmeye karşı,
Östrojen hormonu yükseltici,
İltihaplı eklem romatizmasına karşı,
FSH hormonu yüksekliğine karşı,
Adet düzensizliğine karşı yardımcı ve destekleyicidir.

Ve onun saç ve cilt yararları hakkında fazla bir şey bulamazsanız bile, genç cilt ve mükemmel görünen saçlar için kullanabileceğinizi biliyor musunuz?

Testere Dişli Aslan Pençesi Sağlığa Faydaları :

Avrupalılar, özellikle Almanlar ve İsveçliler, bayan mantoların size sunabileceği tüm sağlık yararlarına yemin ediyorlar.

1. Yara İyileşmesi:

Bazı herbalistler ve alternatif şifalı pratisyenler, yaraları tedavi etmek için bayanın özelliklerini değiştirdiği için Testere Dişli Aslan Pençesi kullanırlar. Böylece ellerinizi yaprakların üzerine koyarsanız, basit yaralar, yanıklar ve sıyrıklar evde çok etkili bir şekilde tedavi edilebilir.

Eğer bir kadınsanız, bu bitkinin kadın sağlığı ile ilgili konulardaki çeşitli kullanımlarını seveceksiniz. Menopozdan geçen kadınlar tarafından kullanılabilir, çünkü adet dönemlerini düzenlemeye yardımcı olabilir. Bitkideki salisilik asit bir ağrı kesici görevi görür ve acı dönemlerle başa çıkmanıza yardımcı olabilir.

Bu bitki ayrıca, bir kadının maya enfeksiyonu, beyaz akıntı veya kaşıntı olması durumunda vajinayı temizlemek için de kullanılabilir. Bitki bir duş olarak kullanılabilir veya bir tampon üzerine uygulanabilir ve herhangi bir kötü etki olmadan vajinaya yerleştirilebilir.

4. Doğumdan Sonra:

Uzun zaman önce, bayanın mantosuyla ilgili bir efsane vardı. İnsanlar, bitkinin bir kadının bekaretini geri kazanma yeteneğine sahip olduğuna inanıyordu. Bu folklor modern çağlara girmiştir ve yaprakları bugün bile emziren annelerde, özellikle göğsünde ve karnında, doğumdaki görünür belirtileri azaltmak için kullanılmaktadır.

Testere Dişli Aslan Pençesi Cilt Faydaları

1. Anti-aging:

Atasözü “Gençlik Çeşmesi” arayışınız artık durabilir. Niye ya? Bahçenizdeki bayanın manto bitkisini büyütün; sadece bir kol uzakta bulunan yaşlanma belirtileriyle savaşma yeteneğine sahip olacaksınız. Bitkideki antioksidanlar serbest radikallerden kurtulmanıza ve cildinizin esnekliğinin uzun süre korunmasına yardımcı olabilir.

Testere Dişli Aslan Pençesi bitki de cilt enfeksiyonu , egzama, cilt döküntüleri, sokmaları ve ısırıkları tedavisinde mükemmeldir . Sadece bir ot dökün ve derinin etkilenen kısmına uygulayın ve sihrinin çalışmasına izin verin.

3. Etkili Sıkılaştırıcı:

Ottaki tanen, büzücü özellikleri verir. Böylece cildinizdeki bitkileri normal bir büzücü olarak kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, bu iddiayı destekleyecek hiçbir bilimsel kanıt olmadığı için çalışacağının garantisi yoktur. Ama denemeye değer, değil mi?

 Bayanın Mantosunun Saç Faydaları

Tabii ki, bayanın sağlığına yardımcı olacak bayan mantosuna doğrudan bir referans bulamazsınız. Ancak, faydalarını değerlendirirseniz, saçınızı sağlıklı ve parlak hale getirmeye yardımcı olabileceğini fark edeceksiniz .

Bitkideki antioksidanları hatırladın mı? Pekala, kafa derinizin, kafa derinizin ve saç köklerinin sağlıklı hücreler üretmesini engelleyebilecek serbest radikallerden kurtulmak için antioksidanlara ihtiyacı vardır.

Ağız Sağlığı:

Diş işleminden sonra, bir Testere Dişli Aslan Pençesi özü ile ağzınızı çalkalamayı deneyin. Kan akışını kolaylaştıracak ve iyileşmeyi kolaylaştıracaktır.

Alchemilla Vulgaris ( testere dişli aslan pençesi )

Diğer Sağlık Faydaları:

Sıska olmak takıntılı bir dünyada, bayanın mantosu temiz hava solunumu olarak geliyor. İştahı artırmaya, mide ağrısını hafifletmeye ve hazımsızlığı kolaylaştırmaya yardımcı olabilir. Diyabet hastasıysanız, bitkiyi, karşılaşabileceğiniz dolaşım sorunlarıyla mücadele etmek için kullanabilirsiniz.

Testere Dişli Aslan Pençesi topikal olarak veya dahili olarak bir infüzyon olarak kullanılabilir. Bu bitkiyi tıbbi nedenlerle kullanmaya başlamadan önce doktorunuza danışın. Bu özellikle reçeteli ilaç kullanıyorsanız veya hamileyseniz geçerlidir.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Testere Dişli Aslan Pençesi Faydaları” için bir yorum

Bir cevap yazın