Yüzdeki siğillerden kurtulmak içinYüzdeki siğillerden kurtulmak için

Yüz ve kafadaki siğillerin neden ortaya çıktığına bağlı olarak tedavi seçilmelidir. En yaygın neden, insan papilloma virüsünü doğrudan taşıyıcıdan, yani başka bir kişiden almaktır. İkincisi, kötü hijyen nedeniyle virüsü kapatarak alınır: ellerinizi yeterince yıkamamanız durumunda, hayvanların başıboş dolaşın, tırnaklarınızı ısırın ve kötü bir alışkanlıktan muzdarip olun.Ayrıca, insanlar genellikle doktorların bir papilomayı bir usturayla kesmenin yasak olduğu uyarısını görmezden gelirler – virüsün yayılması ve genel kan zehirlenmesiyle doludur. Ayrıca ikincil nedenler de var:

 • Metabolik bozukluk;
 • Bağışıklık sisteminin zayıflaması, siğillerin genellikle yaşlılarda (özellikle kadınlar), ergenlerde, hamilelikte veya sağlık durumunun kötüleşmesi durumunda ortaya çıkar;
 • Sinir krizleri (cilt problemlerinin birçoğu arasındadır).

Farklı siğiller, sivilce, mol (nevi) ve malign neoplazmalar arasında ayrım yapmak çok önemlidir. Burada yardımcı olmak için bu kılavuzdur. Yüzdeki bir siğil nasıl görünüyor:

 • Et rengi, neredeyse renksiz veya beyaz (büyüme gençse, yaş siğilleri gri veya koyu kahverengidir);
 • Kaba veya düzensiz, bazen soyma;
 • Cilt seviyesinin üstünde;
 • Preslendiğinde ağrılı olabilir.

Yüzündeki siğil resimleri :

Yüzdeki siğilller

Yüz siğilleri ile nasıl başa çıkılır

Yüzdeki siğiller, özgüveninizi önemli ölçüde azaltan ciddi bir kozmetik kusurdur. Aynadaki yansıma sizi rahatsız eder ve diğer insanlarla iletişimden kaçınmanızı sağlar. Dahası, bu oluşumların büyüme eğilimi vardır. Ve kendinize sorun – yüzündeki siğillerden en güvenli şekilde nasıl kurtulabilirsiniz? Tedaviden sonra izler elbette kabul edilemez.

Yüz siğillerine karşı ev ilaçları

Evde kullanabileceğiniz yüz siğil kaldırma yöntemlerini düşünelim. İlk önce tüm dış tahriş edicileri çıkarmanız gerekir. Sadece hassas ciltler için sıvı sabunla yıkayınız, traşı ve vücut sürtünmelerini sert bir sünger veya havlu ile yıkayınız, böylece iltihaplanmayı önlersiniz. Hasarlı bölgeyi alkolle veya alkolün tentürüyle silerseniz, siğilleri yüzden temizleyeceği yanılgısı vardır. Bu yanlıştır, çünkü kuru cilt enfeksiyona karşı daha hassastır, bu nedenle alkol tonik ve losyonları kullanmayın.

Yüz siğillerindeki popüler tedavi yöntemleri genellikle güvenlidir. Elbette, her tarifin verimliliği yüksek değildir, ancak iz bırakmazlar. Yüz siğillerini gidermeye başlamadan önce, herhangi bir alerji olup olmadığını öğrenmek için cildin hassasiyetini, seçtiğiniz araçların bileşenlerine karşı kontrol etmeniz gerekir. Sadece o zaman siğil sökücü uygulayın. Peki, yüzündeki siğilleri nasıl gideririm?

Göz kenarındaki siğiller
 • En kolay ve etkili çözüm, doğal dezenfektörlere dayanmaktadır: soğan ve sarımsak. Bir soğan kabuğu, ince rendeleyin ve sarımsak ile aynı yapın. Yarım ampul soğan ve yaklaşık 3 ortalama diş sarımsak gerekir. Sebzeleri rendeleyin ve karıştırın, siğil üzerine koyun, bandajı sabitleyin, 40 dakika kadar tutun, daha fazla etki için günde 4-5 kez tekrarlayın. Bir çay kaşığı sirke eklerseniz, tarif daha da etkili olur. Uyarı: Bu tarif, çok hassas ciltler için işe yaramayacaktır, ne de göz maskesine kazayla gözünüze koyabileceğiniz ve ciddi tahrişe ve hatta yanıklara neden olabileceği için göz kapağı üzerindeki siğillere karşı etkili olmayacaktır. Bununla birlikte, yüzün diğer kısımları, örneğin, burun üzerindeki bir siğil için bu tarif çok uygundur.
 • Aloe yapraklarını ince bir şekilde doğrayın ve elde edilen püreyi bir sıva veya gazlı bez üzerine uygulayın, ardından bandajı etkilenen bölgeye sabitleyin. Gece için maskenin yapılması ve sabahları çıkarılması veya yenisiyle değiştirilmesi önerilir. Gerektiği kadar tekrar edin.
 • Salisilik asit. Bir pamuklu çubuğu veya bilyeyi aside batırın ve hasarlı alana tutturun.
 • Yüzündeki küçük kahverengi düz siğiller elma suyuyla bulaşabilir. Her gün birkaç kez yüzünüze yeşil elma ekşi elma suyu uygulanır ve 10 kez sonra küçük büyümeler kaybolur.
 • Ayrıca, küçük siğiller pelin veya kırlangıçotu suyu ile kolayca dağılabilir. Bu bitkiler çok zehirlidir, bu yüzden dikkatli olun ve gözlerle temasından sakının. Taze meyve suyu kullanmak en iyisidir, bu nedenle yakınlarda yetişen bitkilere sahipseniz bu çözüm sizindir. Pelin veya kırlangıçotu sapını kırın, suyunu alın ve büyümeye uygulayın. Aynı şekilde, Ashberry veya Calendula suyu da kullanabilirsiniz.
 • Siğil döküntüleri basit deniz tuzu ve yaban turpu suyu ile iyileştirilebilir. İki çorba kaşığı taze yaban turpu suyu ile bir çay kaşığı tuz karıştırın ve etkilenen bölgeye 5 dakika ovalayın, 20-30 dakika bekletin, daha sonra soğuk suyla durulayın ve günde 2 kez tekrarlayın. Tuz yerine tebeşir kullanılabilir.
 • Deri altı veya kronik yüz siğillerini% 30 hidrojen peroksit ile azaltabilirsiniz. Pamuklu bir bezle ıslatın ve yüzünüze uygulayın. 1-3 saat bekleyin ve günde 2 kez tekrarlayın.
 • Siğilleri evde sadece bir patates kullanarak çıkarmak kolaydır. Birini kabuğu ile birlikte rendeleyin (elbette yıkadıktan sonra). Püre yüzünüze sürün ve kurumaya bırakın. Patatesleri ve hidrojen peroksiti karıştırırsanız, vücuttaki boyun siğillerini ve yüz ve üstündeki senil siğilleri giderirsiniz.
 • Çok nahoş bir fenomen göz kapağı üzerinde veya burunda bir siğildir, tedavi etmek için aloe suyu, keçi yağı, pancar ve yaban turpu suyu kullanabilirsiniz. Seçilen araçlardan herhangi birini bir pamuklu çubuğa koyun ve burun deliğinize veya göz kapağınıza yerleştirin, günde 3-4 kez 20 dakika bekleyin.
 • Siğil yumuşatılır. Bunu yapmak için, pamuklu bir bezi sıcak suyla nemlendirin ve hasarlı bölgeye uygulayın, birkaç kez yapın. Yumuşatılmış siğilleri amonyak ruhu ile ovalayın.
 • Defekt limon esansiyel yağına uygulayın ve sıva ile örtün. Her üç saatte bir prosedürü tekrarlayın.

Yüzdeki siğillere dair ev ilaçları işe yaramazsa, bir doktora ya da özel bir güzellik salonuna başvurmanız gerekir.

Halk ilaçları ile tedaviden önce bir immünolog ile görüşmeniz gerekir. Enfeksiyöz siğiller ilaçlar ile çok daha hızlı bir şekilde alınmaktadır. Örneğin, çoğu kez doktorlar kandidiyazı tedavi eden merhemler yazarlar (mantarlarla ve papillomaya neden olan bakterilerle etkili bir şekilde savaşırlar).

Siğillerden kurtulmak için profesyonel yöntem

Genellikle yüzünde aşağıdaki siğiller oluşur:

 • Ortak siğil veya Verruca vulgaris; cilt üzerinde biraz yükselmiş, papiller bir yüzeye ve et, gri veya açık kahverengi renkte olan yoğun, yuvarlak bir büyümedir; yüzünde nadiren bulunur, genellikle dudak bölgesinde.
 • Düz siğil veya Verruca plana; pürüzsüz bir yüzeye ve açık kahverengi veya pembe bir renge sahiptir; onlar her zaman çoktur; genellikle çocukları ve ergenleri etkiler.
 • Filiform siğiller; bir ila dört milimetre uzunluğunda sırt şeklindedir; Açıkça yaralanmalara karşı.

Yüzdeki sık görülen siğiller nasıl tedavi edilir?

Temel arıtma yöntemi sıvı azotla siğilden kurtulma siğilleridir, başka bir yöntem ise lazerdir.

Yüzdeki düz siğillerin tedavisi

Kendi kendini kaldırma yasaktır. Ana geleneksel temizleme yöntemleri:

 • retinoidler;
 • sıvı nitrojen;
 • lazer.

Yüzündeki filiform siğilleri nasıl giderilir?

Yüksek yaralanma olasılığı nedeniyle, kendi kendine çıkarılması yasaktır. Temel çözümler:

 • sıvı azot ile kriyoterapi;
 • radyo dalgası tedavisi;
 • fotodinamik terapi;
 • lazer.

 

Yüzdeki siğil çeşitleri

 

Siğillerin önlenmesi

Herhangi bir spesifik tedavinin etkileri olabilir. Bunlar tedavi bölgesinde tahriş, iltihap veya şişlik olabilir. Endişelenmeyin, çoğu durumda, üçüncü gün tüm izler kaybolur. Ancak, hastalığın tekrarlanmasını önlemek için, aşağıdaki yönergeleri izlemeniz gerekir:

 • Hijyen düzenli olmalı.
 • Asla küçük yaraları, sivilceleri, ben ve papillomları çizmeyin.
 • Düzenli olarak bir dermatologu ziyaret edin. Doktor, başlangıç ​​semptomlarını belirlemeye ve virüsün yayılmasını önlemeye yardımcı olacaktır.
 • Beslenme çok değerlidir. Vitamin kullanın, özellikle kız ve kadınlar için önemlidir, genellikle sadece korkunç görünmekle kalmaz, aynı zamanda çok fazla rahatsızlığa neden olan en sık görülen siğillerden muzdariptirler.

Yüzündeki siğiller ciddi bir problemdir, onlardan kurtulmak zordur. Ancak doktorların tüm tavsiyelerini dikkatlice yerine getirir ve kendinize iyi bakarsanız, başaracaksınız.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.