Saç Bakım YağlarıSaç Bakım Yağları

Yağlar kızartılmış ve kıvrılmış telleri tamir etmek için mükemmel bir seçimdir.

“Saf soğuk preslenmiş” veya “saf expeller preslenmiş” etiketli saf organik bitki yağlarını arayın.

  • Badem yağı : Badem yağı, vitamin ve protein bakımından zengin hafif ve kokusuz bir yağdır.
  • Hindistancevizi yağı : Hindistan cevizi yağı uzun zamandan beri halk tıbbında saç kremi ve nemlendirici yağ olarak kullanılmaktadır.
  • Jojoba yağı : Jojoba yağı, saç derisi ve saçlar için iyi bir seçimdir, çünkü çok yumuşatıcıdır ve cilde yarar sağlayan besinler içerir.
  • Susam yağı : Susam yağı hem nemlendirici hem de saç kremi olarak çalışan antioksidan bakımından zengin bir yağdır.
  • Sızma zeytinyağı : Sızma zeytinyağı, kilitlenmemiş zeytinyağı elde etmek için kilitlerinize yağsız bir parlaklık kazandırır.
Saçlar İçin Yağ Tedavisi

Saçı beslemenin ve onarmanın en iyi yollarından biri yağ tedavisidir. Onlar yapmak kolaydır; İlk önce şampuan bile yapmanıza gerek yok.

  1. Bir yağ üzerine karar verdiğinizde, 2 çorba kaşığı bir şişe içine flip-up musluğu veya bir fincan ile karıştırın. İsterseniz, 15 ila 30 damla esans yağı ekleyin. Sıcak yağlama işlemi için, kabı uygulamadan önce birkaç dakika sıcak suya koyun. Bu, yağı ısıtır ve saçın emme yeteneğini arttırır. (Isıtılmamış yağı da uygulayabilirsiniz.)
  2. Sonra, parmak uçlarınıza biraz yağ koyun ve elleriniz arasında ovalayın. Saç çizgisinin üst önünden başlayarak, saç derinize küçük dairesel vuruşlarla masaj yapın ve başa doğru ilerleyin. Gerektiğinde daha fazla yağ ekleyin.
  3. Bu bölgeyi tapınak bölgesinden alt tepeye ve ense bölgesine doğru tekrarlayın. Nazik ve titiz olun; en az üç dakika boyunca tüm saç derisine masaj yapın (sadece saçın üst kısmıyla değil).
  4. Avucunuza daha fazla yağ ekleyin. Yağı elleriniz arasında çalışın ve yumuşak, hareketsiz bir hareketle saçınızın geri kalanına masaj yapın.
  5. Saçınızı plastik bir duş başlığı veya geri dönüştürülmüş plastik torba ile örtün. Nemlendirme etkisini en üst düzeye çıkarmak için, plastiğin etrafına sıcak ve nemli bir havlu sarın. 20 ila 30 dakika bekletin ve ardından yağı şampuanla durulayın. Saç kremi ile takip edin. Artık yağlar cildiniz için mükemmel bir nemlendirici yapar

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın